PALUBA
April 27, 2024, 09:30:54 pm *
Welcome, Guest. Please login or register.

Login with username, password and session length
News: Važno - Obavezno proverite neželjenu (junk/spam) e-poštu da bi aktivirali svoj nalog
 
   Home   Help Login Register  
Del.icio.us Digg FURL FaceBook Stumble Upon Reddit SlashDot

Pages:  1 2 3 [4] 5 6 7 8   Go Down
  Print  
Author Topic: Prodaja vojne imovine - oglasi i vesti  (Read 41616 times)
 
0 Members and 1 Guest are viewing this topic.
kumbor
Stručni saradnik - opšti
kapetan bojnog broda
*
Offline Offline

Gender: Male
Posts: 17 492


« Reply #45 on: February 11, 2015, 10:39:37 pm »


Ја бих рекао да од агресије НАТО 1999. Војска Србије има велике проблеме са условима чувања у "логистичким базама". Управо због неадекватних услова и складиштења под платном на ливади догодила се и она несрећа у Параћину и још неке сигурно.
Logged
relja
vodnik I klase
*
Offline Offline

Posts: 608


« Reply #46 on: February 11, 2015, 11:01:21 pm »


Ја бих рекао да од агресије НАТО 1999. Војска Србије има велике проблеме са условима чувања у "логистичким базама". Управо због неадекватних услова и складиштења под платном на ливади догодила се и она несрећа у Параћину и још неке сигурно.

Kada sam se autobusom vraćao u Beograd sa odsluženja vojnog roka, prošli smo pored te kasarne u Paraćinu koja je tik pored autoputa. Prošišali smo je za nekoliko sekundi.
Mi smo ceo vojni rok gulili požarstva, prekopavali "meki pojas"...i bili smo zapanjeni da postoji i "drugi način", da sve od ograde do parkiranih kamiona može da zaraste u travuljinu.
Kada sam nekoliko godina kasnije čuo na jutarnjim vestima da je kasarna odletela u vazduh, da detonacije ne prestaju i da je prekinut saobraćaj na autoputu, samo sam rekao - "da, to je to"...a u sebi sam zahvaljivao onom komandantu kasarne kojeg smo psovali što je naređivao ta kopanja, dežurstva, požarstva...
Logged
motorista 57 klasa
Prijatelj foruma
poručnik korvete
*
Offline Offline

Gender: Male
Posts: 3 079


Да ли ћемо још коме сметати зато што смо своји?


« Reply #47 on: February 12, 2015, 11:25:29 am »

Ovaj keramičar bi trebao da pročita šta kaže Milutin o državnom oružju:

Не могу очима веровати :
војнички  казани  поред  сокака, aмови по врзинама бачени.

По вотњацима и око врзина топови у ливади  тенк,
Сандуци  пуни  муниције у   јарковима, митраљези по трави

Шта је ово?
Зашто смо плаћали порез?
Колико  је волова и свиња и суви шљива,
колико жита продато
 да се купи ово оружје
 
ми смо за оружје од  уста одвајали

Па зар сад  то  све да шћердамо сунце ти !


Da li kome na pamet pada sledeće?

Најмлађи човек из последњe генерацијe мушкараца, грађана Србије, који су прошли обуку за одбрану земље сада има – 36 година. Министарство одбране управо оглашава продају 480 тенкова и хаубица, 220 оклопних возила, више од 20.000 пушака и пиштоља и велику количину друге опреме и муниције.
Војска је -током поплава – показала да нема понтонске мостове и чамце за спасавање и да је цела њена инжењерија неспособна да заштити угрожене грађане и насеља. Да ли се још неко сећа шта то беше цивилна заштита?
Истовремено Хашим Тачи уз подршку војске САД и НАТО најављује оснивање „оружаних снага Косова“ у тренутку када се враћа из Пентагона.
Logged
Kuzma®
Počasni administrator
kapetan bojnog broda
*
Offline Offline

Gender: Male
Posts: 10 544



« Reply #48 on: February 12, 2015, 11:36:06 am »


Војска је -током поплава – показала да нема понтонске мостове и чамце за спасавање и да је цела њена инжењерија неспособна да заштити угрожене грађане и насеља.


Ovo apsolutno nije na mestu. Kao prvo pontonski mostovi u spasavanju od onakvih poplava isto su korisni kao i podmornice ili nosaci aviona.
Inzinjerijske jedinice imaju dovoljno camaca za ono cemu su namenjene i prema svom brojnom stanju. Problem je u tome sto su mnoge inzinjerijske jedinice ugasene i vise ne postoje a njihova sredstva ili u rezervi (RR magacini) ili su poput neoprenskih camaca rasprodata.
A ni ti neoprenski camci nisu predvidjeni za stogodisnju upotrebu posto sam materijal ima neki svoj vek trajanja.

