PALUBA
March 28, 2024, 10:37:10 pm *
Welcome, Guest. Please login or register.

Login with username, password and session length
News:
Važno
Za sve članove foruma Paluba.Info, apel da uzmete učešće na samo u glasanju već i u temi.
Link do teme je ovde
 
   Home   Help Login Register  

Prijatelji

▼▼▼▼

Mesto za Vaš baner

kontakt: brok@paluba.info

Del.icio.us Digg FURL FaceBook Stumble Upon Reddit SlashDot

Pages:  1 2 [3] 4 5 6 7 8 9 10 11 12   Go Down
  Print  
Author Topic: Galerija tenka Abrams  (Read 118564 times)
 
0 Members and 1 Guest are viewing this topic.
Sailor
stariji vodnik
*
Offline Offline

Posts: 750



« Reply #30 on: May 04, 2008, 11:11:29 pm »

Quote
nema veze sa ovim na sledeće dve slike (pošto se vidi da ovaj gore nema rupu spreda)

Ради се о истом тенку, погледај оклопну плочу другу с десна на гусјеницама, видјећеш да је индетична.Можда су га Ирачани "овјерили" прије одласка. Grin
Logged
Sailor
stariji vodnik
*
Offline Offline

Posts: 750



« Reply #31 on: May 04, 2008, 11:16:36 pm »

[ Attachment: You are not allowed to view attachments ]
[ Attachment: You are not allowed to view attachments ]
"Being towed back to UMCP Maverick, because of engine fire. Purposely destroyed by unit to keep from falling in to enemy hands"

         Каква лаж, па види се да је тенк без оштећења на предњем дијелу куполе приликом запосиједања од стране ирачких трупа.

Обратите пажњу на другу оклопну плочу са десне стране, у питању је исти тенк. Wink

  Ово вам је један од доказа америчке "објективности".Рокнули га брале ирачани ко звечку ,и то вјероватно нечим много лакшим од Фагота..Могу се они сада вадити како хоће.Ако лаже коза не лаже рог.


* 5.jpg (101.62 KB, 800x534 - viewed 409 times.)

* 6.jpg (38.63 KB, 640x480 - viewed 250 times.)
« Last Edit: July 24, 2010, 12:36:10 pm by Broker, Reason: ubačene slike u atačment » Logged
Bane
stariji vodnik I klase
*
Offline Offline

Posts: 933


« Reply #32 on: May 04, 2008, 11:20:20 pm »

Ради се о истом тенку, погледај оклопну плочу другу с десна на гусјеницама, видјећеш да је индетична.Можда су га Ирачани "овјерили" прије одласка. Grin

I ja mislim da se radi o istom tenku. Na sve tri fotograije, kupola je okrenuta za skoro 180 stepeni i gleda u dupe tenka. Samo ne mislim da su ga overili Iračani nego Ameri. Mislim da je ovaj tenk pogođen Maverikom spreda u kupolu, što je napravilo rupu na kupoli, a takođe i odvalilo zadnji deo suknjice, koji na prvoj slici stoji normalno, a na drugoj deluje kao da je odvaljena.

Za onu rupu sa strane čisto sumnjam da je od Maverika, već mislim da ga je irački tenk pogodio penetratorom. Rupa ide ka unutrašnjosti kupole, što pokazuje da nije bilo eksplozije, već je nešto "uletelo" u tenk, a to može samo penetrator, tj. sabo. Ona sa prednje strane je definitivno bila eksplozivna, pošto se vidi "cvetanje" metala.
« Last Edit: May 04, 2008, 11:24:52 pm by Bane » Logged
Sailor
stariji vodnik
*
Offline Offline

Posts: 750



« Reply #33 on: May 04, 2008, 11:29:16 pm »

Quote
Mislim da je ovaj tenk ponovo pogođen Maverikom spreda, što je napravilo rupu na kupoli, a takođe i odvalilo zadnji deo suknjice, koji na prvoj slici stoji normalno, a na drugoj deluje kao da je odvaljen.

         Погодак је дошао под углом то је сигурно, али да ли су то урадили амери више се не бих кладио, јер можеш их ухватити у лажи на доста мјеста.Лаицима је лако продавати глупости, али некоме ко је имао иоле ратног искуства тешко. Wink
       
        Покушавају оправдати своје губитке на разне начине, па и на овај који је очигледан.Посада уништила тенк да не би пао у руке Ирачанима, како да не.Већ је био роштиљ у њему када су га и ако су амери погодили мавериком.Тешко им паризнати да им купола није тако јака како тврде.
Logged
ACHTUNG
vodnik
*
Offline Offline

Gender: Male
Posts: 434



WWW
« Reply #34 on: May 04, 2008, 11:37:06 pm »

Prvo da razjasnimo da ovaj uništeni Abrams
[ Attachment: You are not allowed to view attachments ]

Koliko se secam, ovde je uzrok neka "zbudzena" super mina. Mada moguce da ga je mina samo onesposobila, pa se imalo vremena za precizan pogodak u bocnu stranu kupole.

