PALUBA
March 29, 2024, 01:00:36 am *
Welcome, Guest. Please login or register.

Login with username, password and session length
News:
Važno
Za sve članove foruma Paluba.Info, apel da uzmete učešće na samo u glasanju već i u temi.
Link do teme je ovde
 
   Home   Help Login Register  

Prijatelji

▼▼▼▼

Mesto za Vaš baner

kontakt: brok@paluba.info

Del.icio.us Digg FURL FaceBook Stumble Upon Reddit SlashDot

Pages:  1 ... 53 54 55 56 57 58 59 60 61 62 63 64 [65] 66 67 68 69 70 71 72 73 74 75 76 77 ... 111   Go Down
  Print  
Author Topic: Sećanje na agresiju NATO pakta 1999. godine  (Read 518132 times)
 
0 Members and 2 Guests are viewing this topic.
kumbor
Stručni saradnik - opšti
kapetan bojnog broda
*
Offline Offline

Gender: Male
Posts: 17 447


« Reply #960 on: June 18, 2016, 08:04:12 am »



Потврђени подаци ВЈ говоре да је у ваздушним нападима на Космету неповратно уништено 11 тенкова. Има галерија на "Српском оклопу". Одлично и благовремено маскирање дало је своје плодове. Вероватно је део извучене технике касније отписан јер је поправак био неисплатив. НАТОвци су побеснели гледајући како се ВЈ уредно и организовано повлачи са Космета, укључујући борбена возила и артиљерију. С друге стране, чињеница је да смо ми њима нанели минималне губитке. Међутим, другачији начин одбране није ни био могућ. Циљ је био сачувати шта год се може и остати жив, а не јуначки погинути!
Logged
vathra
potporučnik
*
Offline Offline

Posts: 2 369



« Reply #961 on: June 18, 2016, 10:04:37 am »

Књига је доступна овде:
http://aupress.maxwell.af.mil/digital/pdf/book/b_0090_haave_haun_a10s_over_kosovo.pdf

Од стране 177 неколико пилота говори о дејству на радару на обале, један је Жирафа, други "Flat face".
Logged
HrcAk47
vodnik I klase
*
Offline Offline

Posts: 695



« Reply #962 on: June 18, 2016, 10:48:35 am »

Listam knjigu, ovi mučenici pričaju kako seku glave levo desno, nema šta nisu uništili, lol. Jedan čak tvrdi da su se u Beogradu konstantno odvijale "tajne sahrane", jer oni, zaboga, toliko ubijaju.

The Serbs were getting craftier at hiding their fielded forces because the A-10s were locating and killing them daily. Secret  funerals  were  being  held  in  Belgrade  so  the  Yugoslav public would not know how many of their boys were dying in Kosovo.
Logged
kumbor
Stručni saradnik - opšti
kapetan bojnog broda
*
Offline Offline

Gender: Male
Posts: 17 447


« Reply #963 on: June 18, 2016, 01:54:46 pm »

Књига је доступна овде:
http://aupress.maxwell.af.mil/digital/pdf/book/b_0090_haave_haun_a10s_over_kosovo.pdf

Од стране 177 неколико пилота говори о дејству на радару на обале, један је Жирафа, други "Flat face".

Летао је А-10 и над Боком. Мој друг памти звук топа ГАУ-8. Каже да звук рафала личи на моторну тестеру. Наводно су једнога докачили, али жилава је то машина.
Logged
Nikola87
mornar
*
Offline Offline

Posts: 20


« Reply #964 on: June 18, 2016, 07:10:37 pm »

Књига је доступна овде:
http://aupress.maxwell.af.mil/digital/pdf/book/b_0090_haave_haun_a10s_over_kosovo.pdf

Од стране 177 неколико пилота говори о дејству на радару на обале, један је Жирафа, други "Flat face".

Летао је А-10 и над Боком. Мој друг памти звук топа ГАУ-8. Каже да звук рафала личи на моторну тестеру. Наводно су једнога докачили, али жилава је то машина.



Један А-10 је сигурно погођен, то је био авион којим је пилотирао капетан Кристофер Шорт, син генерала Мајкла Шорта, предводника и планера агресије.





Потврђени подаци ВЈ говоре да је у ваздушним нападима на Космету неповратно уништено 11 тенкова. Има галерија на "Српском оклопу". Одлично и благовремено маскирање дало је своје плодове. Вероватно је део извучене технике касније отписан јер је поправак био неисплатив. НАТОвци су побеснели гледајући како се ВЈ уредно и организовано повлачи са Космета, укључујући борбена возила и артиљерију. С друге стране, чињеница је да смо ми њима нанели минималне губитке. Међутим, другачији начин одбране није ни био могућ. Циљ је био сачувати шта год се може и остати жив, а не јуначки погинути!