I nemoj pisati pausalne ocene o rodu koji je uvek i na svakom mestu bio i bice kada treba pomoci. Koliko je inzinjerija smao putevaprobila, mostova postavila umesto porusenih. Da li znas da je jedno odeljenje izninjerije u Obrenovcu tokom asanacije terena vise smeca utovarilo i prevezlo nego  priblizno 70% ostalih angazovanih civilnih firmi ciji je to posao? Ako je u ovoj vojsci neko sposoban to su inzinjerijeske jedinice koje nisu i en mogu biti odgovorne za to sto nemaju moderniju opremu, za to sto ih nema vise, za to sto nemaju svoju srednju skolu u kojoj bi se skolovali novi kadrovi.....
Logged
motorista 57 klasa
Prijatelj foruma
poručnik korvete
*
Offline Offline

Gender: Male
Posts: 3 079


Да ли ћемо још коме сметати зато што смо своји?


« Reply #49 on: February 12, 2015, 12:06:08 pm »

Pa nisu oni krivi što nemaju i što ne mogu da urade ono što znaju, nego keramičari i slični, koji im ne obezbeđuju uslove
ovo nikako nije bilo upereno protiv inžinjeraca, lepo kažeš šta su sve oni urdadili (u prošlom vremenu) kada su imali sa čim.
Logged
Kuzma®
Počasni administrator
kapetan bojnog broda
*
Offline Offline

Gender: Male
Posts: 10 544



« Reply #50 on: February 12, 2015, 12:41:01 pm »

Zasto onda kazes

да је цела њена инжењерија неспособна да заштити угрожене грађане и насеља.

I sto se tice opreme evo samo cu navesti jedan primer. Bejli most je zvanicno izbacen iz opreme jos dok sam bio u skoli (zavrsio 1994). Moja generacija nije imala nikakvu obuku sa tim mostom. Ali inzinjerija ga i dalje ima i postavlja gde god je ovom narodu potrebno. A postavljeno je na desetine takvih mostova od kada je izbacen iz upotrebe.

Inzinjerija VS nema neku savremenu tehniku ali ono sto ima zna da koristi i koristi gde god je to neophodno.

Od poplava u maju prosle godine - postavljeno je ko zna koliko lansirnih mostova kao zamena za porusene, postavljeno je nekoliko Bejli mostova, neprekidno je pontb iz NS angazovan sa svojom tehnikom na pomoci pri ispumpavanju vode iz Tamnave, angazovani su na rasciscavanju Obrenovca i ostalih poplavljenih mesta, 2 amfibijska transportera su evakuisali vise Obrenovcana nego svi helikopteri i camci zajedno, dan pre potapanaj Obrenovca pontb iz NS je krenuo evakuaciju camcima (koje ``nemaju``)najugrozenijh rubih delova Obrenovca, sa svojim masinama su bili angazovani i na podrucju Knjazevca kada je u decembru doslo do prekida napajanja elektricnom energijom i da ne nabrajam vise.

Ali po medije i narod je zanimljivije to sto su tenkisti isli na onaj biatlon, parada i broj aviona koji se pojavio, zanimljivije je i nagadjanje koliko ima amfibija i lupetanja u tome pri cemu se u kontekstu spasavanja pominju i borbena vozila sa amfibijskim svojstvima kao PT-76 ili BRDM....

Zato cu te zamoliti da povedes racuna sta i kako pises o inzinjeriji. Za ostale me ne interesuje posebno, neka drugi vodse racuna, ali mi inzinjeriju ne diraj i ne pisi da su nesposobni jer to svakako nisu.
Logged
janezek67
stariji vodnik
*
Offline Offline

Posts: 719


« Reply #51 on: February 12, 2015, 02:05:41 pm »

Od ovih sredstava vidim jedino, da se možda pokloni M60 transporter  i koja havbica muzeju u Pivci, da se očuva kao eksponat. Inače ova tehnika ne vredi ništa, čak i kao sirovina za željazaru nije baš pogodna. Tenkovski oklop ima več dosta svojstva, dodatnih legura, koji nisu više pogodni kao siruvina za pravljenje osnovnog čelika. Tako da če na kraju biti čak zadovoljni, ako netko besplatno odvuče ovu tehniku u uništenje.

Inače i slovenija prodaje lako naoružanje još iz doba TO.