Nije pomoglo usmeravanje eksplozije...
« Last Edit: July 24, 2010, 12:36:46 pm by Broker » Logged
Bane
stariji vodnik I klase
*
Offline Offline

Posts: 933


« Reply #35 on: May 04, 2008, 11:37:59 pm »

Већ је био роштиљ у њему када су га и ако су амери погодили мавериком.Тешко им паризнати да им купола није тако јака како тврде.

Potpuno se slažem! Svaki tenk, pa tako i Abrams ima najjaču zaštitu na kupoli spreda i sa strane. Ako ga je sa strane probio irački penetrator, to je stvarno sramota, pošto ruska tehnologija u kojoj su izrađeni irački penetratori datira još od pre 20 i kusur godina! Ako Ameri stvarno nemaju zaštitu koja može da odreaguje na običan penetrator, kako misle da štite svoj tenk od magnezijumskog ili "uranijumskog" penetratora?

Odličan tekst iz USA Today-a o pravoj "snazi" Abrams tenkova: http://www.usatoday.com/news/world/iraq/2005-03-29-abrams-tank-a_x.htm. Tekst je iz 2005. godine!
Logged
Bane
stariji vodnik I klase
*
Offline Offline

Posts: 933


« Reply #36 on: May 04, 2008, 11:42:38 pm »

Nije pomoglo usmeravanje eksplozije...

Kod penetratora nema eksplozije, nego šipka uleće direktno u kupolu nošena kinetičkom energijom.

http://en.wikipedia.org/wiki/Kinetic_energy_penetrator
Logged
Sailor
stariji vodnik
*
Offline Offline

Posts: 750



« Reply #37 on: May 04, 2008, 11:42:46 pm »

Quote
Mada moguce da ga je mina samo onesposobila, pa se imalo vremena za precizan pogodak u bocnu stranu kupole.

Погледај чову у бијелом на амбрамсу, видиш да је унутра "биолошка бомба".Разнесена и спаљена тијела на тој врућини.Шта мислиш да је снимао онај камерман приликом заузимања тенка? Wink
Logged
Sailor
stariji vodnik
*
Offline Offline

Posts: 750



« Reply #38 on: May 05, 2008, 12:00:48 am »

[ Attachment: You are not allowed to view attachments ]
[ Attachment: You are not allowed to view attachments ]
Овај транспоретр је погођен у врата која су такође попустила под десјтвом пројектила а био је тик иза абрамса о којем причамо.Сигуран сам да ни у њему није било ништа боље него у тенку.Чини ми се да је величина рупе индетична овој на тенку са бочне стране.

Овдје се види и дио транспортера, и избушени и нагорели Амбрамс.Ови из транспортера су предпостваљам такође постали дио историје  рата у Ираку.
[ Attachment: You are not allowed to view attachments ]




* 1.jpg (42.21 KB, 640x380 - viewed 512 times.)

* 2.jpg (31.29 KB, 193x170 - viewed 703 times.)

* 3.jpg (33.47 KB, 640x444 - viewed 523 times.)
« Last Edit: July 24, 2010, 12:39:13 pm by Broker, Reason: ubačene slike u atačment » Logged
MOTORISTA
Počasni global moderator
kapetan bojnog broda
*
Offline Offline

Gender: Male
Posts: 62 007



« Reply #39 on: May 05, 2008, 07:59:17 am »

Vala su ga izbušili kao običnu kantu.Postavlja se pitanje koliko je uopšte efikasan oklop na Abramsu,ko zna kakav su pleh stavljali na serijske tenkove dok su na onima za ispitivanje stavljali pravu stvar.Doduše,mozda je bila i sačekuša neke 72-jke pa da ga je roknula iz blizine,sa cirka 300-400m,tu i 20 godina stari penetratori prolaze kao vruć noz kroz puter.
Transporter iza njega nije američki 100%,poledajte točak koji se vidi i blatobrane,liči li vam pomalo na 55-icine?Na toj slici nema mitraljeza na transporteru,a na ovoj ga ima i to ti je 12.7mm DŠK.

