PALUBA
March 29, 2024, 09:55:17 am *
Welcome, Guest. Please login or register.

Login with username, password and session length
News: Donirajte Palubu
 
   Home   Help Login Register  

Prijatelji

▼▼▼▼

Mesto za Vaš baner

kontakt: brok@paluba.info

Del.icio.us Digg FURL FaceBook Stumble Upon Reddit SlashDot

Pages:  [1] 2 3 4 5   Go Down
  Print  
Author Topic: Bliski susret aviona JNA sa “letećim tanjirom”  (Read 48316 times)
 
0 Members and 1 Guest are viewing this topic.
Dreadnought
Počasni global moderator
kapetan bojnog broda
*
Offline Offline

Posts: 69 456



« on: February 24, 2010, 06:22:09 pm »

Umalo sudar aviona i NLO


21.02.2010

Nikada do sada nikom nije govorio niti pisao o misteriji iznad severnog Jadrana, bliskom susretu sa neidentifikovanim letećim objektom (NLO). Posle 26 godina ćutanja, potpukovnik avijacije u penziji, pilot Trifko Radeta (46) prvi put javno svedoči o susretu aviona JNA s “letećim tanjirom”.

Trifko Radeta
[ Attachment: You are not allowed to view attachments ]

Ovaj misteriozni događaj odigrao se početkom 1985. godine. Tada je Radeta, kao pitomac treće godine zadarske Vojne vazduhoplovne akademije, boravio na aerodromu Pula, koji je važio za najbolji centar za praćenje i navođenje aviona u nepovoljnim meteorološkim uslovima.

- Jednog dana, rano popodne, bio sam u kabini aviona “galeb” (N-60) sa legendarnim nastavnikom letenja Mitom, zvanim Dolar - priča Radeta. - Uvežbavali smo figurno letenje i vađenje iz nepravilnih položaja pod kalotom, u zoni vizuelnog letenja Rab, na visinama od 2.500 do 4.500 metara. Dan je bio prelep za letenje, bez ijednog oblačka, sa vidljivošću većom od deset kilometara.

Potpukovnik avijacije u penziji svedoči da se ubrzo oformio lanac i da su avioni jedan za drugim poletali i odlazili ka svojim zonama. Let je tekao bez ikakvog problema, kaže Radeta, sve dok u penjanju ka zoni u traverzi Cresa nije primetio leteći objekat, cilindričnog oblika cigarete, boje aluminijuma.

- Procenio sam da je bio dužine oko 20 a širine oko četiri metra - predočava nekadašnji vojni pilot. - Nastavnik u drugoj kabini, koga sam obavestio o objektu, preuzeo je komande i doveo avion u poziciju da i sam može dobro da vidi čudnu letilicu. Objekat je leteo brzinom ne većom od 100 kilometara na čas, na visini oko 1.500 metara, i na obodu naše zone i zone Krk.

Odmah potom, nastavnik je obavestio aerodromsku kontrolu letenja u Puli da proveri da li u zoni letenja ima i drugih letilica. Istovremeno, priča Trifko Radeta, upozorili su kolege koje su se nalazile na pravcu kretanja objekta da ne idu ispod visina rada u zoni, kako ne bi došlo do sudara.

- Ne skidajući pogled sa ovog objekta i konstantno mu se približavajući, doživeli smo veliko iznenađenje - tvrdi Radeta. - Odjednom je ubrzao let neverovatnom brzinom, da bi za pet-šest sekundi izašao iz vazdušnog prostora SFRJ, na poziciji Trsta. Tek po izlasku NLO iz našeg vazdušnog prostora, sa “debelim zakašnjenjem”, aerodromska kontrola letenja obavestila nas je da u dotičnoj zoni nema drugih letilica.

Kako kaže Radeta, sa aerodroma u Puli javio se i dežurni za radarsko navođenje, specijalista u tom poslu, koji im je uzbuđen rekao da na nebu iznad severnog Jadrana nema nijednog drugog letećeg objekta osim njihovih aviona.