Evo linkova:

http://www.mo.gov.si/si/javne_objave/ravnanje_s_stvarnim_premozenjem/premicnine/javne_drazbe/
Logged
dzumba
Stručni saradnik - specijalne jedinice
kapetan bojnog broda
*
Offline Offline

Posts: 22 415


« Reply #52 on: February 12, 2015, 07:27:18 pm »

Zasto onda kazes

да је цела њена инжењерија неспособна да заштити угрожене грађане и насеља.

I sto se tice opreme evo samo cu navesti jedan primer. Bejli most je zvanicno izbacen iz opreme jos dok sam bio u skoli (zavrsio 1994). Moja generacija nije imala nikakvu obuku sa tim mostom. Ali inzinjerija ga i dalje ima i postavlja gde god je ovom narodu potrebno. A postavljeno je na desetine takvih mostova od kada je izbacen iz upotrebe.

Inzinjerija VS nema neku savremenu tehniku ali ono sto ima zna da koristi i koristi gde god je to neophodno.

Od poplava u maju prosle godine - postavljeno je ko zna koliko lansirnih mostova kao zamena za porusene, postavljeno je nekoliko Bejli mostova, neprekidno je pontb iz NS angazovan sa svojom tehnikom na pomoci pri ispumpavanju vode iz Tamnave, angazovani su na rasciscavanju Obrenovca i ostalih poplavljenih mesta, 2 amfibijska transportera su evakuisali vise Obrenovcana nego svi helikopteri i camci zajedno, dan pre potapanaj Obrenovca pontb iz NS je krenuo evakuaciju camcima (koje ``nemaju``)najugrozenijh rubih delova Obrenovca, sa svojim masinama su bili angazovani i na podrucju Knjazevca kada je u decembru doslo do prekida napajanja elektricnom energijom i da ne nabrajam vise.

Ali po medije i narod je zanimljivije to sto su tenkisti isli na onaj biatlon, parada i broj aviona koji se pojavio, zanimljivije je i nagadjanje koliko ima amfibija i lupetanja u tome pri cemu se u kontekstu spasavanja pominju i borbena vozila sa amfibijskim svojstvima kao PT-76 ili BRDM....

Zato cu te zamoliti da povedes racuna sta i kako pises o inzinjeriji. Za ostale me ne interesuje posebno, neka drugi vodse racuna, ali mi inzinjeriju ne diraj i ne pisi da su nesposobni jer to svakako nisu.

Bravo Kuzma! I ne samo to, sve je potpuno istina.
Logged
relja
vodnik I klase
*
Offline Offline

Posts: 608


« Reply #53 on: February 12, 2015, 07:36:00 pm »

....neprekidno je pontb iz NS angazovan sa svojom tehnikom na pomoci pri ispumpavanju vode iz Tamnave, ....

Posao ispumpavanja vode iz kopova po svemu spada u "Mega projekte" kakve možemo da vidimo po raznim  dokumentarnim tv kanalima.
Na našu sramotu, taj posao i ljudi koji to rade su dobili minimalnu medijsku pažnju.

Evo, prvi put čujem da vojska pomaže pri ispumpavanju.
Logged
Kuzma®
Počasni administrator
kapetan bojnog broda
*
Offline Offline

Gender: Male
Posts: 10 544



« Reply #54 on: February 12, 2015, 07:44:45 pm »

Relja, ovde je na forumu nas clan inace inzenjer u Kolubari odmah nakon poplave trazio savet oko kompleta pontonskog mosta. Dao sam svoje misljenje kao neko koje 8 godina radio taj posao ali sam ga povezao i sa ljudima koji su po tehnickim detaljima jso bolji. Epilog je da je vec posle 20-ak dana vojska dovezla i spustila prve plovne clanke da bi se na njih postaivle pumpe. Kasnije su ti clanci i dodavani  kako su se dodavale pumpe tako da je u Tamnavi ekipa iz pontb iz NS vec od cini mi se 1.jula. Rade i to niko ne pominje na medijima. Oni ali i svi ostali inzinjerci ne traze medijsku paznju ali ocekuju da ih bar niko ne vredje i ponizava.

Evo video snimka koji sam napravio prvog dana njihovog angazovanja na onom manjem jezeru.



