PALUBA
March 28, 2024, 02:47:37 pm *
Welcome, Guest. Please login or register.

Login with username, password and session length
News: Važno - Obavezno proverite i neželjenu (junk/spam) e-poštu da bi ste našli svoj aktivacioni link te aktivirali svoj nalog
 
   Home   Help Login Register  

Prijatelji

▼▼▼▼

Mesto za Vaš baner

kontakt: brok@paluba.info

Del.icio.us Digg FURL FaceBook Stumble Upon Reddit SlashDot

Pages:  1 [2] 3   Go Down
  Print  
Author Topic: Brodski parni kotlovi  (Read 49306 times)
 
0 Members and 1 Guest are viewing this topic.
Boro Prodanic
Počasni global moderator
kapetan bojnog broda
*
Offline Offline

Gender: Male
Posts: 14 806


« Reply #15 on: April 14, 2010, 02:34:41 pm »

Quote
Као особа којој мозак ради на зупчанике увек са занимањем прочитам све текстове који имају везе са машинством (између осталог на Палуби сам и због тога) зато се овом приликом најискреније захваљујем Бори на труду да их овде изложи.

Tanja, hvala Tebi na pohvalama! Uskoro idemo dalje sa temama iz Brodomašinstva. Grin
Logged
trpe grozni
Stručni saradnik - KoV
kapetan korvete
*
Offline Offline

Gender: Male
Posts: 6 208



« Reply #16 on: April 14, 2010, 04:00:01 pm »

Eh Boro, jos da si bio tu kada sam polagao Motore sa unutrasnjim sagorevanjem Cheesy
Al posto mi je tema bila interesantna, polozio sam to sa osmicom. Smiley
Logged
kumbor
Stručni saradnik - opšti
kapetan bojnog broda
*
Offline Offline

Gender: Male
Posts: 17 447


« Reply #17 on: May 03, 2010, 09:07:40 pm »

Postujem u prilogu jedan interesantan tip kotla - francuski Indret Sural "Norguet". Ovi kotlovi su korišćeni od kraja tridesetih godina  na bojnim brodovima Richelieu i Jean Bart, na razaračima Le Hardi i bili su predviđeni za male razarače tipa Le Fier. Posle rata nisu korišćeni na novogradnjama.
Interesantno je što spolja na prvi pogled liče na stare cilindrične kotlove, mada im je konstrukcija drugačija.
To su bili kotlovi sa uduvavanjem vazduha u ložište - zato su "suralimente", što im je podizalo koeficijent korisnog dejstva u odnosu na dotadašnje kotlove. Parametri pare 27kg/cm2 / 350/370*C ili 35kg/cm2 / 385*C. Na malim snagama nisu bili ekonomični, tražili su kvalitetno gorivo i čistiju vodu od drugih kotlova [ Attachment: You are not allowed to view attachments ] .
Osnovna pogodnost je što su bili za trećinu manje zapremine od drugih kotlova odgovarajuće snage.


* kotao sural-Norguet.jpg (244.05 KB, 900x600 - viewed 438 times.)
Logged
cafetin78
mornar
*
Offline Offline

Posts: 4


« Reply #18 on: May 21, 2011, 01:46:23 am »

Sve ovo sto je napisano na ovom forumu je tacno...samo ima jedna stvar, a to je da je sve to otislo malo dalje i da to uopste ne izgleda kao sto je bilo nekada,ali funkcija je ista...to govorim iz iskustva jer radim na velikim kontejnerskim brodovima i imam dosta literature ali sve na engleskom...tako da Vam ne bi pomoglo bas mnogo knjiga od 1500 strana o jednom parnom kotlu pomocnom i ekonomajzeru...ako nekome treba moze me kontaktirati na mejl qwerty_695@yahoo.com
Logged
Boro Prodanic
Počasni global moderator
kapetan bojnog broda
*
Offline Offline