Po sletanju na aerodorom, pitomci su komentarisali ovaj događaj, a nastavnici su se povukli u svoje prostorije.

- Najmanje osmorica pilota učestvovala su u ovom “viđenju”, o kojem se do sada nije javno govorilo - veli Radeta. - Niko nam nije naredio da ćutimo, ali je bio prisutan strah da te na redovnim lekarskim pregledima na VMA proglase nesposobnim za dalju službu. A to bi bio isuviše veliki rizik, da se tolike godine odricanja, truda i učenja bace u vodu zbog nečega što nije nikome škodilo niti ugrozilo bezbednost letenja.
Trifko Radeta nedavno je postao član “NLO Srbija”, prve ufološke organizacije kod nas, čiji je slogan “Odsustvo dokaza nije dokaz odsustva”.


Jurili "svetlost"

Radeta je bio i jedan od 12 pilota koji su 1987. borbenim avionima jurili neobično svetlo duž cele jadranske obale. Kako kaže, cela eskadrila, koju je predvodio komandir Milan Perić, nije uspela da sustigne tu svetlost.


Borbeni pilot

Posle završene Vojne vazduhoplovne akademije, Trifko Radeta je do 2002, kao pilot borbene avijacije, službovao na aerodromima Mostar, Zadar, Pula, Podgorica, Niš i Kraljevo. Do penzionisanja, 2006. godine, radio je u Komandi Vazduhoplovnih snaga Srbije, a iste godine je diplomirao na Mašinskom fakultetu u Nišu. Sada sa porodicom živi u Kraljevu.


Miša Ristović
Izvor: Večernje Novosti


* rep-trifko.jpg (7.01 KB, 250x202 - viewed 823 times.)
Logged
Bane
stariji vodnik I klase
*
Offline Offline

Posts: 933


« Reply #1 on: February 27, 2010, 01:34:02 am »

Prijatelj civilni pilot sa preko 30 godina iskustva, kojem bez pogovora verujem, mi je jednom prilikom rekao: "Kad bih ti rekao samo deseti deo onoga što sam gore video svojim očima, odavno bi me smestio u Guberevac." Smiley
Logged
Boro Prodanic
Počasni global moderator
kapetan bojnog broda
*
Offline Offline

Gender: Male
Posts: 14 810


« Reply #2 on: February 27, 2010, 09:19:05 am »

Jedan od naših članova ima avatar letećeg tanjira i moto "I want to believe" - "Želim da verujem". Ko veruje, veruje, ko ne, nećeš ga ničim ubediti. Smatram da je izuzetno prepotentno smatrati da smo jedini u kosmosu, a iz toga se lako izvlače neophodni zaključci. Ako još uzmemo u obzir tempo razvoja i inovacija u nauci i tehnici, pretpostavimo da su oni "drugi" tehnološki samo hiljadu godina ispred nas - i sve je jasno. Ako želiš da veruješ i da vidiš...
Logged
Helo
mornar
*
Offline Offline

Gender: Male
Posts: 22



« Reply #3 on: April 11, 2010, 06:46:05 pm »

Ocigledno da se svuda vidjaju raznorazne letelice i NFO. Veliki sam ljubitelj naucno-fantastike i siguran sam da nismo sami, ali moram da postavim pitanje jer nikako ne mogu da shvatim; ako vanzemaljci dolaze na zemlju i toliko su blizu nama, zasto nas ne kontaktiraju? Ako samo prikupljaju podatke drzali bi se relativno daleko, dovoljno da mi ne mozemo da ih vidimo. Ako su toliko napredni, nemoguce je da nisu u stanju da nas izbegnu. Ako neko zamislja da vlade drzava su vec kontaktirane od strane vanzemaljaca i da su se dogovorile da cute o tome, to je moguce samo ako to i vanzemaljci zele ali zasto bi to zeleli?
Logged
Boro Prodanic
Počasni global moderator
kapetan bojnog broda
*
Offline Offline

Gender: Male
Posts: 14 810


« Reply #4 on: April 11, 2010, 07:31:57 pm »

@Helo, ako vanzemaljska inteligentna bića postoje, i ako su tehnološki toliko ispred nas da mogu da savladaju svetlosne godine udaljenosti koje nas sigurno dele, onda mislim da mi uopšte nismo u stanju da proniknemo u njihove motive.

