PALUBA
April 23, 2024, 02:34:19 pm *
Welcome, Guest. Please login or register.

Login with username, password and session length
News: Donirajte Palubu
 
   Home   Help Login Register  
Del.icio.us Digg FURL FaceBook Stumble Upon Reddit SlashDot

Pages:  1 2 3 4 [5] 6   Go Down
  Print  
Author Topic: MTRZ "Velimir Škorpik" Šibenik  (Read 55464 times)
 
0 Members and 1 Guest are viewing this topic.
bljust
mladji vodnik
*
Offline Offline

Posts: 160


« Reply #60 on: May 02, 2013, 07:24:39 pm »

Potpuno si u pravu ,sudbina takvih poduzeća je podjednaka ,nekih još gora jer su prestali postojati i u formi ostataka ostataka.

U mojim preopširnim člancima ja se nisam samo "očešao" o sudbinu ove firme već sam pisao i o logistici u Hrvatskoj vojsci,bolje reći o komediji na koju je svedena -kvalitetom ,kvantitetom i ono najvažnije : traćenjem i ono malo novca što im država odnosno poreski obveznici daju.
Logged
marinero
Prijatelj foruma
poručnik fregate
*
Offline Offline

Posts: 4 153


« Reply #61 on: May 22, 2013, 04:14:07 pm »

Jedna stara iz Škorpika...



* Scan23.jpg (345.96 KB, 1024x677 - viewed 216 times.)
Logged
duje
kapetan bojnog broda
*
Offline Offline

Gender: Male
Posts: 17 876



« Reply #62 on: May 22, 2013, 04:16:58 pm »

Jedna stara iz Škorpika...



Vidim, da se radilo punom snagom. Na liftu jedan TČ, RČ i DJČ.
Logged
marinero
Prijatelj foruma
poručnik fregate
*
Offline Offline

Posts: 4 153


« Reply #63 on: May 22, 2013, 04:20:02 pm »

Jedna stara iz Škorpika...



Vidim, da se radilo punom snagom. Na liftu jedan TČ, RČ i DJČ.
Sretna vremena.... marinero
Logged
marinero
Prijatelj foruma
poručnik fregate
*
Offline Offline

Posts: 4 153


« Reply #64 on: June 16, 2013, 09:48:38 pm »

Pogled na dio kompleksa Velimira Škorpika... Na originalnoj fotki se jasno mogu razlučiti sa lijeva na desno, jedan LR, jedan PDS, jedan minolovac tipa "Ham", jedan PR, jedan PT, jedan PO i jedan minolovac tipa 151.


* scan577mmm.jpg (123.36 KB, 768x859 - viewed 245 times.)
Logged
zpetrov9
In memoriam
kapetan bojnog broda
*
Offline Offline

Gender: Male
Posts: 9 844



« Reply #65 on: July 29, 2013, 05:37:04 pm »

Remontno brodogradilište Šibenik je u koncesiji grupacije NCP (Nautical Center Prgin) i sada ima manje od 150 zaposlenih. Rade sve što mogu uhvatiti, od remonta, popravaka, novogradnji, prepravki i sl. Plovni dok je trenutno u remontu pa na njemu nema broda. Sinhrolift radi uredno, nadstrešnica sinhrolifta je zatvorena tako da je sada to velika hala. Od radova na oružju gotovo da nema ništa. Artiljerijska pucaona je srušena a artiljerijska radiona je pretvorena u halu za izradu i popravak brodova i brodica. Trenutno, kada sam bio tamo nije bilo niti jednog broda HRM, navodno slabo i neredovito plačaju.
Od oružja u cijelom bivšem zavodu pronašao sam top koji je sada bačen u udaljeni dio brodogradilišta a nekada, pred 7 godina bio je ispred art radione, samo nije bio ovako lijepo oslikan.

U zadnje dvije godine rekao bih da imaju posla ali pitanje je organizacije. Radi se dosta na brodovima HRM-a, a oni ako se izvrši ono
što je dogovoreno zaista uredno plaćaju 30 dana od prijema računa, znam to po načinu plačanja prema nama.
Radili su i neke manje brodove za putnike, ali se na kraju tu utroši previše sati ili se to tako piše. Financijski rezultati su zato loši,
što se i vidi iz priloženog izvoda skinutog sa stranica Sudskog registra RH. Šteta je jer imaju dosta dobrih majstora pa bi ih trebalo
bolje organizrati, da svi budu efikasniji. Ovako knjiže velike gubitke.


* Ex Škorpik-NCP Poslovanje danas.jpg (271.35 KB, 866x1166 - viewed 201 times.)
Logged
zvek
mladji vodnik
*
Offline Offline

Posts: 182


« Reply #66 on: August 02, 2013, 08:06:19 pm »

Remontno brodogradilište Šibenik je u koncesiji grupacije NCP (Nautical Center Prgin) i sada ima manje od 150 zaposlenih. Rade sve što mogu uhvatiti, od remonta, popravaka, novogradnji, prepravki i sl. Plovni dok je trenutno u remontu pa na njemu nema broda. Sinhrolift radi uredno, nadstrešnica sinhrolifta je zatvorena tako da je sada to velika hala. Od radova na oružju gotovo da nema ništa. Artiljerijska pucaona je srušena a artiljerijska radiona je pretvorena u halu za izradu i popravak brodova i brodica. Trenutno, kada sam bio tamo nije bilo niti jednog broda HRM, navodno slabo i neredovito plačaju.
Od oružja u cijelom bivšem zavodu pronašao sam top koji je sada bačen u udaljeni dio brodogradilišta a nekada, pred 7 godina bio je ispred art radione, samo nije bio ovako lijepo oslikan.

