PALUBA
March 28, 2024, 02:17:53 pm *
Welcome, Guest. Please login or register.

Login with username, password and session length
News: Za sve probleme prilikom registracije obratite se mailom na brok@paluba.info
 
   Home   Help Login Register  

Prijatelji

▼▼▼▼

Mesto za Vaš baner

kontakt: brok@paluba.info

Del.icio.us Digg FURL FaceBook Stumble Upon Reddit SlashDot

Pages:  1 2 3 4 5 6 7 8 9 [10] 11 12 13 14 15 16 17 18   Go Down
  Print  
Author Topic: Crna Gora gradi nove teretne brodove  (Read 122629 times)
 
0 Members and 1 Guest are viewing this topic.
Kaćo
stariji vodnik I klase
*
Offline Offline

Posts: 914



« Reply #135 on: December 04, 2013, 10:24:18 am »

Kako napreduje gradnja nova dva broda zna li se sta ?

Nema ništa novo,sem da je isporuka oba broda avgust ,septembar naredne godine.
Logged
Kaćo
stariji vodnik I klase
*
Offline Offline

Posts: 914



« Reply #136 on: December 04, 2013, 10:46:59 am »

Kako su se pokazali u eklsploataciji ovi kineski brodovi u posjedu Crnogorske plovidbe ?

Nema nekih problema,ključ je u dobroj inspekciji pri gradnji,i ugradnji onih uređaja i sklopova koji su navedeni u projektu ,nikako zamjenskih proizvođača.
KOTOR je imao u prvoj godini,44 "guarantee claim"(što je malo za novogradnju),i sve su otklonjene u lukama koje su bile za to pogodne,uglavnom su u pitanju sitnice,a jedina velika greška je bila na ekranu ECDIS na mostu (proizvođać-tokyo keiki),pa je isti zamjenjen novim.
Dnevni operativni troškovi po brodu su vrlo mali,oko 4500$,imajući u obzir velka primanja ukrcane posade.
« Last Edit: December 04, 2013, 10:53:29 am by Kaćo » Logged
suponik
desetar
*
Offline Offline

Posts: 137


« Reply #137 on: December 04, 2013, 06:52:26 pm »

Za 21 MAJ sam negdje citao da je prilikom izgradnje bilo nekih problema(nedostataka) koje su primijetili ljudi iz CG(CG plovidbe) koji su tamo kontrolisali(pratili) izgradnju broda(-ova).Tako da su te primijecene mane otklonjene jos u brodogradilistu.
Inace moj brat je prije nekoliko dana razgovarao sa jednim kapetanom jednog od ova dva broda.Koji je nedavno zavrsio jednu rotaciju i bio je prilicno nezadovoljan kvalitetom ovih brodova, trenutno je prouzeo zapovjednistvo nad nekim stranim brodom.S obzirom da moj brat nema pojma o brodovima i pomorstvu a isto ga ni ne zanima nije ga nista pitao detaljnije o tome.
Logged
Kaćo
stariji vodnik I klase
*
Offline Offline

Posts: 914



« Reply #138 on: December 04, 2013, 07:36:11 pm »

Koliko ljudi toliko i ćudi.Ja sam pričao sa nekim strojarima sa prve posade Kotora,koji su čak držali gvardije nakon preuzimanja broda ,jer nijesu odma prešli na automatiku,jer je uvjek prisutan strah prvih mjeseci radi mogućih skrivenih mana novogradnje.Mada nijesu imali problema,i kasnije je sve štimalo.Nema tu mnogo folozofije,ista je pašta kod svih brodogradilišta na istoku,samo dobra inspekcija u izgradnji,i imaćeš dobar brod za relativno male novce.
Nadati se da se iduće godine sklopi ugovor još za dvije novogradnje za crnogorsku plovidbu.
Logged
suponik
desetar
*
Offline Offline

Posts: 137


« Reply #139 on: December 05, 2013, 12:21:03 am »

Nadati se da se iduće godine sklopi ugovor još za dvije novogradnje za crnogorsku plovidbu.
I ja sam negdje cuo(procitao) za ovu mogucnost tj. namjeru.
Koja je vjerovatnoca da to ne budu bulker-i(kao ovi CP i naruceni za BP), vec mozda neke druge vrste, recimo kontejnerski, ... ?
Logged
Kaćo
stariji vodnik I klase
*
Offline Offline

Posts: 914



« Reply #140 on: December 06, 2013, 02:06:16 pm »

Nadati se da se iduće godine sklopi ugovor još za dvije novogradnje za crnogorsku plovidbu.
I ja sam negdje cuo(procitao) za ovu mogucnost tj. namjeru.
Koja je vjerovatnoca da to ne budu bulker-i(kao ovi CP i naruceni za BP), vec mozda neke druge vrste, recimo kontejnerski, ... ?
Nikakva.Trenutno samo novi balkovi mogu dobiti takvu cijenu u jednogodišnjem  najmu,da se može platiti posada,vratiti kredit,i ostvariti minimalna dobit.
06.12.2013.
M/V “KOTOR”  – Isplovio iz luke Vitoria (Brazil) 05.12.2013 za Santos (Brazil) gdje stize 07.12.2013 radi ukrcaja tereta za luku Rizhao (Kina). Isplovljenje Santos se očekuje 10.12.2013.
M/V “DVADESETPRVI MAJ”  – Stigao 04.12.2013 u luku Oran (Alžir) radi iskrcaja tereta. Boravak u luci se predvidja oko 8 dana. Slijedeće putovanje nije poznato.
Sretan ovaj sveti dan svim pomorcima.