Da probamo da zamislimo primitivnog čoveka iz na primer neolita, koji jeste bio razumno biće, kako provodi jedan dan sa bilo kojim od nas. Obzirom da su svi njegovi napori bili usmereni samo i jedino na preživljavanje - znači obezbeđenje skloništa, hrane i toplote, siguran sam da ne bi bio u stanju da razume ni jedan od naših postupaka tokom prosečnog dana, osim uzimanja hrane, vode i spavanja. Sve ostalo bi kod njega izazivalo nerazumevanje i bezgranično čuđenje zašto i šta uopšte to radimo.

Dakle, ako ET postoje, moraju tehnološki biti dosta ispred naše vrste, a tu dolazimo do toga da se uz tehnologiju razvija i svest, pa njihovi motivi možda uopšte ne postoje u našoj današnjoj paleti motivacije, morala, običaja...

Logged
Kljun
vodnik
*
Offline Offline

Posts: 446



« Reply #5 on: April 12, 2010, 12:40:07 am »

Ne znam da li nas posecuju, ili je to samo velika zelja i masta mnogih. Ali, sam siguran da u svemiru koji je beskonacan postoji ogromna verovatnoca da postoje isti, slicni , ili jos bolji uslovi za postojanje zivota.
 Ko zna zasto je to dobro sto smo daleko jedni od drugih....
« Last Edit: April 12, 2010, 07:16:08 am by kuzmar, Reason: Obrisana napomena o greski » Logged
leut
Počasni član foruma
kapetan bojnog broda
*
Offline Offline

Gender: Male
Posts: 10 721



« Reply #6 on: April 12, 2010, 12:12:18 pm »

Da li netko zna nešto više o incidentu iz 1977. Naime gostujući u emisiji HRT-a "Na rubu znanosti", Aldo Matić iz Pule, bivši zapovjednik voda
radarske postaje Kačarevo, prepričao je događaj kada su 3 NLO-a praćena radarom sletjela u  Vojvodini, nakon čega je uslijedila intervencija lovačke avijacije. Objekti su tada odletjeli brzinom od 10 maha, nedaleko od Osijeka uzdignuvši su se u pravcu svemira.
Logged
švercer011
potporučnik
*
Offline Offline

Gender: Male
Posts: 2 749



« Reply #7 on: June 21, 2010, 10:54:09 pm »

Jurio sam NLO iznad Jadrana

14. 03. 2010


Intervju: Trifko Radeta, potpukovnik avijacije u penziji


[ Attachment: You are not allowed to view attachments ]

Let je tekao bez ikakvog problema, dok u penjanju ka zoni u traverzi Cresa nisam primetio leteći objekat, cilindričnog oblika cigare i boje aluminijuma. Teško je odrediti njegovu dimenziju, ali recimo da je bio dužine do 20, a širine do četiri metra. Odmah sam o ovome izvestio nastavnika u drugoj kabini, koji je preuzeo komande i manevrima doveo avion u poziciju da i on može dobro da ga vidi. Objekat je leteo brzinom ne većom od 100 kilometara na sat, na oko 1.500 metara i na obodu naše zone i zone Krk. Nastavnik Mita je odmah obavestio AKL (aerodromsku kontrolu letenja) aerodroma Pula i tražio da nam se potvrdi da u zoni letenja nema drugih letelica. Pre nego što smo od njih dobili odgovor, upozorili smo kolege koje su se nalazile u blizini da obrate pažnju i da ne idu ispod visina rada u zoni, kako ne bi došlo do sudara sa NLO. Ne skidajući pogled sa objekta i konstantno mu se približavajući, doživeli smo veliko iznenađenje, kada je on odjednom neverovatno ubrzao. U narednih pet-šest sekundi izašao je iz vazdušnog prostora SFRJ na poziciji Trsta, priča za Pressmagazin Trifko Radeta, potpukovnik avijacije u penziji. On kaže da je zbog ogromne brzine objekat jedino uočila posada koja se nalazila u zoni Buzet.

