PALUBA
April 27, 2024, 11:59:52 pm *
Welcome, Guest. Please login or register.

Login with username, password and session length
News: Važno - Pravilnik za prenošenje vesti na forumu PalubaInfo
 
   Home   Help Login Register  
Del.icio.us Digg FURL FaceBook Stumble Upon Reddit SlashDot

Pages:  1 ... 224 225 226 227 228 229 230 231 232 233 234 235 [236] 237 238 239 240 241 242 243 244 245 246 247 248 ... 257   Go Down
  Print  
Author Topic: Sukobi u Palestini/Izraelu  (Read 473476 times)
 
0 Members and 3 Guests are viewing this topic.
dzumba
Stručni saradnik - specijalne jedinice
kapetan bojnog broda
*
Offline Offline

Posts: 22 415


« Reply #3525 on: November 04, 2023, 07:32:32 pm »

Укупна број погинулих израелских војника од 7. октобра до данас је 341. То су подаци Израелског ГШ.
Logged
Boro Prodanic
Počasni global moderator
kapetan bojnog broda
*
Offline Offline

Gender: Male
Posts: 14 997


« Reply #3526 on: November 04, 2023, 10:07:45 pm »

Војска Америке: Други носач авиона стигао на Блиски исток

ЈЕРУСАЛИМ – Америчка војска данас је саопштила да је још једна ударна група носача авиона стигла на Блиски исток. То је друга ударна група која је стационирана у региону у тренутку када се води рат између Израела и милитантне групе Хамас, која је на власти у Гази, пренео је „Тајмс оф Израел”.

Централна команда Америке наводи да се међу бродовима који плове са УСС Двајт Д. Ајзенхауер налази и пар разарача навођених ракета и крстарица навођених ракета.

Izvor
Logged
gocemk
potporučnik
*
Offline Offline

Posts: 2 650


« Reply #3527 on: November 05, 2023, 02:12:41 am »

саудиска арабија собори  крстосувачки проектил на хухите во близина на јорданската граница.Саудиците изјави дека нема да дозволат нивната територија да се користи за напад на Израел.Хутите од друга страна изјави дека Судиска Арабија се стави да го штити Израел поради тоа  објави дека ке ги нападнат со балистички проектили сите  поморски градови и нафтени инсталаци на Саудиска Арабија

https://twitter.com/i/status/1720946294200635885
Logged
fazan
Moderator
poručnik korvete
*
Offline Offline

Posts: 3 233


« Reply #3528 on: November 05, 2023, 09:46:34 am »

Војни пси у тунелима?

На свом званичном Х налогу, Офир Генделман (Ofir Gendelman), портпарол израелског премијера за арапске медије, објавио је снимак напада војног пса у хамасовим тунелима: https://x.com/ofirgendelman/status/1720844002520396222?s=20

Неко је пренео видео на Јутјубу:



Извор
Logged
B051LjKo
vodnik
*
Offline Offline

Posts: 365


« Reply #3529 on: November 05, 2023, 10:37:32 am »

Nevjerojatna snimka...



Logged
Zaslon
Moderator
stariji vodnik
*
Offline Offline

Gender: Male
Posts: 849



« Reply #3530 on: November 05, 2023, 12:48:49 pm »

Војни пси у тунелима?

На свом званичном Х налогу, Офир Генделман (Ofir Gendelman), портпарол израелског премијера за арапске медије, објавио је снимак напада војног пса у хамасовим тунелима: https://x.com/ofirgendelman/status/1720844002520396222?s=20
Извор

Sumnjam da mnogo Hamsovih boraca nosi profi "kožni rukav (a možda i celo odelo) za trening sa psima" kao i da šeta maskiranog lica u mrklom mraku u tunelima. Lep snimak, kao iz neke igrice samo još i da je pravi a ne neki trening (verovatno)!
Logged
fazan
Moderator
poručnik korvete
*
Offline Offline

Posts: 3 233


« Reply #3531 on: November 05, 2023, 04:39:27 pm »

Војни пси у тунелима?

На свом званичном Х налогу, Офир Генделман (Ofir Gendelman), портпарол израелског премијера за арапске медије, објавио је снимак напада војног пса у хамасовим тунелима: https://x.com/ofirgendelman/status/1720844002520396222?s=20
Извор

Sumnjam da mnogo Hamsovih boraca nosi profi "kožni rukav (a možda i celo odelo) za trening sa psima" kao i da šeta maskiranog lica u mrklom mraku u tunelima. Lep snimak, kao iz neke igrice samo još i da je pravi a ne neki trening (verovatno)!

Признајем да си ме заинтригирао  Smiley

Погледао сам увећани снимак, ево два детаља:

[ Attachment: You are not allowed to view attachments ]
[ Attachment: You are not allowed to view attachments ]

Постоје две врсте рукава за тренинг, један је онај класични који се вића свуда. Други се навлачи испод одела, тако да пас не види да гризе рукав. Заједничко за оба рукава је да штити шаку и прсте, јер је тај део најосетљивији. Пас може да вам откине прсте.

