PALUBA
April 27, 2024, 07:32:44 pm *
Welcome, Guest. Please login or register.

Login with username, password and session length
News: Važno - Na forumu PalubaInfo novoregistrovane članove odobravamo ručno, to može potrajati 24 h, ali je neophodno da novoregistrovani korisnik aktivira svoj nalog koji će dobiti putem e-pošte u navedenom vremenu
 
   Home   Help Login Register  
Del.icio.us Digg FURL FaceBook Stumble Upon Reddit SlashDot

Pages:  1 ... 140 141 142 143 144 145 146 147 148 149 150 151 [152] 153 154 155 156 157 158 159 160 161 162 163 164 ... 257   Go Down
  Print  
Author Topic: Sukobi u Palestini/Izraelu  (Read 473304 times)
 
0 Members and 1 Guest are viewing this topic.
dzumba
Stručni saradnik - specijalne jedinice
kapetan bojnog broda
*
Offline Offline

Posts: 22 415


« Reply #2265 on: May 16, 2021, 06:46:21 pm »

Quote
Sve je ovo dobar biznis, koliko se meni čini.

Па сваки рат је и "бизнис". У основу сваког ратног сукоба је неки економски интерес. Као и ивек страда "сиротиња раја" уверена да се бори за "праве вредности".
Logged
MOTORISTA
Počasni global moderator
kapetan bojnog broda
*
Offline Offline

Gender: Male
Posts: 62 007



« Reply #2266 on: May 16, 2021, 07:42:09 pm »

Skup podrške Palestini u Severnoj Makedoniji: „Zaustavite krvoproliće“
REGION Autor: Anadolija, N1 Beograd 16. maj. 2021

U Skoplju, glavnom gradu Severne Makedonije, održan je skup podrške Palestini i palestinskom narodu, javlja agencija Anadolija.

Na skopskom trgu okupljeni su osudili izraelske napade na Gazu i optužili državu Izrael za etničko čišćenje palestinskog naroda. Okupljeni su nosili transparente na kojima je pisalo  „Zaustavite krvoproliće u Palestini“, ”Moje srce je uz Palestinu“, ”Treba biti tih kada deca spavaju, ali ne kad umiru”…

Na protestima su se okupili predstavnici različitih građanskih organizacija i pripadnici nekoliko etničkih zajednica među kojima su Makedonci, Albanci, Turci, Bošnjaci, Romi i drugi, ali i građani poreklom iz Palestine i Jordana, prenosi Anadolija.

Izrael je naizgled pojačao napade u proteklim danima kako bi pričinio što veću štetu Hamasu dok se pojačavaju napori da se uspostavi prekid vatre. U najnovijim sukobima, najgorim od rata u Gazi 2014. godine koji je trajao 50 dana, ubijena je najmanje 181 osoba, uključujući 52 dece, a više od 1.200 je ranjeno. Na izraelskoj strani je podacima AP-a poginulo desetoro ljudi, među njima dvoje dece i jedan vojnik. Sukobi su počeli nakon što je Izrael odlučio da iseli više palestinskih porodica iz istočnog Jerusalima, a palestinsko stanovništvo započelo proteste protiv te odluke. Nakon borbi demonstranata i policije, ekstremističke organizacije Hamas i Islamski džihad počele su sa raketnim napadima na Izrael, na koje je Izrael odgovorio vazdušnim napadima.

Izvor: www.n1info.com
Logged
MOTORISTA
Počasni global moderator
kapetan bojnog broda
*
Offline Offline

Gender: Male
Posts: 62 007



« Reply #2267 on: May 16, 2021, 07:47:36 pm »

Dnevnik preživelog novinara: "Rečeno mi je: Imaš 10 minuta"
IZVOR: GLAS AMERIKE NEDELJA, 16.05.2021

Probudili su me povici mojih kolega i srce mi je tuklo kao ludo: šta se događa?


Bilo je 13:55 u subotu, dremao sam na gornjem spratu penthausa koji Asosiejted pres /AP) koristi u Gazi od 2006. I to nije neobično ovih dana: otkako su krenule borbe, spavam u toj kancelariji do ranog popodneva, a noću radim. Požurio sam dole i video kolege kako stavljaju pancire i šlemove i viču "Evakuacija!"

Rečeno mi je: Imaš 10 minuta.