- Ta posada nam je kasnije izjavila da je proleteo ispod njih neshvatljivom brzinom. Tek po izlasku NLO-a iz našeg vazdušnog prostora i sa „debelim zakašnjenjem", AKL nas je obavestio da u toj zoni nema letelica. Odmah se preko radio-veze javio i dežurni za radarsko navođenje, čovek koji je u svom poslu zaista bio specijalista u pronalaženju aviona radarom, pa nas je dosta uzbuđeno obavestio da na nebu iznad Istre nema nijednog letećeg objekta osim naših aviona. Mi pitomci smo po sletanju prokomentarisali događaj, a nastavnici su se povukli u svoje prostorije. Nikada niko nije javno o ovome govorio niti pisao, a najmanje osam pilota je učestvovalo u ovome viđenju NLO-a - kaže Radeta.


Zašto ste se odlučili da tek posle toliko godina o svemu progovorite?


- Ne mogu da kažem da je neko naredio da se o ovome ćuti, ali je sigurno da je bio prisutan strah od toga da nas na redovnim lekarskim pregledima ne proglase nesposobnima za dalju službu. Bio bi isuviše veliki rizik da se tolike godine odricanja, truda i učenja bace u vodu zbog nečega što nije nikome škodilo, niti ugrozilo bezbednost letenja. Pogrešno bi bilo zaključiti da sam se posle toliko godina odlučio da progovorim o ovome slučaju, jer je istina da se do sada za ovakve slučajeve niko nije ni interesovao. Pošto sam nedavno odlučio da sve obelodanim, svedok sam umerenih pa i ekstremnih komentara. Nisam osoba sa estrade, niti javna ličnost kojoj je u ovim godinama i u mom statusu potrebna reklama, niti neka skandalozna izjava od koje bih imao neku materijalnu ili drugu korist. Moj, kao i ugled i status moje porodice u društvu i sredini u kojoj živim, već je dosta poljuljan mojim prethodnim izjavama, što samo govori u kakvom svetu i društvenom miljeu živim



Da li je, po vama dostupnim informacijama, bilo još sličnih susreta na našem nebu?


Na ovo pitanje mogu jednostavno odgovoriti sa - da. I sam sam učestvovao u još jednom susretu nekoliko godina kasnije, tačnije krajem 1987. godine. Predvođeni majorom Milanom Perićem, cela eskadrila je neuspešno pokušavala da dostigne i obori neobičnu svetlost, duž gotovo cele Jadranske obale.


Zbog čega ste odlučili da postanete član „NLO Srbija"?



- Iz želje da svoje iskustvo, znanje i lična viđenja mogu da podelim sa jednom eminentnom grupom ljudi. Oni pripadaju jednoj ozbiljnoj organizaciji koja je još mlada i o kojoj se relativno malo zna, a koja je neophodna našoj zemlji. „Odsustvo dokaza nije dokaz odsustva."     n



Izvor:Press
                                                            


* 1.jpg (59.81 KB, 400x698 - viewed 601 times.)
Logged
Kljun
vodnik
*
Offline Offline

Posts: 446



« Reply #8 on: November 15, 2010, 01:01:32 am »

Snimak iz kokpita, gde se vidi cilindricni objekat, nije napravljen iz Ruskog aviona, pogotovo ne iz 21-ca. Moja pretpostavka po izgledu sedista da je u pitanju F-15.
Logged
marinero
Prijatelj foruma
poručnik fregate
*
Offline Offline

Posts: 4 153


« Reply #9 on: September 09, 2011, 08:22:23 pm »

http://www.vijesti.me/caffe/ispovijest-generala-jna-vojni-piloti-sa-golubovaca-jurili-nlo-clanak-37064
Logged
rotring
zastavnik I klase
*
Offline Offline

Posts: 1 555


Najkraci put do ludnice!?Jednostavno,samo skrenes!