U zadnje dvije godine rekao bih da imaju posla ali pitanje je organizacije. Radi se dosta na brodovima HRM-a, a oni ako se izvrši ono
što je dogovoreno zaista uredno plaćaju 30 dana od prijema računa, znam to po načinu plačanja prema nama.
Radili su i neke manje brodove za putnike, ali se na kraju tu utroši previše sati ili se to tako piše. Financijski rezultati su zato loši,
što se i vidi iz priloženog izvoda skinutog sa stranica Sudskog registra RH. Šteta je jer imaju dosta dobrih majstora pa bi ih trebalo
bolje organizrati, da svi budu efikasniji. Ovako knjiže velike gubitke.

Na žalost prikazani podaci su za marinu, a samo brodogradilište ima gubitak od preko 56 miliona kuna.  I ako imaju dosta posla i
puno rade za HRM koja vrlo uredno plaća ipak imaju gubitke, čudno.


* NCP - Ex Škorpik Poslovanje u 2012.jpg (474.04 KB, 2500x3488 - viewed 201 times.)
Logged
zpetrov9
In memoriam
kapetan bojnog broda
*
Offline Offline

Gender: Male
Posts: 9 844



« Reply #67 on: August 02, 2013, 08:09:21 pm »

Remontno brodogradilište Šibenik je u koncesiji grupacije NCP (Nautical Center Prgin) i sada ima manje od 150 zaposlenih. Rade sve što mogu uhvatiti, od remonta, popravaka, novogradnji, prepravki i sl. Plovni dok je trenutno u remontu pa na njemu nema broda. Sinhrolift radi uredno, nadstrešnica sinhrolifta je zatvorena tako da je sada to velika hala. Od radova na oružju gotovo da nema ništa. Artiljerijska pucaona je srušena a artiljerijska radiona je pretvorena u halu za izradu i popravak brodova i brodica. Trenutno, kada sam bio tamo nije bilo niti jednog broda HRM, navodno slabo i neredovito plačaju.
Od oružja u cijelom bivšem zavodu pronašao sam top koji je sada bačen u udaljeni dio brodogradilišta a nekada, pred 7 godina bio je ispred art radione, samo nije bio ovako lijepo oslikan.

U zadnje dvije godine rekao bih da imaju posla ali pitanje je organizacije. Radi se dosta na brodovima HRM-a, a oni ako se izvrši ono
što je dogovoreno zaista uredno plaćaju 30 dana od prijema računa, znam to po načinu plačanja prema nama.
Radili su i neke manje brodove za putnike, ali se na kraju tu utroši previše sati ili se to tako piše. Financijski rezultati su zato loši,
što se i vidi iz priloženog izvoda skinutog sa stranica Sudskog registra RH. Šteta je jer imaju dosta dobrih majstora pa bi ih trebalo
bolje organizrati, da svi budu efikasniji. Ovako knjiže velike gubitke.

Na žalost prikazani podaci su za marinu, a samo brodogradilište ima gubitak od preko 56 miliona kuna.  I ako imaju dosta posla i
puno rade za HRM koja vrlo uredno plaća ipak imaju gubitke, čudno.

Navedeni podatak je točan, šteta za jedno dobro remontno brodogradilište, nekada je puno bolje stojalo, a isto su radili za
mornaricu (pretežno ratni brodovi).
Logged
torpedo011
poručnik bojnog broda
*
Offline Offline

Posts: 5 222


« Reply #68 on: September 26, 2013, 11:17:04 am »

[ Attachment: You are not allowed to view attachments ]


* skorpik.jpg (79.74 KB, 800x600 - viewed 225 times.)
Logged
mandalina
stariji vodnik I klase
*
Offline Offline

Posts: 1 152

bilo nekad i nevratilo se


« Reply #69 on: September 26, 2013, 04:00:15 pm »

I "SPAHO" u doku. (SPAHO -SPASILAC danas FAUST VRANČIČ)
Logged
torpedo011
poručnik bojnog broda
*
Offline Offline

Posts: 5 222


« Reply #70 on: September 27, 2013, 08:13:11 am »

Шкорпик некада.
[ Attachment: You are not allowed to view attachments ]


* skorpik.jpg (114.32 KB, 800x600 - viewed 252 times.)
Logged
Solaris
kapetan bojnog broda
*
Offline Offline

Gender: Male
Posts: 12 357


#vragu i rat#


« Reply #71 on: September 29, 2013, 12:42:17 pm »

Шкорпик некада.
[ Attachment: You are not allowed to view attachments ]

Ovo mi izgleda kao Krka na doku, 94-95g.

poz.
Logged
buva
mladji vodnik
*
Offline Offline

Gender: Male
Posts: 164


« Reply #72 on: September 29, 2013, 01:37:58 pm »

je krka, nema topa, a godina ??
Logged
Solaris
kapetan bojnog broda
*
Offline Offline

Gender: Male
Posts: 12 357


#vragu i rat#


« Reply #73 on: September 29, 2013, 03:39:51 pm »

Ja sam pretpostavio da je na slici opremanje broda, možda griješim.

poz.
Logged
torpedo011
poručnik bojnog broda
*
Offline Offline

Posts: 5 222


« Reply #74 on: September 29, 2013, 06:35:51 pm »

je krka, nema topa, a godina ??

Немам благе везе која је година. Само сам добио слику да поставим.
Logged
Pages:  1 2 3 4 [5] 6   Go Up
  Print  
 
Jump to:  

Powered by MySQL Powered by PHP Powered by SMF 1.1.19 | SMF © 2013, Simple Machines
Simple Audio Video Embedder

SMFAds for Free Forums
Valid XHTML 1.0! Valid CSS!
Page created in 0.032 seconds with 23 queries.