Šta mi treba? Uzeo sam laptop i još par elektronskih naprava. Šta još? Gledam po kancelariji koju godinama koristim, tu su mi uspomene od prijatelja, porodice, kolega. Odabrao sam da ponesem ram sa slikom svoje porodice. Šolju za kafu koju mi je dala ćerka, koja sa sestom i majkom od 2017. bezbedno živi u Kanadi. Uzeo sam i plaketu koju sam dobio za pet godina rada za AP. Krenuo sam napolje, a onda se osvrnuo na mesto koje mi je godinama bilo drugi dom. Shvatio da je ovo poslednji put da ga vidim. Bio sam poslednji u zgradi. Stavio sam šlem i počeo da trčim.

Posle jednog od najgorih dana u zajednici u kojoj sam rođen, odrastao i sada radim kao novinar, gde i dalje žive moja majka i rođaci, voleo bih da kažem da sam bezbedan, ali nisam. U petak, vazdušni udar uništio je našu porodičnu farmu na severu Gaze. Sada je uništena i moja kancelarija, mesto za koje sam mislio da će proći bez posledica jer su tu prostorije AP-a i Al Džazire. Ali, narod u Gazi se boji mnogo goreg. Od ponedeljka je ubijeno najmanje 145 ljudi, Hamas nastavlja da raketira Izrael, a Izrael da bombarduje pojas Gaze. U Izraelu je poginulo osmoro ljudi. Bežeći iz kancelarije, trčao sam 11 spratova do parkinga u podrumu. I shvatio da je moj automobil jedini ostao. Brzo sam se spakovao i odvezao na lokaciju gde su bile i moje kolege. Svi smo odatle gledali šta će se desiti sa zgradom.

Vlasnik zgrade je bio na vezi sa izraelskim vojnikom koji mu je rekao da zgrada mora da se evakuiše. Vlasnik je molio da se da više vremena, ali je to odbijeno i rečeno je da za 10 minuta zgrada mora da se isprazni. Gledao sam u zgradu i molio se da se možda ipak ništa ne dogodi. Razmišljao sam o porodicama koje tu žive, gde će oni da idu, šta će da rade? Drugi novinari su takođe gledali u zgradu, a moje kolege se spremale da rade prenos uživo. U narednih osam minuta, desio se napad malim dronom, pa još jedan, pa još jedan. I onda tri snažna napada aviona F-16. Isprva je delovalo kao da se slojevi ruše. Pomislio sam na činiju punu čipsa i šta se dogodi kada je udarite pesnicom. Onda su dim i prašina sve okružili. Nebo je grmelo. A onda je zgrada, koja je za neke bila dom, samo nestala u prašini. Napipao sam u džepu ključ sobe koja više ne postoji.

Stojeći sa kolegama nekih 400 metara od zgrade, pokušao sam da procesuiram šta se dogodilo. Sve što nam je bilo poznato je nestalo. Setio sam se svojih suvenira, snimača zvuka starog 20 godina koji sam koristio kad sam počeo da radim kao novinar. Da smo imali sat vremena za evakuaciju, sigurno bih ga poneo. To je jedna od najužasniih scena koje sam u životu video. Bio sam veoma tužan, ali istovremeno i zahvalan, jer niko nije povređen. To je kasnije i potvrđeno, a moji šefovi su osudili napad koji ih je "užasnuo i šokirao". Ne znam koliko sam tamo stajao i gledao. Ali, onda mi je proradio instinkt - jer godinama izveštavam o nasilju i bolu u mestu koje je moj dom.

Naša zgrada je nestala i neće se vratiti. I već se dešavaju druge stvari o kojima treba da izveštavam. Mi novinari nismo priča, nismo sebi prioritet. Naš posao je da pričamo priče drugih ljudi koji tu žive. Ostao sam još malo da gledam u mesto koje mi je toliko značajno uticalo na život. I počeo sam da se budim iz noćne more. Rekao sam sebi: gotovo je. Moram da vidim kako ću dalje da radim. Ovo je istorija, a ima još priča koje treba da budu ispričane. U moru potresa oko nas, na nama je da smislimo kako.

Izvor: www.b92.net
Logged
MOTORISTA
Počasni global moderator
kapetan bojnog broda
*
Offline Offline

Gender: Male
Posts: 62 007



« Reply #2268 on: May 16, 2021, 07:53:09 pm »

Spremni smo da pomognemo oko prekida vatre
Novosti online 16. 05. 2021.