« Reply #10 on: September 09, 2011, 08:26:02 pm »

Postoji urbana legenda da je cak i pokojni Marsal na pitanje sta da rade sa tim......"vanzemaljcima", rekao da ih ne diraju, vec samo da ih prate i nikako da ulaze u kontakte sa njima. Grin
Logged
mali od palube
Prijatelj foruma
potporučnik
*
Offline Offline

Posts: 2 376



« Reply #11 on: September 09, 2011, 10:19:05 pm »

<iframe width="720" height="420" src="//www.youtube.com/embed/dBsFj_FiCf0?fs=1&start=" frameborder="0" allowfullscreen="true"></iframe>
« Last Edit: September 10, 2011, 11:27:56 am by MOTORISTA » Logged
nebkv
mladji vodnik
*
Offline Offline

Posts: 268


« Reply #12 on: October 14, 2011, 09:02:11 pm »

Ovo je maksimalno skracena verzija.U monografiji je opisana na dve strane formata veceg od A4!
Prvo se sumnjalo na spijunazu,pretresale se prostorije,menjao se plan pocetka nocnog letenja,cak su u potpunoj tajnosti podigli odeljenje Jastrebova u toku neradne nedelje,ali nista nije pomoglo,objekat se uvek pojavljivao 50tak minuta od poletanja prvog aviona i konstantno pratio aktivnosti.Svi pokusaji da mu se priblize nisu urodili plodom.Nikako nisu uspevali skratiti rastojanje i bar se pribliziti
Na kraju je u Golubovce na poziv Z.Jurijevica dosao i par aviona Mig 21 da se proba izvrsiti presretanje.Galebovi i Jastrebovi su krenuli sa letenjem kao i uobicajeno s tim sto je bilo dogovoreno da se pri pojavi NLO odmah ode na sletanje,a podigne dezurni par 21ica.Tako je i uradjeno,21ice su krenule u poteru,dostigli su brzinu od 1700km na cas ali se nisu uspeli pribliziti objektu.U jednom momentu se objekat nasao iza ledja poteri vrlo usporeno leteci sto je totalno zbunilo i dezorjentisalo posade 21ica koje su potom pozvane na sletanje.Od tog dana se NLO ignorisao sve do momenta nestajanja
Objekat se nekada video,a nekada ne na radarima tokom ovih dogadjaja
Logged
leut
Počasni član foruma
kapetan bojnog broda
*
Offline Offline

Gender: Male
Posts: 10 721



« Reply #13 on: March 26, 2012, 02:47:46 am »

JNA PROTIV NLO-A Hrvatski piloti proganjali "marsovce"

Prvi službeno opisan slučaj susreta jugoslavenskih borbenih lovaca s fenomenom neidentificiranih letećih objekata (NLO) predstavljen je u monografiji posvećenoj najvećoj zrakoplovnoj jedinici u bivšoj Jugoslaviji.

U monografiji je tako opisan fascinantan slučaj pojave NLO-a nad južnim dijelom Hrvatske i Crne Gore iz 1975. kada je 172. puk RV JNA bio smješten na aerodromu „Titograd“.  

Tijekom noćnih letova, svjedoče šokirani piloti, “iz vedra neba” pojavljivale su se svjetleće letjelice, manevarskih sposobnosti nespojivih s tehničkim performansama i ne sasmo ondašnjih nego i današnjih najjsofisticiranijih borbenih lovaca.

