PALUBA
March 28, 2024, 10:01:19 am *
Welcome, Guest. Please login or register.

Login with username, password and session length
News: Za sve probleme prilikom registracije obratite se mailom na brok@paluba.info
 
   Home   Help Login Register  

Prijatelji

▼▼▼▼

Mesto za Vaš baner

kontakt: brok@paluba.info

Del.icio.us Digg FURL FaceBook Stumble Upon Reddit SlashDot

Pages:  1 2 3 [4] 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 ... 50   Go Down
  Print  
Author Topic: Kupovina i prodaja borbenih aviona širom sveta  (Read 273848 times)
 
0 Members and 1 Guest are viewing this topic.
Rade
Administrator
kapetan bojnog broda
*
Offline Offline

Gender: Male
Posts: 17 056


« Reply #45 on: April 26, 2008, 11:32:51 am »

Možda, ali to nije od danas... Smiley
Logged
ZastavnikDjemo
poručnik korvete
*
Offline Offline

Posts: 3 509



« Reply #46 on: April 26, 2008, 12:13:52 pm »

To da, inace kupuju 21 da bi zamenili jedan koji se srusio 7. Juna 2006., a ukupan broj F-15K je planiran da bude 80. Znaci, imace 60 F-15K do 2012.
Ima se, moze se...  pilot
Logged
ZastavnikDjemo
poručnik korvete
*
Offline Offline

Posts: 3 509



« Reply #47 on: May 07, 2008, 10:20:32 am »

Prema navodima interfaxa, Sergei Samusenko, konstrktor u birou Mil je izjavio da Francuska zeli da kupi odredjen broj helikoptera Mil Mi-26, a razmatraju i licencu, s tim da zele da ugrade sopstvenu avioniku.
Logged
MOTORISTA
Počasni global moderator
kapetan bojnog broda
*
Offline Offline

Gender: Male
Posts: 62 007



« Reply #48 on: May 07, 2008, 11:49:55 am »

Zele da kupe za vojsku ili neka civilna firma?
Logged
ZastavnikDjemo
poručnik korvete
*
Offline Offline

Posts: 3 509



« Reply #49 on: May 14, 2008, 03:40:54 pm »

Za vojsku, kao i  odredjen broj za civilnu zastitu (prevoz vatrogasaca, evakuacija, gasenje pozara...)
Logged
Ed Norton
mladji vodnik
*
Offline Offline

Posts: 209


« Reply #50 on: January 31, 2012, 10:51:15 am »

Otvorio sam sam ovu temu kako bi se bavila svim vestima vezanim za kupovinu i prodaju borbenih aviona u svetu.Cilj je da se objedine na desetine rasturenih tema i da se ne bi svaka vest zasebno objavljivala kao tema na koju uglavnom niko ne odgovara sto mislim da je u redu.
Logged
Ed Norton
mladji vodnik
*
Offline Offline

Posts: 209


« Reply #51 on: January 31, 2012, 03:29:23 pm »

Nova ponuda od Dassault-a sada za 18 aviona u vrednosti od 2,7 milijardi franaka.Prethodna ponuda im je bila cetiri milijarde franaka za 22 aviona.Podsetimo da su svedjani prosle jeseni izabrani od svajcarske vlade sa ponudom od 3,1 milijarde svajcarskih franaka za 22 aviona Gripen NG.Oni i sami tvrde da jos nista nije gotovo i da je potez francuza legitiman jer tender jos nije zavrsen, ali da ocekuju konacnu odluku u toku ove godine.Ratifikacija, referndum, potpis na ugovor i sve sto ide uz to.

http://www.bloomberg.com/news/2012-01-30/saab-says-swiss-gripen-jet-fighter-decision-may-take-all-year.html
Logged
Љуба
In memoriam
potporučnik
*
Offline Offline

Gender: Male
Posts: 2 274



WWW
« Reply #52 on: January 31, 2012, 04:32:51 pm »

Пратићу ову тему, само редовно обавештавај.
Можеш нас инфорисати о кретању цена ваздухоплова на светском тржишту: ко коме колико и за колико.
Добро си се сетио овога.
 