« Last Edit: December 06, 2013, 02:15:33 pm by Kaćo » Logged
Kumboranin29
vodnik I klase
*
Offline Offline

Gender: Male
Posts: 567



« Reply #141 on: December 07, 2013, 09:42:57 am »

Koliko ima istine u prici da su kineske gradnje mnogo losije od japanskih i korejskih ?
jeli bilo kakvih vecih problema zna li ko ?
Logged
sekondo
razvodnik
*
Offline Offline

Posts: 57


« Reply #142 on: December 07, 2013, 05:25:12 pm »

Iz licnog iskustva znam da je razlika ogromna.Imao sam jedan ugovor na takvi brod,bio je skoro nov i bilo je svega.Sto se tice mosta i navigacionih uredjaja tu nema problema ali makina zna da iznenadi.Nisu to sad neki veliki problemi ali uvjek nesto puca,curi.Iz cista mira protoci neka pumpa,rashladnik...Znaci problem prave cijevovodi,instalacije,drenaze a glavna makina vrti bez problema kao i pomocni.Nacrti sistema se razlikuju sa onim kroz makinu pa i to prestavlja dodatni problem ali kao svaki brod prvih par godina uvjek ima problema i na bilo koju gradnju a posle sve legne i bude ok ali definitivno bolja je njemacka gradnja stara 15 godina nego novi kinez.
Logged
nyupnik
Prijatelj foruma
stariji vodnik I klase
*
Offline Offline

Posts: 932


« Reply #143 on: December 09, 2013, 07:12:25 pm »

Mogu eventualno staviti par anegdotalnih primjera brodova iz Kine, npr. curenje goriva iz skladišnog tanka zato što bio napravljen iz lima s rupama (i očigledno nikad tlačen niti provjeravan)...brod star godinu dana.

Ili standard zavarivanja samo s one strane s koje se vidi...Smiley
Logged
Kumboranin29
vodnik I klase
*
Offline Offline

Gender: Male
Posts: 567



« Reply #144 on: December 10, 2013, 03:23:06 pm »

Pa imaju li ovi nasi "kinezi" takvih problema ?  mislim jesu li imali ili je sve savrseno funkcionisalo ? 
Logged
sekondo
razvodnik
*
Offline Offline

Posts: 57


« Reply #145 on: December 10, 2013, 06:21:31 pm »

Imali su.Desio se pozar u makinu zbog neke greske iz brodogradilista a pomocni motori su kao novi stavljeni a u stvari su stari motori izvadjeni iz nekog broda samo fino opiturani,bar sam tako cuo a to sa tankovima ne znam ali znam da dok sam bio na kineza nije bilo gvardije da nisam uvece imao neki glupi alarm.
Logged
Kaćo
stariji vodnik I klase
*
Offline Offline

Posts: 914



« Reply #146 on: December 10, 2013, 06:36:46 pm »

Imali su.Desio se pozar u makinu zbog neke greske iz brodogradilista a pomocni motori su kao novi stavljeni a u stvari su stari motori izvadjeni iz nekog broda samo fino opiturani,bar sam tako cuo a to sa tankovima ne znam ali znam da dok sam bio na kineza nije bilo gvardije da nisam uvece imao neki glupi alarm.
Ne znam koja je poenta da pišeš ovakve neistine oko pomoćnih strojeva,ali pošto je to "usmeno predanje" ,prašta se.
Nikakvih sličnih problema nijesu imali u makini ,sem uobičajnih stvari koji se javljaju kod novoigradnji.
Zvanični je podatak o 44 greške u prvoj godini garancije na brodu Kotor,a koliko je to malo zna svaki strojar.
Logged
sekondo
razvodnik
*
Offline Offline

Posts: 57


« Reply #147 on: December 10, 2013, 06:50:57 pm »

Znam da je to nista,ovaj brod na koji sam ja bio imao je preko 300 a i to kazu da nije mnogo tako da nisam pametan.Svaka pomorska prica je malo preuvelicana kao ribarske price ali to je tako Smiley
Logged
Kumboranin29
vodnik I klase
*
Offline Offline

Gender: Male
Posts: 567



« Reply #148 on: March 19, 2014, 08:28:20 pm »

Kako tece izgradnja ovih novih brodova ? kad ce ih predati drzavi ?
Logged
Kaćo
stariji vodnik I klase
*
Offline Offline

Posts: 914



« Reply #149 on: March 24, 2014, 08:32:52 pm »

U Septembru biće primopredaja za preostala dva broda.
Logged
Pages:  1 2 3 4 5 6 7 8 9 [10] 11 12 13 14 15 16 17 18   Go Up
  Print  
 
Jump to:  

Prijatelji

▼▼▼▼

Prostor za Vaš baner

kontakt: brok@paluba.info

Powered by MySQL Powered by PHP Powered by SMF 1.1.19 | SMF © 2013, Simple Machines
Simple Audio Video Embedder

SMFAds for Free Forums
Valid XHTML 1.0! Valid CSS!
Page created in 0.029 seconds with 22 queries.