Te davne 1975., tri pilota u jurišno-školskim avionima N-60 galeb i J-21 jastreb gonila su neuhvatljive letjelice po nebu. S nebeskim uljezima susrela su se dva Hrvata: umirovljeni brigadir HV-a Milan Maček i general JRV-a Zvonko Jurjević, koji će početkom 90-ih postati i zapovjednik Jugoslavenskog ratnog zrakoplovstva, te jedan Crnogorac, također danas umirovljeni general, nekad pomoćnik načelnika Generalštaba Jugoslavije za avijaciju Blagoje Grahovac.

Spektar boja

- Uzletjeli smo po dojavi pilota JAT-ova putničkog boeinga koji je uočio čudne indikacije na horizontu - prisjetio se Maček, koji je na titogradskom aerodromu služio od 1970. do 1974. godine.

- Odletio sam u zonu Durmitor-Danilovgrad-Nikšić i ubrzo uočio svjetlosni objekt. Prije mene, u zoni letenja Petrovac na Moru, letio je tadašnji zapovjednik 172. puka Jurjević, no potrošio je gorivo, pa se morao vratiti.

Na visini od 4 tisuće metara, dakle, uočio sam svjetleći okrugli objekt koji je mijenjao spektar boja. Od žarkocrvene do žute, pa do bijele. Poigravao se sa mnom. Letio oko mene, vertikalno, horizontalno, uz nevjerojatna ubrzanja pod vrlo oštrim kutovima.

Premda je bio vizualno uočljiv, radarska postaja na Prevlaci taj objekt na zaslonu radara nije vidjela. Teško je bilo procijeniti koliko je uopće udaljen od mene i kojim brzinama leti, ali bile su to goleme brzine.

NLO sam pratio sve do Dubrovnika, preko mora. Njegove brzine i manevri bili su za mene konsternirajući. Gonio sam svoj avion do maksimalne brzine od 1700 km na sat. Kad mi se avion počeo tresti i podrhtavati od ubrzanja, morao sam odustati - opisuje svoj „bliski susret“ Maček.

Po pisanom izvještaju komandi avijacije o događaju, iz Beograda na titogradski aerodrom stiglo je šest naoružanih MIG-ova 21.

- Jedan od MIG-ova za vrijeme leta dobio je naredbu otvaranja vatre na NLO, ali trenutak prije nego što će pokušati zapucati, svjetleći objekt jednostavno se ugasio i nestao. Imam 26 godina iskustva letenja na borbenim zrakoplovima. Kasnije sam bio pilot na putničkim zrakoplovima „Croatia Airlinesa“, ali ni danas ne mogu objasniti kakva je to letjelica bila - kaže Maček.

Kako otkriva general Grahovac, naganjanje jugoslavenskih lovaca i NLO-a iznad južnog Jadrana trajao je punih mjesec dana.

- Događalo se to tijekom siječnja 1975.. Pojavljivali su se samo noću. Redovito točno 50 minuta nakon uzlijetanja prvog našeg aviona. MIG-ovi su imali naredbu da obore nepoznatu letjelicu. Međutim, NLO je uvijek letio na rubu nišanskog radara MIG-a. Jurili su ih preko mora, u smjeru Italije.

MIG-ovi su u forsažu letjeli maksimalnom brzinom od 1700 km na sat, dakle nadzvučno, ali nije bilo šanse niti da NLO dođe u domet raketa, a kamoli da mu se MIG približi. Zanimljivo da su se NLO-i uvijek pojavljivali i nestajali u smjeru mora - iznio je general Grahovac.

Rušenje uljeza

Jugoslavenski lovci, pojašnjava Grahovac, pokušavali su oboriti uljeza. Zapucao je jedan pilot iz Grahovčeve eskadrile.

- Kolega koji je letio na jastrebu otvorio je vatru iz strojnice, ali NLO je trenutačno postigao brzinu veću od brzine ispaljenog metka. Teško je procijeniti kojom brzinom je letio NLO, ali svakako se radilo o fantastičnim brzinama od nekoliko tisuća kilometara na sat.