Нанели смо им минималне губитке јер је 50-ак хиљада наших војника на земљи (од који је у међувремену бар 4000 дезертирало) ратовало против преко хиљаду авиона који се нису спуштали испод 10 000 m висине, јер никад није дошло до копнене инвазије и јер су нам минирали морал убиствима цивила и рушењима цивилних мета.

Зато се то уосталом код нас и зове "НАТО агресија" а не "рат против НАТО". Шиптари, какви год да су, макар су се мушки тукли с нама, прса у прса, не жалећи своје жртве. Са Шиптарима, Бошњацима и Хрватима смо ратовали, Амери су нас таманили као у видео-игри.
Logged
dzumba
Stručni saradnik - specijalne jedinice
kapetan bojnog broda
*
Offline Offline

Posts: 22 318


« Reply #965 on: June 18, 2016, 07:26:51 pm »

Quote
(од који је у међувремену бар 4000 дезертирало)

Е, то ти није тачно.Класичних дезертера (дошли у војне јединице па побегли) је било дупло мање.
Logged
VeselinDakovic
mladji vodnik
*
Offline Offline

Posts: 164



« Reply #966 on: June 18, 2016, 08:06:39 pm »

Прочитах ја ово, али не даде ми нешто мира те морах да се вратим. Ђаво се није мешао, него моја радозналост.

У задњих сто и кусур година, колико знамо у нашој фамилији, а из прве руке, Арнаутима је својствен напад из заседе, с леђа, на немоћне и неборце, те ме занима који су то сад Арнаути који су мушки и часно ратовали и кад?

Знаш Никола, да ти кажем ја нешто, али ме немој погрешно схватити.

Видим ја шта си ти хтео да кажеш, али је очито и да је цео пост последица твојих осећања која настају при сећању на те догађаје. Можда ниси знао, али осећања су по својој природи лишена мисли јер сама мисао настаје из "обраде" осећања, те бих ја теби саветовао да ти исто то са својим осећањима и урадиш.

Што се тиче копнене операције, могли су да дођу, али по мишљењу америчких генерала нису знали како да оду.

Њихов циљ је био постигнут пре напада, јер су мимо одлуке СБ ОУН извршили агресију на другу суверену чланицу ОУН, те успоставили преседан који су касније користили при нападима на друге суверене чланице ОУН.

Све после почетка напада је било осигуравање тог оствареног циља.
Logged
vathra
potporučnik
*
Offline Offline

Posts: 2 369



« Reply #967 on: June 18, 2016, 08:34:16 pm »

Никола87,
ако ти је ово у нику година рођења, пусти такве приче, ружно је.
Logged
vathra
potporučnik
*
Offline Offline

Posts: 2 369



« Reply #968 on: June 18, 2016, 08:36:49 pm »

Quote
(од који је у међувремену бар 4000 дезертирало)

Е, то ти није тачно.Класичних дезертера (дошли у војне јединице па побегли) је било дупло мање.
Џумба,
да ли си сигуран у ту цифру? Мени се чини превелика. Осим ако ниси ту рачунао и "излет" оних Крушевљана.
Знам за једног момка који је побегао мало пред рат из нишког бВП (игром случаја јер је тамо отишао уместо мене).

Из моје јединице су два момка отишли после рата. Били су са Косова и после рата су отишли на одсуство и нису се вратили.
Logged
VeselinDakovic
mladji vodnik
*
Offline Offline

Posts: 164



« Reply #969 on: June 18, 2016, 08:44:43 pm »

А они из Кикинде што су "заборавили" праге и пар хиљада граната?

"Част и брука живе довијека" - Његош
Logged
Karlo
potporučnik
*
Offline Offline

Posts: 2 101



« Reply #970 on: June 18, 2016, 08:59:33 pm »

@Veseline,pusti ti Kekindu na miru inače ću promijeniti mišljenje o Vama.Imate li sigurne podatke to za Kekindu(tko kad i zašto?-službeni izvor). Grin
Mogu i ja da pomislim da ste ovo naveli iz osjećanja a ne razmišljajući,ako ne navedete izvor i kada, pa da "opletem"po ovima što se pozivaju na Njegoša.  laugh

Poz.
Logged
VeselinDakovic
mladji vodnik
*
Offline Offline

Posts: 164



« Reply #971 on: June 18, 2016, 09:11:57 pm »

Рекао ми је Муња - 7 који је непосредно добио ту информацију од заробљеног терористе, па су накнадно утврђивали одакле, ко, где и тако даље, а ја нисам био присутан у том подручју око Пeћи. Сад кад поразмислим, мислим да је остављена једна прага.