Gender: Male
Posts: 14 806


« Reply #19 on: May 21, 2011, 08:37:05 am »

Cafetin 78, ako već imaš materijala, hajde malo dopuni temu ako ti nije teško sa novostima! Wink
Logged
cafetin78
mornar
*
Offline Offline

Posts: 4


« Reply #20 on: May 26, 2011, 11:29:57 am »

Strojarski prirucnik - Bojan Kraut

http://www.megaupload.com/?d=YSXMZL3A
Logged
madmitch
stariji vodnik I klase
*
Offline Offline

Posts: 1 159


« Reply #21 on: May 26, 2011, 12:07:01 pm »

Strojarski prirucnik - Bojan Kraut

http://www.megaupload.com/?d=YSXMZL3A

Ooooo, biblija. Tongue
Logged
cafetin78
mornar
*
Offline Offline

Posts: 4


« Reply #22 on: May 26, 2011, 12:36:17 pm »

I nesto sto nije biblija  Wink

http://www.megaupload.com/?d=XC53E3FH

Instruction manual for boiler plant Vol.1.PDF
Instruction manual for boiler plant Vol.2.PDF
Boiler Burner Operating Instruction.pdf

Bice nesto i o ekonomajzerima.
Logged
Boro Prodanic
Počasni global moderator
kapetan bojnog broda
*
Offline Offline

Gender: Male
Posts: 14 806


« Reply #23 on: May 26, 2011, 07:08:58 pm »

Ko želi i kome treba neka skida ove priručnike do sutra uvečer, kada ćemo obrisati ove postove - autorska prava i mogući problemi... Sad
Logged
komandant mark
mornar
*
Offline Offline

Posts: 3


« Reply #24 on: December 19, 2011, 01:15:22 pm »

evo,samo da se zahvalim svima koji su pisali nešto na ovoj temi,a pogotovo Bori,naime,morao sam nabrzinu napisat seminar na temu brodsni parni kotlovi,i ova tema mi je uvelike olakšala posao.
Поштовање свима,

наиме ја сам нов поморац, али не тако млад, радим за принцес круз, и први пут се срећем са парном бродским котловима, а посао ми је везан управо за њих, па желим да што више сазнам о принципу рада истих. На овом форуму сам доста научио, али бих вас замолио да ми појасните мало детаљније принцип рада економајзера.

С обзиром да си Газда спремао семинарски на тему котлова, верујем да ти није стран економајзер.

Хвала унапред.
Logged
Gazda
zastavnik
*
Offline Offline

Gender: Male
Posts: 1 483



« Reply #25 on: December 19, 2011, 08:07:13 pm »

evo,samo da se zahvalim svima koji su pisali nešto na ovoj temi,a pogotovo Bori,naime,morao sam nabrzinu napisat seminar na temu brodsni parni kotlovi,i ova tema mi je uvelike olakšala posao.
Поштовање свима,

наиме ја сам нов поморац, али не тако млад, радим за принцес круз, и први пут се срећем са парном бродским котловима, а посао ми је везан управо за њих, па желим да што више сазнам о принципу рада истих. На овом форуму сам доста научио, али бих вас замолио да ми појасните мало детаљније принцип рада економајзера.
С обзиром да си Газда спремао семинарски на тему котлова, верујем да ти није стран економајзер.



Хвала унапред.
ekonomajzer(poznat kao zagrijač napojne vode)je predelement u kojem se voda zagrijava prije ulaska u isparivač generatora pare.u njemu se voda grije do neke temperature(40-70 stupnjeva,tako negdje)i to konvekcijom najčešće.smješta se u dimnjak obično,povećava iskoristivost pogona za oko 1 posto,smanjuje toplinsko zagađenje okoline...imamo i zagrijače zraka,njih sam malo i zaboravio u cijeloj priči:) .što te konkretno zanima,da ti iskopam neku literaturu...?
Logged
komandant mark
mornar
*
Offline Offline

