PALUBA
January 24, 2026, 10:18:44 am *
Welcome, Guest. Please login or register.
Did you miss your activation email?

Login with username, password and session length
News: Ovde možete pogledati te poručiti knjigu "Samohodni raketni sistem 2K12 Kub-M/Kvadrat - Od SFRJ do Srbije", jedan od autora je srpski podoficir i naš global moderator Kubovac
 
   Home   Help Login Register  
Del.icio.us Digg FURL FaceBook Stumble Upon Reddit SlashDot

Pages:  1 ... 247 248 249 250 251 252 253 254 255 256 257 258 259 260 261 262 263 264 265 266 267 268 269 270 271 [272] 273 274 275 276 277 278 279 280 281 282 283 284 285 286 287 288 289 290 291 292 293 294 295 296 297 ... 427   Go Down
  Print  
Author Topic: Sukobi u Palestini - Izraelu  (Read 662853 times)
 
0 Members and 1 Guest are viewing this topic.
Dreadnought
Počasni global moderator
kapetan bojnog broda
*
Offline Offline

Last Login:November 23, 2022, 11:38:10 am
Posts: 69 467



« Reply #2710 on: June 30, 2021, 09:31:14 am »



Izrael srušio palestinsku radnju u istočnom Jerusalimu



Logged
Dreadnought
Počasni global moderator
kapetan bojnog broda
*
Offline Offline

Last Login:November 23, 2022, 11:38:10 am
Posts: 69 467



« Reply #2711 on: July 02, 2021, 08:09:11 am »



Izrael ponovo digao borbene avione, izveden vazdušni udar na Gazu


Izraelski borbeni avioni bombardovali su tokom protekle noći lokaciju za proizvodnju oružja u Gazi, kao odgovor na zapaljive balone koje su lansirani ka Izraelu, saopštila je izraelska vojska.

U saopštenju se navodi da je meta napada bilo postrojenje koje pokret Hamas koristi za istraživanja i razvoj oružja, preneo je "Tajms of Izrael".

Za sada nema podataka o mogućim žrtvama.

To je bio treći vazdušni napad na Pojas Gaze od završetka 11-dnevne razmene raketne paljbe između Izraela i Hamasa u maju, a kao razlog je svaki put navedeno lansiranje zapaljivih balona sa palestinske strane.

izvor
Logged
Dreadnought
Počasni global moderator
kapetan bojnog broda
*
Offline Offline

Last Login:November 23, 2022, 11:38:10 am
Posts: 69 467



« Reply #2712 on: July 03, 2021, 03:31:03 pm »



Quote
Israeli forces and Palestinian protesters clash over new Israeli settlement outpost

Clashes break out between Israeli forces and Palestinian protesters during a demonstration against a new Israeli settlement outpost in Nablus



Logged
MOTORISTA
Počasni global moderator
kapetan bojnog broda
*
Offline Offline

Gender: Male
Last Login:April 10, 2022, 04:18:25 pm
Location: BGD
Posts: 62 036



« Reply #2713 on: July 03, 2021, 08:14:51 pm »

Novi protest Palestinaca u Ramali protiv Abasa
IZVOR: TANJUG SUBOTA, 3.07.2021.

Stotine Palestinaca demonstriralo je danas protiv predsednika Mahmuda Abasa.

To je novi zamah protestima pokrenutim smrću kritičara Palestinske samouprave Nizara Banata, koji je proslog meseca preminuo u zatvoru. Demonstranti su se okupili u gradu Ramali na Zapadnoj obali, gde je sedište Palestinske uprave (PU), a majka Banata i drugi članovi porodice aktiviste, čija je smrt prošlog meseca izazvala proteste, dočekani su aplauzom i održali su kratke govore.

Palestinske snage bezbednosti i nekoliko grupa u civilu nasilno su rasturili sličan protest pre nedelju dana, što je izazvalo zabrinutost SAD i UN zvaničnika za ljudska prava, a prema izveštajima na današnjem skupu nije bilo nasilja, prenosi AP. Pristalice Fataha, partije predsednika Abasa, u međuvremenu su održale skup u gradu Hebron, u južnom delu Zapadne obale, a zvanična palestinska TV PA pratila je ovo okupljanje i ignorisala demonstracije u Ramali.

Portparol Stejt departmenta Ned Prajs poručio je ove nedelje da su SAD duboko uznemirene izveštajima da su neuniformisani pripadnici snaga bezbednosti palestinske vlasti maltretirale i koristili silu protiv demonstranata i novinara tokom demonstracija prošlog vikenda. Visoka komesarka UN za ljudska prava, Mišel Bašele, izjavila je u četvrtak da su palestinske snage bezbednosti pretukle demonstrante palicama i napale ih suzavcem i šok bombama.

Postoje izveštaji da su žene demonstranti i novinarke bile i seksualno uznemiravane i pozvala je PA da obezbedi slobodu mišljenja, izražavanja i mirnog okupljanja. Banat, palestinski kandidat za parlamentarne izbore koji je kritikovao međunarodno podržanu Palestinsku samoupravu, preminuo je nakon što su ga u Hebronu uhapsile palestinske snage bezbednosti, zbog čega međunarodna zajednica zahteva istragu.