Sjećam se situacije kada su se jedne noći pojavili iznad aerodroma u Titogradu. Na visini od 600 do 700 metara, svjetleća letjelica samo bi se zaustavila, brzina nula, i snopom svjetlosti obasjavala naše avione na pisti.

Trideset pet godina je prošlo, ali ni stručno ni profesionalno ne mogu objasniti porijeklo letjelica. Ne postoji ovozemaljska letjelica sa sličnim manevarskim performansama - zaključio je Grahovac.

Dvadeset godina u Zemuniku

 „172. avijacijski puk“ gotovo 20 godina, od 1950. do kraja 60-ih, bio je baziran na Zemuniku kod Zadra.

Hrvatski su piloti dali znatan obol u stvaranju prestiža ove lovačko-školske jedinice čiji su piloti po pitanju obučenosti i satovima naleta bili u razini kolega iz NATO saveza.

Tijekom 70-ih i 80-ih godina piloti 172. puka imali su godišnje ravno 300 sati naleta.

Usporedbe radi, današnji piloti MIG-ova HRZ-a lete manje od 30 sati godišnje, ali to je već neka druga priča...

Ispod deset kilometara

Svoj susret s NLO-om za vrijeme leta u zoni Čeva (selo kod Cetinja) u monografiji opisuje i general Zvonko Jurjević, nekadašnji zapovjednik jugoavijacije i protuzračne obrane, koji je NLO odlučio - ignorirati.

- Dok nam god ne prijeti opasnost, mi ćemo ga ignorirati, jer smo zaključili da se nitko nije uspio približiti NLO-u ispod 10 km udaljenosti, a niti NLO našem avionu...

Vjerovali da je to špijunska letjelica

- Kako smo imali nekoliko inozemnih pilota na obuci, i služba sigurnosti bavila se tim slučajem.

Naime, ‘sigurnjaci’ su bili toliko opsjednuti SSSR-om i NATO-om da su bili uvjereni da se radi o nekakvoj špijunskoj letjelici - kaže umirovljeni general avijacije Grahovac, donedavno i savjetnik za obranu predsjednika parlamenta Crne Gore.


Denis Krnić, Slobodna Dalmacija
« Last Edit: March 26, 2012, 01:23:54 pm by leut » Logged
Solaris
kapetan bojnog broda
*
Offline Offline

Gender: Male
Posts: 12 357


#vragu i rat#


« Reply #14 on: April 01, 2012, 09:23:50 am »

Ova tematika u zadnje vrijeme postaje popularna, pa evo još jedan članak iz JL

--------------

IZNAD CAVTATA ME NAPAO NLO I KRUŽIO OKO MIG-A
Kapetan Maček za NEDJELJNI otkriva strašne događaje koji su ga uvjerili kako je JNA zataškavala letove vanzemaljskih letjelica iznad Jadrana.

Autor: Tomislav Novak

[ Attachment: You are not allowed to view attachments ]
Kapetan Milan Maček leti na 4000 metara visine.

Noć je vedra i topla; niti oblaka na nebu. Iznad njega zvijezde, ispod obrisi drugih aviona. U njima treniraju pitomci vojne akademije.

Smješteni su u bazi Golubovci nedaleko od tadašnjeg Titograda.

Maček je jedan od njihovih instruktora, a večerašnji zadatak mu je patroliranje. Njegov trenažni jednosjed Jastreb ustvari je laka meta.

Postiže brzinu od jedva 500-tinjak kilometara na sat, više možda samo u poniranju. Rujan je 1974. godine, a Mačekov let te večeri ipak prolazi mirno, rutinski, gotovo pa dosadno.

Sve do samog kraja. A onda se ispred njega u zraku pojavio NLO.
Brz i šaren

U prvi čas nije mogao vjerovati što to vidi. Okrugli objekt ispred njegova aviona i mijenja boje. Iz žute u crvenu, pa u bijelu, pa opet u žutu.

Juri gore-dolje po horizontu, mijenja smjerove pa staje.

