PALUBA
April 30, 2024, 06:04:43 pm *
Welcome, Guest. Please login or register.

Login with username, password and session length
News: Važno - Pravilnik foruma PALUBAinfo
 
   Home   Help Login Register  
Del.icio.us Digg FURL FaceBook Stumble Upon Reddit SlashDot

Pages: [1]   Go Down
  Print  
Author Topic: Potrebna fotografija oficirske sapke iz doba Kraljevine Jugoslavije  (Read 2820 times)
 
0 Members and 1 Guest are viewing this topic.
zeljko f
mornar
*
Offline Offline

Posts: 12


« on: September 21, 2013, 02:37:18 pm »

Pozdrav svima na forumu  Smiley . Trenutno radim restauraciju jedne stare novinske slike pa mi je potrebna slika oficirske sapke iz doba Kraljevine Jugoslavije. Bilo bi pozeljno da fotografija bude u perspektivi kao slika ispod i da bude priblizno te velicine. Moze da bude veca nije problem, a moze i malo manja ako vece nema. Ova moja je bila preterano mala pa je dosta izgubila na kvalitetu prilikom povecanja. Eto toliko, ako neko ima sapku iz pomenutog perioda zamolio bih ga da je slika i da mi okaci ovde u temu ili ako neko ima link ka nekoj slici na netu. Ja sam trazio po netu ali obicno su to neke stare vojnicke fotografije u maloj rezoluciji. Nije mi problem ni ako je sapka npr. pocepana ili ima neke detalje na njoj, sve se to da ispraviti. Bitna mi je samo perspektiva i velicina. Hvala unapred.

[ Attachment: You are not allowed to view attachments ]


* sapka.png (89.23 KB, 632x441 - viewed 108 times.)
Logged
MOTORISTA
Počasni global moderator
kapetan bojnog broda
*
Offline Offline

Gender: Male
Posts: 62 007



« Reply #1 on: September 21, 2013, 05:04:26 pm »

Možda ti ova fotka pomogne.

[ Attachment: You are not allowed to view attachments ]


* Vojvoda Petar Bojovic in uniform.jpg (55.57 KB, 438x640 - viewed 106 times.)
Logged
zeljko f
mornar
*
Offline Offline

Posts: 12


« Reply #2 on: September 21, 2013, 05:22:29 pm »

Valjalo bi da je malo veca i da je slikano vise anfas (pravo, s'čela), ali u slucaju na ne nadjem vecu posluzice i ova. Hvala  Smiley
Logged
SHOOTER
stariji vodnik
*
Offline Offline

Posts: 782


« Reply #3 on: September 21, 2013, 05:51:08 pm »

Nemam to sto trazis ali cisto da te pitam: zavisi gde zivis sto se ne obratis muzeima? Ne bi me cudilo da i neko teatar ima takvo nesto kao rekvizit? Cisto razmisljam, mozda si to vec probao Smiley
Logged
zeljko f
mornar
*
Offline Offline

Posts: 12


« Reply #4 on: September 21, 2013, 07:58:13 pm »

Vidis nisam ni razmisljao o tome, kontam nema sta nema na netu  Roll Eyes . Inace sam iz Cacka pa cu u ponedeljak pogledati da li imaju sta u muzeju da slikam. Hvala na ideji  Smiley .
U sustini meni je bitan oblik sapke nije mi bitno koja je vojska nosila, lako cu ja nju prilagoditi svojim potrebama.
Logged
dzumba
Stručni saradnik - specijalne jedinice
kapetan bojnog broda
*
Offline Offline

Posts: 22 419


« Reply #5 on: September 21, 2013, 08:41:22 pm »

Ово ова фотографија мог оца, ако може да послужи:

[ Attachment: You are not allowed to view attachments ]

Узгред, тешко ћеш наћи две исте. Шапке су израђиване по наруџби у официрским задругама којих је било по већим гарнизонима, тако да има више калупа и "фазона". Оне позоришне које се сада користе , а поготову оне које се продају по бувљацима најчешће не личе на оригинале већ на "новокомпоновану уметност".


* sapka KVJ.jpg (40.08 KB, 533x504 - viewed 119 times.)
Logged
SHOOTER
stariji vodnik
*
Offline Offline

Posts: 782


« Reply #6 on: September 21, 2013, 09:02:47 pm »

Vidis nisam ni razmisljao o tome, kontam nema sta nema na netu  Roll Eyes . Inace sam iz Cacka pa cu u ponedeljak pogledati da li imaju sta u muzeju da slikam. Hvala na ideji  Smiley .
U sustini meni je bitan oblik sapke nije mi bitno koja je vojska nosila, lako cu ja nju prilagoditi svojim potrebama.

Zivot je postojao i pred interneta Wink Ne brini, padamo svi u istoj klopci - ako nema na netu nema ga nigde Smiley Idi do muzeja, pitaj, bice ti zabavnije mislim Smiley
Logged
Pages: [1]   Go Up
  Print  
 
Jump to:  

Powered by MySQL Powered by PHP Powered by SMF 1.1.19 | SMF © 2013, Simple Machines
Simple Audio Video Embedder

SMFAds for Free Forums
Valid XHTML 1.0! Valid CSS!
Page created in 0.03 seconds with 23 queries.