PALUBA
April 28, 2024, 07:47:54 am *
Welcome, Guest. Please login or register.

Login with username, password and session length
News: Važno, dopuna Pravilnika foruma PALUBAinfo, tačka 22
 
   Home   Help Login Register  
Del.icio.us Digg FURL FaceBook Stumble Upon Reddit SlashDot

Pages: [1]   Go Down
  Print  
Author Topic: Kako sam sebi pomoći u slučaju srčanog udara?  (Read 2620 times)
 
0 Members and 1 Guest are viewing this topic.
Boro Prodanic
Počasni global moderator
kapetan bojnog broda
*
Online Online

Gender: Male
Posts: 14 998


« on: March 23, 2010, 09:08:07 pm »

Praktični saveti za samopomoć kod srčanog udara, posebno ako se desi dok čovek vozi kola:

* srcani udar.pps (114.5 KB - downloaded 83 times.)
Logged
Rade
Administrator
kapetan bojnog broda
*
Offline Offline

Gender: Male
Posts: 17 062


« Reply #1 on: March 23, 2010, 09:15:45 pm »

Korisna stvar... nadam se da će je i onaj pročitati... Wink
Logged
Boro Prodanic
Počasni global moderator
kapetan bojnog broda
*
Online Online

Gender: Male
Posts: 14 998


« Reply #2 on: March 23, 2010, 09:43:01 pm »

Zbog njega sam ovo i postavio, a da mu ne kažem direktno... Cool
Logged
Brok
Administrator
kapetan bojnog broda
*
Offline Offline

Gender: Male
Posts: 19 027


Jednakost, Bratstvo, Sloboda


WWW
« Reply #3 on: March 24, 2010, 05:05:48 am »

Hvala.
[ Attachment: You are not allowed to view attachments ]


* images.jpg (2.05 KB, 114x114 - viewed 94 times.)
« Last Edit: August 17, 2010, 08:43:30 pm by kuzmar, Reason: slike u atachment » Logged
Vladimir Ivanović
Stručni saradnik - OMJ
poručnik fregate
*
Offline Offline

Gender: Male
Posts: 4 896


Da sam nomalan, poludio bih.


« Reply #4 on: March 24, 2010, 07:38:25 am »

Najbolji spas u ovom slučaju je da imaš vezu na odjelu kardiologije.

Prvi put:

Počinje užasan bol u grudima. Namam vazduha. Oči iskaču od bola. Živim 200 metara od Hitne pomoći. Idem tamo. Dolazim u Hitnu, i nećete vjerovati, u Banja Luci 36 minuta u Hitnoj nema doktora.
Zovem telefonom Ministra zdravstva RS Ranka Škrbića. Ne javlja se. Zovem još pet, šest, doktora. Nigdje nikoga. Sve na  godišnjem, Ljeto je. Nazovem Ministra nauke i tehnologije u Vladi RS primarijusa, doktora Bakira Ajanovića. I nakon 3 minuta sam na Kardiologiji na aparatima.

Drugi put:

Počinje isto. Ali ovaj put ne idem u Hitnu. Nazovem doktora Goronju sa Kardiologije. Po mom glasu, a nisam mu ništa rekao, rekao je da odmah dođem. Preuzima me moj prijatelj kardiolog Dragan Unčanin. I opet me spašavaju.

Pročitao sam ovo što je Boro napisao, ali veza u Kardiologiji je najbolja zaštita.

Kasnije sam rekao Ministru zdrvstva da sam bio u Hitnoj 36 minuta, a nije bilo doktora. A on me pita da to nije bilo između sedam i osam naveče. Da, kažem ja. Pa tu je problem. Smjena u Hitnoj je u sedam, a do osam rade ambulante porodične medicine, pa Hitna neće da prima do osam.
A dva, tri, mjeseca prije toga sjedio sam u kafani Buk, na obali Vrbasa, i dvije ekipe hitne sjedile su dva sata u kafani. Baš između sedam i osam, a i nakon toga.

Ali, prije neki dan sam kupio

<iframe width="720" height="420" src="//www.youtube.com/embed/J8_0NuGkioI?fs=1&start=" frameborder="0" allowfullscreen="true"></iframe>

pa kad odem u kafanu i vidim doktore iz Hitne u onim šljaštećim radnim odijelima, ili policiju za poker aparatom, ili kad mi traži 20 KM za prekršaj koji nisam napravio, a ono mala kutijica radi.

Sve u svemu, najbolje je da vam ne trebaju usluge doktora, policije, automehaničara. Koristite usluge taksija.

Pozdrav

Vlado
Logged
Pages: [1]   Go Up
  Print  
 
Jump to:  

Powered by MySQL Powered by PHP Powered by SMF 1.1.19 | SMF © 2013, Simple Machines
Simple Audio Video Embedder

SMFAds for Free Forums
Valid XHTML 1.0! Valid CSS!
Page created in 0.025 seconds with 22 queries.