Љуба
Logged
Ed Norton
mladji vodnik
*
Offline Offline

Posts: 209


« Reply #53 on: January 31, 2012, 05:04:30 pm »

Naravno da sam se setio kada me je neko konsantno podsecao.Vest broj jedan u svim svetskim medijima je da je Dassault Rafale pobedio tj da je selektiran kao L-1 (lowest bidder) na indijskom MMRCA tenderu za nabavku 126 visenamenskih aviona.Prosto ne znam koji link da okacim jer ih ima na desetine.Jedino sto se pouzdano zna da je jeftiniji od EF-a jedinacno oko 5 miliona dolara po komadu sto i nije toliko malo na toliki broj aviona.Neki UK zvanicnici izkazuju zaljenje zbog ovakve odluke naglasivsi da nista nije gotovo dok se ugovor ne potpise, a vec ce za 10 do 15 dana poceti sa zavrsnim pregovorima izmedju Dassault-a kao najnizeg ponudjaca i indijske vlade.

http://www.ajc.com/business/india-to-buy-126-1324684.html

http://timesofindia.indiatimes.com/india/Dassault-Rafale-wins-MMRCA-deal-beating-Eurofighter-Typhoon/articleshow/11700801.cms
Logged
kilezr
poručnik fregate
*
Offline Offline

Posts: 4 608



« Reply #54 on: January 31, 2012, 05:12:44 pm »


 Ja opet ko: " Švaba tra la la"! Molim, (radi ostale, mnogobrojne, čitalačke publike), da se vesti koje nisu na jeziku razumljivom većini članstva prevedu ili prepričaju.
Logged
Љуба
In memoriam
potporučnik
*
Offline Offline

Gender: Male
Posts: 2 274



WWW
« Reply #55 on: January 31, 2012, 05:15:54 pm »


 Ja opet ko: " Švaba tra la la"! Molim, (radi ostale, mnogobrojne, čitalačke publike), da se vesti koje nisu na jeziku razumljivom većini članstva prevedu ili prepričaju.
Колега је мало тежак на писању, ал кад га двојица замолимо, мислим да ће прихватити ту сугестију.
Има тамо објашњења и и противкандидатима. Може препричавање, и те како да допринесе овој теми.

Ајде "Нортоне" потруди се мало

Поздрав Љуба
Logged
Ed Norton
mladji vodnik
*
Offline Offline

Posts: 209


« Reply #56 on: January 31, 2012, 05:46:12 pm »

Mislim da sam vam vec ukratko prepricao.Ne verujem da ocekujete od mene da prevodim u celosti ovolike tekstove.U cemu je glavna caka ? Dassault je danas obavesten od indijske vlade i MO da je najnizi ponudjac tj lowest bidder ili ti L-1 sto je i osnovni uslov za pobedu na ovom tenderu.Nista jos nije zvanicno potpisano vec da je selektiran.Valjda je ovo dovoljno za sad.
Logged
Љуба
In memoriam
potporučnik
*
Offline Offline

Gender: Male
Posts: 2 274



WWW
« Reply #57 on: January 31, 2012, 06:02:04 pm »

Mislim da sam vam vec ukratko prepricao.Ne verujem da ocekujete od mene da prevodim u celosti ovolike tekstove.U cemu je glavna caka ? Dassault je danas obavesten od indijske vlade i MO da je najnizi ponudjac tj lowest bidder ili ti L-1 sto je i osnovni uslov za pobedu na ovom tenderu.Nista jos nije zvanicno potpisano vec da je selektiran.Valjda je ovo dovoljno za sad.

Drug, ništa mi ne mislimo loše, kad ti kažemo da to prepričaš. Ima ljudi koji nisu učili engleski, a ti spomeneš vest i zalepiš link, koji većina ne razume.
Onda potrošiš još dva posta, kako bi nam ponovio ono što si napisao u prvom. Pretpostavimo da napišeš nešto ovako:
Firma Dassault Rafale je postala L-1 (lowest bidder) od strane Indijske vlade, pošto je obaveštena da je kao najniži ponuđač odabrana za predstojeću nabavku novog MRCA, za potrebe RV Indije.
Ona je to obaveštenje dobila, s obzirom da je bila jeftinija od svog najljućeg konkurenta za oko 5 mil $ po komadu, odnosno od konzorcijuma EADS (Eurofighter).
Podsećanja radi, ovaj konkurs traje još od 2007. godine, a do dolaska u fazu nadmetanja dva rivalska tima, otpale su velike američke firme sa ponudama aviona F-16 i F-18, Rusija sa svojim MiG-35 i Švedska sa svojim Saab Gripenom.