SAD su danas na hitnoj sednici Saveta bezbednosti UN stavile do znanja Izraelu, Palestincima i ostalim zainteresovanim stranama da su spremne da ponude podršku "ako suprotstavljene strane žele prekid vatre", kako bi se zaustavilo i okončalo nasilje u Gazi.

- SAD su radile neumorno da okončaju konflikt putem diplomatskih kanala, zato što verujemo da Izraelci i Palestinci pođednako imaju prava na bezbednost - rekla je ambasadorka SAD pri UN Linda Tomas-Grinfild, a preneo Rojters.

Kineski ministar spoljnih poslova Vang Ji, koji je predsedavao današnjoj sednici, pozvao je SAD da "preuzmu odgovornost, zauzmu stav i zajedno sa ostatkom međunarodne zajednice podrže Savet bezbednosti u smirivanju situacije".

Izvor: www.novosti.rs
Logged
gocemk
potporučnik
*
Offline Offline

Posts: 2 650


« Reply #2269 on: May 16, 2021, 11:00:45 pm »

Quote
Sve je ovo dobar biznis, koliko se meni čini.

Па сваки рат је и "бизнис". У основу сваког ратног сукоба је неки економски интерес. Као и ивек страда "сиротиња раја" уверена да се бори за "праве вредности".

Така е се е за плинот и за тие петро долари . Лоша судбина имаат палестинците  скоро најлоша судбина но тое е то  кај што имаа сила нема правда.
Logged
Dreadnought
Počasni global moderator
kapetan bojnog broda
*
Offline Offline

Posts: 69 456



« Reply #2270 on: May 17, 2021, 06:53:32 am »



Netanijahu: Štab terorističke grupe nalazio se u zgradi u kojoj su bile kancelarije AP


U visokoj zgradi u Gazi, koju je izraelska vojska raketirala i srušila u subotu, nalazio se obaveštajni štab palestinske "terorističke" grupe, a tu su bile i kancelarije američke novinske agencije AP, izjavio je danas premijer Izraela Benjanim Netanijahu.

"Tamo je bio obaveštajni štab palestinske terorističke organizacije, odakle su se organizovali teroristički napadi na izraelske civile, tako da je to bila sasvim legitimna meta", rekao je danas Netanijahu za američki Si-Bi-Es, a preneo Rojters.

On je dodao da je informacije povodom napada od subote na zgradu podelio sa američkim vlastima.

izvor
Logged
Dreadnought
Počasni global moderator
kapetan bojnog broda
*
Offline Offline

Posts: 69 456



« Reply #2271 on: May 17, 2021, 06:55:13 am »



Rusija u Savetu bezbednosti UN osudila upotrebu sile protiv civila u Izraelu i Palestini


Rusija odlučno osuđuje upotrebu sile protiv civila u Izraelu i Palestini i poziva na hitno održavanje sastanka „četvorke“ međunarodnih posrednika (Ujedinjene nacije, Evropska unija, Rusija i Sjedinjene Američke Države) za rešavanje krize na Bliskom istoku, saopštio je zamenik ruskog ministra spoljnih poslova Sergej Veršinjin.

„Brza degradacija situacije u zoni sukoba, koja je rezultirala oružanom konfrontacijom, i brojne ljudske žrtve izazivaju duboku zabrinutost u Moskvi“, rekao je Veršinjin na zasedanju Saveta bezbednosti UN

On je istakao da Moskva najoštrije osuđuje upotrebu sile i ispoljavanje nasilja nad civilima i u Izraelu i u Palestini.

„Neophodno je odmah prekinuti oružani sukob koji je već doveo do smrti i ranjena na desetine ljudi, uključujući žene i decu“, naglasio je on. 

On je dodao da Rusija smatra „da je važno da se hitno održi sastanak bliskoistočne ‘četvorke’ međunarodnih posrednika na nivou ministara… Za koordinisanje ‘četvorke’ sa ključnim regionalnim akterima, takođe predlažemo održavanje ministarskog sastanka u proširenom formatu uz učešće vodećih zemalja regiona“, dodao je Veršinjin.