Moze li BUMBAR da ga izbuši ovako?Da slučajno ovim našim indijancima nije palo na pamet da ih isprobaju dole?
« Last Edit: May 05, 2008, 08:03:52 am by MOTORISTA » Logged
SIRIUS
razvodnik
*
Offline Offline

Posts: 60


« Reply #40 on: September 28, 2008, 11:10:22 am »

Juče sam gledao , mislim na NG, jednu vrlo, vrlo drsku emisiju o abramsu. Kakvo je ono qrčenje, ljudi moji! Kao da oni jedini na svetu proizvode tenkove, a o svakom tenku se brinu kao da je Bušov kadilak. Naravno, preskočili su slikanje primeraka koji se nalaze na ovim fotkama , sa posadom ''širokogrudom i svestranom'', odnosno polepljenoj po unutrašnjosti kupole, posle pogotka projektila. Ako im je ovo ostalo jedini način da se hvale svojim tenkom, onda je to mnogo dobar znak...
Logged
Bane
stariji vodnik I klase
*
Offline Offline

Posts: 933


« Reply #41 on: September 28, 2008, 11:18:28 am »

Sirius, to hvaljenje nije ništa novo, pa sve vojske sveta to rade. I mi smo se hvalili sa M-84, kao jednim od najboljih tenkova na svetu, dok nije prošao kao bos po trnju u Vukovaru.
Logged
SIRIUS
razvodnik
*
Offline Offline

Posts: 60


« Reply #42 on: September 28, 2008, 04:55:27 pm »

Sirius, to hvaljenje nije ništa novo, pa sve vojske sveta to rade. I mi smo se hvalili sa M-84, kao jednim od najboljih tenkova na svetu, dok nije prošao kao bos po trnju u Vukovaru.

Mi smo imali bar malo mere. Ovi ga, brate, prikazaše kao da je rols-rojs. Ako je tako dobar, zašto toliko desetina i desetina tenkova kao na pokretnoj traci dolazi na ''reparaturu''? Nije samo zbog toga što Amerika ima mnogo para...Sad vidimo da baš i nema toliko para. Inače, po Vukovaru bi svako prošao kao bos po trnju , ko god da ga je napadao ili branio.
No, kad sam se već javio. Znam da sa funcionalnošću i kvalitetom nema veze, ali moram da kažem: meni je abrams katastrofalno ružan tenk.
Logged
Bane
stariji vodnik I klase
*
Offline Offline

Posts: 933


« Reply #43 on: September 28, 2008, 06:30:28 pm »

Ovi ga, brate, prikazaše kao da je rols-rojs. Ako je tako dobar, zašto toliko desetina i desetina tenkova kao na pokretnoj traci dolazi na ''reparaturu''?

Na reparaciju toliko njih dolaze iz  prostog razloga što se neviđeno koriste u Iraku i sastavni su deo poslednje strategije odvraćanja. Drugar koji se vratio iz Bagdada kaže da Abramsa i Bredlija imaš u svakoj široj ulici, i da mnogo znači na psihološkom planu jer smiruju običan narod. A kad je tenk na prometnom mestu, svašta može da mu se desi.

Da je toliko dobar, u to čisto sumnjam. Priče o tome da je izdržao 15-20 pogodaka ručnih projektila su priče za dizanje morala, pošto nigde ne kažu da su to bili pogodci sa praistorijskim RPG-7. Da je bilo išta modernije, tipa RPG-29, Abrams bi se proveo kao bos po trnju kao i izraelska Merkava prošle godine. U emisijama na TV-u se često prikazuje unutrašnjost Abramsa kao da se radi o svemirskom brodu sa gomilom touch-screen ekrana i senzora, a u stvarnosti, njegova unutranjost izgleda veoma slično ostalim modernim tenkovima današnjice.

Istini za volju i takav kakav je, trenutno je bez sumnje jedan od najboljih tenkova na svetu.
Logged
Brok
Administrator
kapetan bojnog broda
*
Online Online

Gender: Male
Posts: 18 883


Jednakost, Bratstvo, Sloboda


WWW
« Reply #44 on: July 25, 2009, 02:22:00 pm »



[ Attachment: You are not allowed to view attachments ]
[ Attachment: You are not allowed to view attachments ]
[ Attachment: You are not allowed to view attachments ]
[ Attachment: You are not allowed to view attachments ]
[ Attachment: You are not allowed to view attachments ]



* 1.jpg (72.43 KB, 640x465 - viewed 267 times.)

* 2.jpg (72.87 KB, 640x465 - viewed 282 times.)

* 3.jpg (52.13 KB, 640x465 - viewed 285 times.)

* 4.jpg (68.2 KB, 640x465 - viewed 292 times.)

* 5.jpg (68.82 KB, 640x465 - viewed 280 times.)
« Last Edit: July 24, 2010, 09:17:29 am by Broker » Logged
Pages:  1 2 [3] 4 5 6 7 8 9 10 11 12   Go Up
  Print  
 
Jump to:  

Prijatelji

▼▼▼▼

Prostor za Vaš baner

kontakt: brok@paluba.info

Powered by MySQL Powered by PHP Powered by SMF 1.1.19 | SMF © 2013, Simple Machines
Simple Audio Video Embedder

SMFAds for Free Forums
Valid XHTML 1.0! Valid CSS!
Page created in 0.031 seconds with 22 queries.