Logged
tihi
potporučnik
*
Offline Offline

Posts: 2 350



« Reply #55 on: February 12, 2015, 08:37:15 pm »

  Ja sam licno video (da ne pominjem sada gde) 70-ak BST i manji broj drugih sredstava kako trunu na betonu (nije livada) par godina pre nego sto su odneli.Pokretni delovi su toliko ogrezli u rdji da mislim da i nisu mogli da se pokrecu, jasno je bilo da to vise nisu orudja nego staro gvozdje (sto me pitao jedan ciga rezervista za MB 120mm, "a bate, koliko je teska ta ceFka" ). Mada, moze mi neko reci zasto se prodaju haubice 155mm, i MB 120mm M74? Pa makar artiljerijska orudja  nisu skupa za odrzavanje i konzervaciju.
Logged
Kuzma®
Počasni administrator
kapetan bojnog broda
*
Offline Offline

Gender: Male
Posts: 10 544



« Reply #56 on: February 12, 2015, 08:43:05 pm »

Mada, moze mi neko reci zasto se prodaju haubice 155mm, i MB 120mm M74? Pa makar artiljerijska orudja  nisu skupa za odrzavanje i konzervaciju.

Negde sam procitao da se i one i one od 105 mm prodaju zato sto se preslo na 152 mm a ova municija prestala sa proizvodnjom. Tako je nesto neki lik izjavio.
Logged
dzumba
Stručni saradnik - specijalne jedinice
kapetan bojnog broda
*
Offline Offline

Posts: 22 415


« Reply #57 on: February 12, 2015, 09:08:15 pm »

Ma, ljudi, gde su posade za sve to? Gde je municija potrebna za obuku, ratnu rezervu (mesec dana rata, odnosno najmanje 15b/k po oruđu). Jel vi znate koliko je to? Ko će to čuvati, paziti, održavati (i municiju i oruđa i stokove rezervnih delova i td.). Ne može to tako: čuvamo i održavano sve, nebitno koliko je staro i koliko nam treba i koliko košta jer će kao možda da zatreba. To je jednostavno nemoguće. U svakom poslu, delatnosti određuje se težište u skladu sa okolnostima i mogućnostima. Ova sredstva nisu u težištu.

Ima tu i poslovičnog javašluka, namere, i grešaka (da se rashoduje nešto što ne treba), ali generalno najveći broj tih sredstava niti nam treba niti će nam koristiti. Zato je bolje to prodati, kako-tako i osloboditi resurse za ono sa čime se raspolaže.

Pa u svojoj kući čuvamo gomilu stvari iz istog razloga- "trebaće". I šta biva najčešće? Opet se baci. Ako ga ne bacimo mi, bace to naslednici.
« Last Edit: February 12, 2015, 09:17:53 pm by dzumba » Logged
Bozo13
Stručni saradnik - KoV
kapetan bojnog broda
*
Offline Offline

Gender: Male
Posts: 16 530



« Reply #58 on: February 12, 2015, 09:15:29 pm »

Nadam se da su bar odvojili po koji komad za potrebe muzeja..
Logged
tihi
potporučnik
*
Offline Offline

Posts: 2 350



« Reply #59 on: February 12, 2015, 09:33:58 pm »

Ma, ljudi, gde su posade za sve to? Gde je municija potrebna za obuku, ratnu rezervu (mesec dana rata, odnosno najmanje 15b/k po oruđu). Jel vi znate koliko je to? Ko će to čuvati, paziti, održavati (i municiju i oruđa i stokove rezervnih delova i td.). Ne može to tako: čuvamo i održavano sve, nebitno koliko je staro i koliko nam treba i koliko košta jer će kao možda da zatreba. To je jednostavno nemoguće. U svakom poslu, delatnosti određuje se težište u skladu sa okolnostima i mogućnostima. Ova sredstva nisu u težištu.

Ima tu i poslovičnog javašluka, namere, i grešaka (da se rashoduje nešto što ne treba), ali generalno najveći broj tih sredstava niti nam treba niti će nam koristiti. Zato je bolje to prodati, kako-tako i osloboditi resurse za ono sa čime se raspolaže.

Pa u svojoj kući čuvamo gomilu stvari iz istog razloga- "trebaće". I šta biva najčešće? Opet se baci. Ako ga ne bacimo mi, bace to naslednici.

Ja cu onako, iz moje perspektive kao posluzilac na minobacacu 120mm M75, da pricam o M74, koji koristi istu municiju, isti je metod rada kao i za M75, samo je M74 laksi i namenjen je za prenos na grlima, opet, MB nikad nije zastareo kao orudje, a kako mi se cini ni nece.
Logged
Pages:  1 2 3 [4] 5 6 7 8   Go Up
  Print  
 
Jump to:  

Powered by MySQL Powered by PHP Powered by SMF 1.1.19 | SMF © 2013, Simple Machines
Simple Audio Video Embedder

SMFAds for Free Forums
Valid XHTML 1.0! Valid CSS!
Page created in 0.032 seconds with 23 queries.