Veršinjin je naveo i da se moraju stvoriti uslovi za ponovno pokretanje mirnog palestinsko-izraelskog dijaloga što je pre moguće „na osnovu poznatih odluka Saveta bezbednosti i Generalne skupštine UN, principa dve države – Palestine i Izraela, koje koegzistiraju u miru i bezbednosti“.

Prema njegovim rečima, da bi se to ostvarilo potrebno je da se odustane od svih jednostranih koraka, uključujući uništavanje palestinskih stambenih zgrada, iseljavanje arapskog stanovništva, provokacije i podsticanje na nasilje.

„Rusija čvrsto potvrđuje svoju posvećenost međunarodno-pravnom okviru za rešavanje situacije koja odgovara legitimnim težnjama palestinskog naroda prema sopstvenoj nezavisnoj državi sa glavnim gradom u Istočnom Jerusalimu i legitimnim interesima Izraela da osigura svoju bezbednost“, zaključio je zamenik ministra.

izvor
Logged
Dreadnought
Počasni global moderator
kapetan bojnog broda
*
Offline Offline

Posts: 69 456



« Reply #2272 on: May 17, 2021, 07:29:52 am »



Masivni vazdušni udari na Gazu, sravnjene sa zemljom još tri zgrade


Izraelska ratna avijacija izvela je rano jutros seriju masivnih vazdušnih udara na više lokacija u gradu Gazi, samo nekoliko sati nakon što je premijer Benjamin Netanijahu najavio novi, četvrti rat s Hamasom.

U jutrošnjem, 10-minutnom napadu gađani su ciljevi na širem gradskom području Gaze, akcija izraelske avijacije trajala je duže od jučerašnje, najsmrtonosnije do sada u kojoj je poginulo 42 Palestinaca i prema podacima iz izveštaja AP, jutros su sravnjene sa zemljom još tri višespratnice.

Iz izraelske vojske je saopšteno da su napadi izvedeni na suspektna prebivališta devetorioce zapovednika Hamasa širom Gaze, ali za sada nema podataka o broju žrtava i materijalnoj šteti.


"Ovo je četvrti rat"

Izraelska ratna avijacija izvela je rano jutros seriju masivnih vazdužnih udara na više lokacija u gradu Gazi.

Najnoviji naoad je izveden samo nekoliko sati nakon što je premijer Benjamin Netanjahu najavio novi, četvrti rat s palestinskim Hamasom koji upravlja Pojasom Gaze.

U jutrošnjem, 10-minutnom napadu gađani su ciljevi na širem gradskom području Gaze, akcija izraelske avijacije trajala je duže od jučerašnje, najsmrtonosnije do sada u kojoj je poginulo 42 Palestinaca i prema podacima iz izveštaja AP, jutros su sravnjene sa zemljom još tri višespratnice.

Iz izraelske vojske je saopšteno da su napadi izvedeni na suspektna prebivališta devetorioce zapovednika Hamasa širom Gaze, ali za sada nema podataka o broju žrtava i materijalnoj šteti.

Lokalni mediji su preneli da su u jutrošnjem udaru na meti izraelskih raketa i bombi bile i glavne priobalne saobraćajnice u zapadnim delovima grada, zgrade bezbednosnih službi, a iz loklane elektrodistribucije je saopšteno da je oštećen dalekovod iz jedine elektrane koja snabdeva električnom energijom veći deo južnih delova grada Gaze.

U jučerašnjem TV obraćanju naciji premijer Izraela Benjamin Netanjahu najavio je nastavak vazdušnih udara "punom snagom, do daljeg, jer Izrael namerava da Hamasu naplati visoku cenu", a podršku je dobio i od svog političkog rivala, ministra odbrane Izraela Benija Ganca.

Pripadnici Hamasa su takođe nastavili sa raketiranjem naseljenih mesta u Izraelu, lansirajući projektile iz stabenih četvrti Gaze.

Jedna raketa Hamasa pogodila je sinagogu u gradu Aškelonu na jugu Izraela samo nekoliko sati pre večernje službe povodom praznika Šavut, ali nije bilo povređenih, potvrđeno je iz službi za vanredne situacije.

U jučerašnjim vazdušnim udarima izraelske ratne avijacije na stambene četvrti čitave porodice su ostale zatrpane u ruševinama, a prašina, staklo i delovi zgrada pokrili su gradske ulice u Gazi. Palestinski izvori iz Gaze su sinoć saopštili da je broj stradalih civila nakon nedelju dana sukoba sa Izraelom dostigao 197 i da medju ima 58 maloletnika i 34 žene.