Заробљене терористе је преузела војна полиција ради даље оперативне обраде.

Ето, ја рекох што се може рећи.

« Last Edit: June 18, 2016, 09:25:37 pm by VeselinDakovic » Logged
Karlo
potporučnik
*
Offline Offline

Posts: 2 101



« Reply #972 on: June 18, 2016, 09:29:56 pm »

Moj mali unuk je imao onaj "motor" plastični što se odgurije sa obe noge.Radi to ko ludo,ko BMW bokser "mašina". ide to također brzo,nazvao sam ga  "Savakaki",međutim on ga je zvao "Munja"i danas ga tako naziva.Valjda se ne radi o tom Munji.  laugh
Sad kad je ostalo pitanje naoružanja kod Šiptara evo da Vam navedem:u Hagu je bio jedan svjedok koji je bio glavni valjda za njihovo naooružavanje.Na pitanje Slobe odakle im toliko naoružanja,ovaj odgovori javno:pa kupili smo od vaših ljudi.Od ranije znam da je jedan od njih bio Arkan.Da ne dužim vjerujem da je jasno,Arkan nije iz Kekinde.

Poz.
« Last Edit: June 18, 2016, 09:36:15 pm by Karlo » Logged
VeselinDakovic
mladji vodnik
*
Offline Offline

Posts: 164



« Reply #973 on: June 18, 2016, 09:57:25 pm »

:

Ето ти сад. Нећу и не могу да ти кажем, ни овако, ни било како, како се зове човек који ми је то рекао, па сам ти дао само ознаку у комуникацији.

А да се свађам око тога нећу и не могу, а немам ни око чега.

Он је био на том терену, ја нисам, а заиста немам разлог да му не верујем нити је он имао разлог да ми каже неистину. Додуше, није ми рекао формацијску припадност јединице са прагом у питању, осим да је резервни састав. Могуће је да је он и погрешио за који километар или да је дао одредницу по неким припадницима јединице.

Трговина оружјем и криминалци су посебна прича. Да ли је Аркан, или није, не знам. Тога је сигурно било, сад колико, ко, када и у којој мери, мени је непознато, али има овде експерата по тим и сродним питањима па би вероватно они знали више о томе. Постојале су гласине о томе, али никада нисам наишао на било какву потврду. Ипак, терористи су махом били наоружани кинеским пушкама (чвак-чвак), а дуго нису знали ни да изваде осигурач из тромблонске мине, такође кинеске. Савије се као кифла.

Хашки сведоци, ствар је одавно јасна, то су дириговани сведоци.

Logged
VeselinDakovic
mladji vodnik
*
Offline Offline

Posts: 164



« Reply #974 on: June 18, 2016, 10:08:12 pm »

Ко се сећа, сећа, ко се не сећа, може и да прочита.

Током 1998. године у Албанији су настали велики немири у којима је већина војних магацина опљачкана, а велике количине оружја и ратног материјала нестале. Албанија је највећи део свог наоружања набавила од Кине, тако да је све то након организоване пљачке нестало, а онда почело да се појављује на подручју Косова и Метохије.

Муниција са гвозденим зрном, кинеске ручне бомбе, кинеске пушке и тако даље.

1999. им је стигла и војна болница из Израела, да их лече. Да не повезујем болницу са осталим стварима.

А ово, што се тиче остављених средстава и бежаније, дај да расправимо, нећу да имам погрешан податак! И то без иакакве свађе.
« Last Edit: June 18, 2016, 10:13:22 pm by VeselinDakovic » Logged
Pages:  1 ... 53 54 55 56 57 58 59 60 61 62 63 64 [65] 66 67 68 69 70 71 72 73 74 75 76 77 ... 111   Go Up
  Print  
 
Jump to:  

Prijatelji

▼▼▼▼

Prostor za Vaš baner

kontakt: brok@paluba.info

Powered by MySQL Powered by PHP Powered by SMF 1.1.19 | SMF © 2013, Simple Machines
Simple Audio Video Embedder

SMFAds for Free Forums
Valid XHTML 1.0! Valid CSS!
Page created in 0.033 seconds with 24 queries.