Maček mu ne može odrediti veličinu niti vrstu pogona jer je, koliko god se trudio juriti ga, jednostavno prespor. K tome let je pri kraju, nestaje mu goriva. Odustaje od potjere i okreće se natrag u bazu. Tamo zaključuje da nije riječ o atmosferskoj pojavi niti optičkoj varci.

Isti je objekt, naime, vidio još jedan pilot te radarist s tornja. Svi s različitih točaka gledišta. I svi ga opisuju isto: brz, šaren, neidentificiran.

Nakon ovog susreta JNA je iz Beograda hitno u bazu Golubovci poslala nadzvučne lovce MiG 21, tada posljednju riječ tehnologije, koji su naoružani do zuba imali zadatak ovakve neidentificirane leteće objekte uočiti, približiti im se i, ako je potrebno i uopće moguće, srušiti!

Kodno ime te akcije bilo je šifra Vuk, zavedena u službenim spisima tadašnje vojske i aktivirana tek nekoliko puta te 1974. godine na nebu nad Titogradom.

Životna utrka

Priče o bliskim susretima jugoslavenskih pilota s neidentificiranim letećim objektima u bazi Golubovci, o kojima je Nedjeljni pisao još prije nekoliko mjeseci, sada su ponovno aktualizirane zbog svježe izdane monografije 172. brigade ratnog vazduhoplovstva JNA koja je bila stacionirana kod Titograda.

Uz ostalo, u njoj se spominje jurnjava za NLO-ima, objektima superiorne brzine i leta koji su se redovito pojavljivali u noćnim satima.

Jedan od instruktora u toj bazi je i Milan Maček, iskusni pilot nekadašnje JNA, kasnije hrvatskog ratnog zrakoplovstva, a nakon rata i pilot Croatia Airlinesa koji u nekoliko desetljeća letenja nije vidio ništa slično kao te dvije noći u Golubovcima.

On je NLO, naime, vidio dvaput. Jednom ga je lovio. A danas, 38 godina kasnije, uvjeren je da to što je vidio ne može biti zemaljskog podrijetla.

Maček je zrakoplovnu akademiju za pilota lovca završio 1967. godine. U bazu je stigao kako bi obučavao mlade pilote. U to su vrijeme u tadašnju JNA stigli prvi lovci MiG 21, a u Golubovcima su u sklopu zrakoplovno-vojne akademije, stacionirane u Zadru, obučavani i strani piloti, primjerice Libijci.

Desetak dana nakon prve dojave o neobičnoj kugli na nebu nad Titogradom Maček, koji je bio zamjenik komandira eskadrile, imao je pauzu nakon dnevne šihte u bazi.

- Sjedio sam na klupi na poligonu, sjećam se neki je vojnik skuhao kavu i čekao sam početak druge smjene. Tada sam na obzoru primjetio neobičan objekt. Kretao se prema Cavtatu , Dubrovniku i dalje prema Splitu - priča Maček koji se odmah javio zapovjedniku eskadrile Đorđi Stankoviću na obližnjem tornju.
Nije na radaru

Rekao mu je da se okrene prema zapadu i kaže mu vidi li nešto neobično.

- Vidim ga, vidim ga, jako interesantno - potvrdio je zapovjednik.

To “interesantno” opažanje prijavili su i ubrzo iz Beograda dobili nalog da obrate posebnu pažnju na takve objekte, ali da nastave obuku mladih pilota na Galebovima bez promjena u satnici.


* NLO-8-STUPACA---ST_477162S1.jpg (83.07 KB, 652x326 - viewed 646 times.)
Logged
Pages:  [1] 2 3 4 5   Go Up
  Print  
 
Jump to:  

Prijatelji

▼▼▼▼

Prostor za Vaš baner

kontakt: brok@paluba.info

Powered by MySQL Powered by PHP Powered by SMF 1.1.19 | SMF © 2013, Simple Machines
Simple Audio Video Embedder

SMFAds for Free Forums
Valid XHTML 1.0! Valid CSS!
Page created in 0.034 seconds with 22 queries.