Izvor: www.b92.net
Logged
Dreadnought
Počasni global moderator
kapetan bojnog broda
*
Offline Offline

Last Login:November 23, 2022, 11:38:10 am
Posts: 69 467



« Reply #2714 on: July 05, 2021, 04:01:18 pm »



Prvi razgovor Putina i novog izraelskog premijera: Dogovor za suprostavljanje revidiranja istorije


Predsednik Rusije Vladimir Putin i novim premijer Izraela Naftali Benet danas su prvi put razgovarali. Lideri su se dogovorili tokom telefonskog razgovora da se sastanu u bliskoj budućnosti, saopštila je kancelarija premijera jevrejske države.

„Premijer je zahvalio predsedniku Putinu na ulozi koju njegova zemlja ima u održavanju regionalne bezbednosti. Premijer Benet i predsednik Putin dogovorili su se da se uskoro sastanu“, navodi se u saopštenju Benetove kancelarije.

Izraelski premijer je takođe zahvalio Putinu na istorijskim vezama između ruskog i jevrejskog naroda.

Sa svoje strane, šef Rusije poželeo je Benetu uspeh na funkciji premijera. Izražena je obostrana lidera da se razvija čitav kompleks tradicionalno prijateljskih odnosa Rusije i Izraela.

Istovremeno, pres-služba Kremlja saopštila je da su Putin i Benet razgovarali o očuvanju istorijske istine o Drugom svetskom ratu, suprotstavljanju veličanja nacizma i negiranju Holokausta.

Lideri su razmotrili brojna pitanja na polju bezbednosti i politike, dodaje se u saopštenju.

„Razmotrena su aktuelna pitanja bilateralne saradnje u političkoj, trgovinsko-ekonomskoj i humanitarnoj sferi. Između ostalog, pažnja je posvećena zajedničkom zadatku očuvanja istorijske istine o događajima iz Drugog svetskog rata, suprostavljanju revidiranju ishoda rata i veličanju nacizma, kao i negiranju Holokausta, a ragovarano je i o odlučujućem doprinosu Crvene armije pobedi“, navodi se u saopštenju.

Pres-služba Kremlja dodala je da su lideri razgovarali i o merama u borbi protiv širenja virusa korona preduzetim u Rusiji i Izraelu.

Razgovor je inicirala izraelska strana.

Podsetimo, Naftali Benet, lider desničarske stranke Jamina, postao je novi izraelski premijer sredinom juna, smenivši šefa vlade sa najdužim stažom u zemlji Benjamina Netanijahua, koji je bio na funkciji od 2009. godine.

izvor
Logged
MOTORISTA
Počasni global moderator
kapetan bojnog broda
*
Offline Offline

Gender: Male
Last Login:April 10, 2022, 04:18:25 pm
Location: BGD
Posts: 62 036



« Reply #2715 on: July 09, 2021, 05:19:59 am »

четвртак, 08.07.2021.

Израел срушио кућу оптуженог за напад на Западној обали


Јерусалим – Израел је срушио породичну кућу палестинско-америчког мушкарца, оптуженог за извршење смртоносног напада на Израелце на окупираној Западној обали, одбивши да испуни молбу његове супруге да то не учини, јер се он ту ретко појављује, а ту живе она и њихово троје деце.

Рушење је изазвало критику САД, које се противе казненом рушењу кућа и заузеле су критичнији став према израелској политици на окупираној Западној обали откако је председник Џо Бајден ове године преузео дужност, пренео је АП. Као што смо много пута рекли, дом читаве породице не би требало рушити због поступака једног појединца, саопштила је америчка амбасада, преноси Танјуг.

Амерички државни секретар Ентони Блинкен изразио је забринутост израелским званичницима због рушења породичног дома на Западној обали, саопштио је Стејт департмент, пренео је Ројтерс.

„Секретар и други високи званичници овде у Стејт департменту последњих дана су директно изразили забринутост високим израелским званичницима, а ми ћемо то чинити све док се таква пракса настави”, рекао је Нед Прајс, портпарол америчког Стејт департмента.

Izvor: www.politika.rs
Logged
MOTORISTA
Počasni global moderator
kapetan bojnog broda
*
Offline Offline

Gender: Male
Last Login:April 10, 2022, 04:18:25 pm
Location: BGD
Posts: 62 036



« Reply #2716 on: July 09, 2021, 05:34:35 am »

Doseljenici upali u dvorište džamije Al-Akse
Tanjug 08. 07. 2021.

DESETINE izraelskih doseljenika danas je ušlo u dvorište kompleksa džamije Al-Akse u Starom gradu okupiranog istočnog Jerusalima.