Više od 250 ranjenih građana Gaze je evakuisano u Egipat na lečenje i oporavak od povreda, potvrdili su palestinski medicinski zvaničnici, preneo je ranije Tajms of Izrael.

Prema zvaničniom podacima u jučerašnjim izraelskim napadima poginulo je ukupno 42 ljudi, a među njima je bilo čak desetoro dece, preneo je ranije Rojters.

izvor
izvor2
Logged
Dreadnought
Počasni global moderator
kapetan bojnog broda
*
Offline Offline

Posts: 69 456



« Reply #2273 on: May 17, 2021, 07:31:29 am »


Blokada SAD, treći put


SAD su u nedelju treći put blokirale zajedničku izjavu Saveta bezbednosti UN u kojoj se poziva na trenutni prekid vatre izmedju Izraela i Hamasa, rekla su dvojica upućenih diplomata za Tajms of Izrael.


Traži se prekid vatre

Diplomate u Savetu bezbednosti UN i ministri spoljnih poslova 57 muslimanskih zemalja sazvali su hitne sastanke kako bi zatražili prekid krvoprolića posle gotovo nedelju dana izraelsko-palestinskih sukoba u kojima je palestinski Hamas raketirao Izrael koji je sprovodio vazdušne napade na pojas Gaze.


Za sedam dana 197 mrtvih

Palestinski medicinski izvori iz Gaze su sinoć saopštili da je broj stradalih nakon nedelju dana sukoba sa Izraelom dostigao 197, uključujući i 58 maloletnih lica. Više od 250 ranjenih građana Gaze su evakuisani u Egipat, kako bi se tamo oporavljali od povreda, naveli su medicinski i izvori sa granice, prenosi "Tajms of Izrael".

Tri konvoja koja su prevozila 263 Palestinca su prešla granični prelaz Rafa i ušli u egipatski region Severni Sinaj. Egipatski Crveni polumesec i Severni Sinaj su na Fejsbuku objavili da su medicinski timovi poslati da pomognu u transportu povredjenih. Predsednik Egipta Abdel Fatah al Sisi je dao instrukcije vladi da "otvori egipatske bolnice da bi se primili ranjenici iz Pojasa Gaze", naveli su državni mediji u Egiptu.


izvor
Logged
Dreadnought
Počasni global moderator
kapetan bojnog broda
*
Offline Offline

Posts: 69 456



« Reply #2274 on: May 17, 2021, 07:34:10 am »



Amerika jedina blokira izjavu u Savetu bezbednosti UN


Sjedinjene Američke Države blokirale su u Savetu bezbednosti Ujedinjenih nacija usvajanje zajedničke izjave povodom eskalacije sukoba Izraela i Hamasa, javljaju mediji.

U zajedničkoj izjavi Saveta bezbednosti obe strane su kritikovane zbog dugotrajnog nasilja i traži se hitna obustava sukoba. Međutim, kako piše "Tajms of Izrael" predstavnica SAD u Savetu bezbednosti UN blokirala je tri puta usvajanje te izjave.

SAD su jedina od 15 zamelja koja je bila protiv usvajanja izjave, dodaje izraelski list.

Prvobitan predlog zajedničke izjave predložile su Norveška, Tunis i Kina dok predstavici SAD nisu komentarisali izjavu.

„Nažalost, zbog opstrukcije jedne zemlje, Savet bezbednosti nije mogao da se usaglasi“, rekao je kineski ministar spoljnih poslova Vang Ji tokom virtuelnog sastanka, preneo je „Volstrit džurnal“.

Članovi Saveta bezbednosti imaju vremena da do ponedeljka u podne izađu sa zajedničkim stavom i izjavom.

U međuvremenu, izraelske snage su nastavile sa bombardovanjem Gaze gađajući, kako kažu, Hamsova uporišta, uključujući i podzemne tunele.

izvor
Logged
Dreadnought
Počasni global moderator
kapetan bojnog broda
*
Offline Offline

Posts: 69 456



« Reply #2275 on: May 17, 2021, 07:42:04 am »



Bela kuća: Smiriti situaciju u pojasu Gaze


Američki predsednik Džozef Bajden izjavio da njegova administracija radi sa Palestincima i Izraelcima kako bi se smirila situacija u pojasu Gaze.