Posts: 3


« Reply #26 on: December 20, 2011, 09:52:46 am »

evo,samo da se zahvalim svima koji su pisali nešto na ovoj temi,a pogotovo Bori,naime,morao sam nabrzinu napisat seminar na temu brodsni parni kotlovi,i ova tema mi je uvelike olakšala posao.
Поштовање свима,

наиме ја сам нов поморац, али не тако млад, радим за принцес круз, и први пут се срећем са парном бродским котловима, а посао ми је везан управо за њих, па желим да што више сазнам о принципу рада истих. На овом форуму сам доста научио, али бих вас замолио да ми појасните мало детаљније принцип рада економајзера.
С обзиром да си Газда спремао семинарски на тему котлова, верујем да ти није стран економајзер.



Хвала унапред.
ekonomajzer(poznat kao zagrijač napojne vode)je predelement u kojem se voda zagrijava prije ulaska u isparivač generatora pare.u njemu se voda grije do neke temperature(40-70 stupnjeva,tako negdje)i to konvekcijom najčešće.smješta se u dimnjak obično,povećava iskoristivost pogona za oko 1 posto,smanjuje toplinsko zagađenje okoline...imamo i zagrijače zraka,njih sam malo i zaboravio u cijeloj priči:) .što te konkretno zanima,da ti iskopam neku literaturu...?

Hvala veliko Gazda,

pa bio bih ti veoma zahvalan ako bih mogao da nađeš neke crteže ( šeme ) sistema, jer brodovi na kojima ja radim su veliki kruzeri, pa mi je malo teže da pohvatam ceo sistem, dizel motori-agregati su 11MW snage i ima ih 4 komada, ekonomajzer je čak na 8 decku a kotao na četvrtom, tako da meni koji sam nov u celoj priči nije baš lako da se snađem.

Molim za razmevanje mog neznanja, ali naučiću, još jednom hvala Gazda i svako dobro !!
Logged
Gazda
zastavnik
*
Offline Offline

Gender: Male
Posts: 1 483



« Reply #27 on: December 20, 2011, 01:52:20 pm »

nema problema,bit će mi drago ako ti uspijem pomoći.ajd večeras ću malo prokopat po knjigama...
Logged
mtu
vodnik
*
Offline Offline

Posts: 313


« Reply #28 on: December 21, 2011, 08:20:55 am »

ekonomajzer za propulzijske kotlove znači zagrijač vode (kondenzata) ili zraka (posebno zanimljivi ljungstrom)
ekonomajzer za sistem diesel motora znači generator pare 7-8 bara (temp ulaza plinova 250-300 celzijevih) koja služi velikom većinom za grijanje goriva,nekoć i za proizvodnju struje na brodovima japanske proizvodnje ali odbačeno
jedna vrsta ekonomajzera je i na sistemima, uglavnom na putničkim brodovima, plinska turbina-parna turbina gdje toplina neiskorištena u plinskoj turbini služi za proizvodju pare za parnu turbinu
Logged
kumbor
Stručni saradnik - opšti
kapetan bojnog broda
*
Offline Offline

Gender: Male
Posts: 17 447


« Reply #29 on: December 21, 2011, 08:24:39 am »

Tzv termoutilizacioni kontur. Postoji na krstaricama klase "Slava" Pr.1164. Nešto slično je i Bauer Wach exhaust turbine na minolovcima ratne proizvodnje za krigsmarine.
Logged
Pages:  1 [2] 3   Go Up
  Print  
 
Jump to:  

Prijatelji

▼▼▼▼

Prostor za Vaš baner

kontakt: brok@paluba.info

Powered by MySQL Powered by PHP Powered by SMF 1.1.19 | SMF © 2013, Simple Machines
Simple Audio Video Embedder

SMFAds for Free Forums
Valid XHTML 1.0! Valid CSS!
Page created in 0.032 seconds with 22 queries.