Iz Uprave islamskih vakufa u Al-Kudsu saopštili su da su 122 doseljenika provalila u Al-Aksu preko ulaza koji je čuvala izraelska policija, preneo je sarajevski portal Klix.ba. Obično izraelski doseljenici ulaze u kompleks svakog dana ujutro i popodne kroz kapiju Al-Mugrabi, jugozapadno od džamije.

Izraelska policija počela je da dopušta upade doseljenika 2003. godine, uprkos ponovljenim osudama Uprave islamskih vakufa u Jerusalemu. Upadi fanatičnih Jevreja u kompleks Al-Akse izazivaju eskalaciju tenzija u regiji. Za muslimane Al-Aksa predstavlja treće najvažnije svetilište, a Jevreji smatraju kako su na tom mestu nekada postojala dva jevrejska hrama. Kompleks Al-Akse koji se prostire na 15 odsto površine starog jezgra Jerusalima nalazi se pod izraelskom okupacijom, a predstavlja tačku spajanja tri najveće religije sveta.

Izvor: www.novosti.rs
Logged
Dreadnought
Počasni global moderator
kapetan bojnog broda
*
Offline Offline

Last Login:November 23, 2022, 11:38:10 am
Posts: 69 467



« Reply #2717 on: July 09, 2021, 08:32:03 am »


Израел срушио кућу оптуженог за напад на Западној обали



Logged
MOTORISTA
Počasni global moderator
kapetan bojnog broda
*
Offline Offline

Gender: Male
Last Login:April 10, 2022, 04:18:25 pm
Location: BGD
Posts: 62 036



« Reply #2718 on: July 10, 2021, 05:35:21 am »

Istražitelj UN: Izraelska naselja na Zapadnoj obali su ratni zločin
SVET Autor: Fonet/Rojters 09. jul. 2021

Istražitelj Ujedinjenih nacija za ljudska prava Majkl Link je izjavio da izraelska naselja na Zapadnoj obali predstavljaju ratni zločin.

„Taj zaključak obavezuje međunarodnu zajednicu da Izraelu da do znanja da će platiti za nezakonitu okupaciju i kršenje međunarodnog prava“, rekao je Link.

Link je u Ženevi, na sednici saveta UN za ljudska prava, zatražio da se Izraelu stavi do znanja da “ilegalna okupacija” mora biti sankcionisana. Izrael bojkotuje Savet UN za ljudska prava jer ne priznaje mandat tog tela, navodi Rojters.

Izvor: www.n1info.com
Logged
MOTORISTA
Počasni global moderator
kapetan bojnog broda
*
Offline Offline

Gender: Male
Last Login:April 10, 2022, 04:18:25 pm
Location: BGD
Posts: 62 036



« Reply #2719 on: July 11, 2021, 05:14:19 am »

Susret Erdogana i Abasa u Istanbulu
IZVOR: TANJUG SUBOTA, 10.07.2021.

Turski predsednik Redžep Tajip Erdogan sastao se danas u Istanbulu sa predsednikom palestinske uprave Mahmudom Abasomom.

U saopštenju Erdoganove pres službe navodi se da je tokom susreta bilo reči o regionalnom razvoju i koracima koji bi mogli dodatno da ojačaju odnose Turske i Palestinske uprave. Predsednik Turske je tokom sastanka izrazio zadovoljstvo pozitivnim tokom bilateralnih odnosa s palestinskom upravom u svim oblastima, od ekonomije i trgovine do kulture, obrazovanja i turizma, ali je i upozorio da uspostavljanje trajnog mira i stabilnosti u regionu neće biti moguće sve dok se nastavlja izraelska politika okupacije i aneksije, prenela je agencija Anadolija. Erdogan je podsetio da Turska nije i neće ostati nema na izraelsko nasilje nad Palestincima i istakao da će i dalje podržavati proces unutrašnjeg pomirenja među Palestincima.

Nakon susreta na vrhu, održan je sastanak dve delegacije kojem su prisustvovali ministar spoljnih poslova Turske Mevlut Čavušoglu, predsednik državne uprave za verske poslove Ali Erbas, šef obaveštaje službe Turske (MIT) Hakan Fidan, šef kancelarije za komunikacije Fahretin Altun, predstavnik kabineta turskog predsednika Ibrahim Kalin i savetnik predsednika Erdogana Sefer Turan. U palestinskoj delegaciji su bili ambasador u Turskoj Faid Malik, ministar spoljnih poslova i migracija Rijad Maliki i brojni drugi palestinski zvaničnici.

Izvor: www.b92.net
Logged
Pages:  1 ... 247 248 249 250 251 252 253 254 255 256 257 258 259 260 261 262 263 264 265 266 267 268 269 270 271 [272] 273 274 275 276 277 278 279 280 281 282 283 284 285 286 287 288 289 290 291 292 293 294 295 296 297 ... 427   Go Up
  Print  
 
Jump to:  

Powered by MySQL Powered by PHP Powered by SMF 1.1.19 | SMF © 2013, Simple Machines
Simple Audio Video Embedder

SMFAds for Free Forums
Valid XHTML 1.0! Valid CSS!
Page created in 0.028 seconds with 22 queries.