Ova vest, svakako, ne znači da je sporazum potpisan, jer Indija želi da kupi samo manji deo aviona (svega 18), a ostalo da proizvede sama.
I sada staviš one linkove, pa ko ne veruje, nek proveri

Eto vidiš, možda ima jedna do dve rečenice vise.


Ljuba
Logged
kilezr
poručnik fregate
*
Offline Offline

Posts: 4 608



« Reply #58 on: January 31, 2012, 06:07:34 pm »


 
 Eto, ne boli a puno znači ostalima!
Logged
Ed Norton
mladji vodnik
*
Offline Offline

Posts: 209


« Reply #59 on: February 01, 2012, 10:39:16 am »

Saopstenje Dassault-a o pobedi Rafala na MMRCA

Sen Klod, Francuska 31.janura 2012:Posle objavljivanja konacnog izbora Rafala u okviru MMRCA programa, Dassault Aviation i njihovi partneri su pocastvovani i zahvalni indijskoj vladi i narodu Indije sto im je data mogucnost da prosire svoju dugogodisnju saradnju.Dassault Aviation i njihovi partneri ponovice svoju predanost kako bi ispunili operativne potrebe indijskog vazduholovstva i isticu svoj ponos zbog doprinosa indijskoj odbrani u vise od pola veka.

-I izjava francuskog predsednika Nikolasa Sarkozija:Predsednik republike Francuske je saznao za indijski izbor Rafala za nabavkom 126 borbenih aviona za potrebe indijskog vazduhoplovstva.Francuska je zadovoljna odlukom indijske vlade sto je izabrala francuski avion da bi usla u ekskluzivne pregovore sa Dassault-om.Ova najava dolazi na kraju na jednom veoma visokom nivou u jednom fer i tansparentnom takmicenju u kojem su ucestvovala dva evropska finalista.Rafal je izabran zahvaljujuci svojoj konkurentnosti i operativnim troskovima aviona posle aprila 2011 uoci selekcije na osnovu svojih vrhunskih operativnih peformansi.Pregovori oko ugovora ce poceti veoma brzo i imace punu podrsku francuskih vlasti.Oni ce obuhvatiti vazan transfer tehnologije koji garantuje francuska vlada.Realizacija projekta Rafal ilustruje dubinu i obim strateskog partnerstva izmedju Francuske i Indije.

http://livefist.blogspot.com/2012/01/dassault-statement-on-rafale-winning.html

Evo celog prevoda ovog teksta.Na ovom linku se mogu procitati jos neki zanimljivi tekstovi pa kome se cita neka cita.

Quote
Ova vest, svakako, ne znači da je sporazum potpisan, jer Indija želi da kupi samo manji deo aviona (svega 18), a ostalo da proizvede sama.

Predvidjeno je (uslovi tendera) da se u roku od 36 meseci (u ovom slucaju verovatno nakon 36 meseci) isporuce 18 aviona od strane proizvodjaca.Nakon toga ce ce se avioni (transfer tehnologie) proizvoditi u Indijskom HAL-u najverovatnije od 2016.Za pocetak je najavljena proizvodnja od sest aviona godisnje, ali ce taj broj nakon nekoliko godina biti vise od deset aviona godisnje.
« Last Edit: February 01, 2012, 10:46:38 am by Ed Norton » Logged
Pages:  1 2 3 [4] 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 ... 50   Go Up
  Print  
 
Jump to:  

Prijatelji

▼▼▼▼

Prostor za Vaš baner

kontakt: brok@paluba.info

Powered by MySQL Powered by PHP Powered by SMF 1.1.19 | SMF © 2013, Simple Machines
Simple Audio Video Embedder

SMFAds for Free Forums
Valid XHTML 1.0! Valid CSS!
Page created in 0.031 seconds with 24 queries.