"Verujemo da Palestinci i Izraelci podjednako zaslužuju da žive bezbedno, da imaju podjednake uslove za slobodu, prosperitet i demokratiju", izjavio je Bajden u video snimu emitovanom na događaju kojim se obeležava muslimanski praznik Eid el Fitr, preneo je Rojters.

Bajden je dodao da će Bela kuća nastaviti da razgovara sa Palestincima i Izraelcima i ostalim regionalnim partnerima kako bi se išlo ka smirivanju situacije.


izvor
Logged
Dreadnought
Počasni global moderator
kapetan bojnog broda
*
Offline Offline

Posts: 69 456



« Reply #2276 on: May 17, 2021, 07:50:39 am »



Quote
Israel pounds Gaza with new round of strikes as diplomatic stalemate persists

Israeli warplanes unleashed a series of heavy airstrikes at several locations of Gaza City, as diplomatic efforts to end the conflict showed little sign of advancing.




Logged
Dreadnought
Počasni global moderator
kapetan bojnog broda
*
Offline Offline

Posts: 69 456



« Reply #2277 on: May 17, 2021, 08:06:09 am »



Quote
Israel-Gaza: Israeli missile attack increases Gaza death toll to 192






Quote
Four arrested over 'antisemitic abuse shouted from car' in London




Logged
Dreadnought
Počasni global moderator
kapetan bojnog broda
*
Offline Offline

Posts: 69 456



« Reply #2278 on: May 17, 2021, 08:13:51 am »



Uzaludni pozivi na prekid vatre


Diplomate u Savetu bezbednosti UN i ministri spoljnih poslova 57 muslimanskih zemalja sazvali su hitne sastanke kako bi zatražili prekid krvoprolića na Bliskom istoku.

Ambasadorka SAD pri UN Linda Tomas-Grinfild rekla je na jučerašnjem virtuelnom sastanku Saveta bezbednosti UN da "SAD neumorno rade preko diplomatskih kanala" da poostignu prekid borbi.

Administracija predsednika SAD Džozefa Bajdena, rešena da skrene usmerenje spoljne politike sa Bliskog istoka i Avganistana, za sada odbija da kritikuje ono što radi Izrael u tom sukobu ili da pošalje izaslanika visokog nivoa u region.

SAD su za sada blokirale višednevne napore Kine, Norveške i Tunisa da izdejstvuju u Savetu bezbednosti UN izdavanje saopštenja, uključujući poziv na prekid neprijateljstava.

Predstavnici muslimanskih zemalja iz 57-člane Organizacije islamske zajednice (OIC) sastali su se juče virtuelno da traže od Izraela prekid napada u kojima se ubijaju palestinski civili u pojasu Gaze.

Saudijski ministar spoljnih poslova Faisal bin Farhan pozvao je medjunarodnu zajednicu da preduzme hitne akcije da bi se smesta prekinule vojne operacije.

Na sastanku OIC Turska i neke druge zemlje su takođe kritikovale američke napore uz koje su su Ujedinjeni Arapski Emirati, Bahrein i druge islamske zemlje potpisale bilateralne sporazume sa Izraelom da normalizuju odnose, zanemarujući neuspele međunarodne pokušaje za postizanje dugoročnog mira izmedju Izraela i Palestinaca.

izvor
Logged
Dreadnought
Počasni global moderator
kapetan bojnog broda
*
Offline Offline

Posts: 69 456



« Reply #2279 on: May 17, 2021, 08:14:58 am »



Quote
Former Israeli ambassador ‘disturbed’ by ‘silence’ from Arab leadership

Former Israeli Ambassador to the United States Ron Dermer says he is disturbed by silence from the Arab leadership about the violence unfolding in the Israel-Palestine conflict.



Logged
Pages:  1 ... 140 141 142 143 144 145 146 147 148 149 150 151 [152] 153 154 155 156 157 158 159 160 161 162 163 164 ... 257   Go Up
  Print  
 
Jump to:  

Powered by MySQL Powered by PHP Powered by SMF 1.1.19 | SMF © 2013, Simple Machines
Simple Audio Video Embedder

SMFAds for Free Forums
Valid XHTML 1.0! Valid CSS!
Page created in 0.038 seconds with 23 queries.