Овде се на фотографијама види да шака није заштићена заштитним рукавом. Црна полу-рукавица коју човек на фотографији носи је недовољна да заштити шаку, а не штити прсте.
Друга ствар, рукав који се користи испод одела се употребљава искључиво у ограниченим ситуацијама, када је водич у близини. Циљ тог тренинга је да се од пса не направи спортски пас који се игра са рукавом, и да пас схвати да напада човека, а не рукав. Међутим, код тог тренинга је ризик увек већи и зато се ради када је водич у близини, да би пас могао да се заустави. На овом снимку је пас трчао бар 15 метара.

По лику не можемо да разазнамо да ли је човек Палестинац или Јевреј. Међутим, у једном тренутку затвара очи на 2 секунде:
[ Attachment: You are not allowed to view attachments ]
Након тога, приближава псу другу руку, са голим прстима:
[ Attachment: You are not allowed to view attachments ]

И једно и друго је веома нетипично за трениг паса. Последње што желите да урадите је да затворите очи, или да истурите према псу део тела који није заштићен.

Да ли је могуће да се ради о пропагандном снимку? Да. Какве су шансе да се ради о пропагандном снимку. Изузетно мале.




* Screenshot 2023-11-05 at 07.03.09.png (1063.16 KB, 1760x832 - viewed 4 times.)

* Screenshot 2023-11-05 at 07.03.59.png (1441.61 KB, 2156x900 - viewed 4 times.)

* Screenshot 2023-11-05 at 07.30.13.png (211.3 KB, 442x516 - viewed 4 times.)

* Screenshot 2023-11-05 at 07.31.25.png (489.5 KB, 1100x550 - viewed 4 times.)
Logged
fazan
Moderator
poručnik korvete
*
Offline Offline

Posts: 3 233


« Reply #3532 on: November 05, 2023, 05:29:47 pm »

Емануел Фабијан (Emanuel ”Mannie” Fabian) је војни кореспондент за The Times of Israel

На свом X налогу, објавио је фотографије дела оружја које је користио Хамас, а које је запленила 551. бригада израелске војске.


[ Attachment: You are not allowed to view attachments ]

Извор


* Screenshot 2023-11-05 at 08.23.14.png (1513.22 KB, 1198x1150 - viewed 20 times.)
Logged
Zaslon
Moderator
stariji vodnik
*
Offline Offline

Gender: Male
Posts: 849



« Reply #3533 on: November 05, 2023, 10:33:27 pm »

Да ли је могуће да се ради о пропагандном снимку? Да. Какве су шансе да се ради о пропагандном снимку. Изузетно мале.

Sve što kažeš može biti istina ali ja i dalje mislim da je video sa obuke i da pogotovo što ga širi potparol izraelskog premijera (a ima li ko pristrasniji) da je lažan. Na stranu što se u komentarima na X mreži i sami izraelci javljaju i govore da je fejk pa se javljaju i drugi kojima ne smeta i ako je laž jer treba uterati teroristima strah u kosti, rat je ne mora se sve otkrivati kaže tamo neko!

Na stranu svi komentari koji ne moraju biti istiniti, meni šta ne štima - militant komplet obučen u debelu odeću urban kamo a videsmo ovih dana kako skuču ovi sa RPG iz tunela, rupa u zemlji i ruševina u majicama, adidas trenerkama i patikama, zašto nije naoružan ako je već militant, desna ruka mu je slobodna ali nema se čime odbraniti, zašto je u potpunom mraku (ok možda se krije) a opet zašto pas ima lampu na sebi i zar se tako pas ne otkriva pre vremena sa tim svetlom (ok možda zbog kamere, šta bi snimio u mraku) ....

Evo i u svojim nevericama gore iznetim postavio sam i sam sebi još pitanja i možda sam sebe pobio u nekim razmišljanju ali možda je to plus više da je video prevara?!
« Last Edit: November 05, 2023, 10:53:43 pm by Zaslon » Logged
gocemk
potporučnik
*
Offline Offline

Posts: 2 650


« Reply #3534 on: November 05, 2023, 11:17:07 pm »

Па и во Виетнам американците користеле  кучиња за да откриват тунели или да ловат герилци на виет конг најчесто биле германски овчари но користени и се питбул териер за да го нападни герилецот или да го извлечи .Бул териерите во америка биле создадени освен за борби и лов на лисици но и за ловење на индијанци во пештерите ако се криеле.

Американски војник со германски овчар во проверка на тунел во виетнам

[ Attachment: You are not allowed to view attachments ]


* d-tunnel.jpg (39.48 KB, 525x451 - viewed 4 times.)
« Last Edit: November 05, 2023, 11:22:11 pm by gocemk » Logged
fazan
Moderator
poručnik korvete
*
Offline Offline

Posts: 3 233


« Reply #3535 on: November 06, 2023, 12:30:16 am »

Да ли је могуће да се ради о пропагандном снимку? Да. Какве су шансе да се ради о пропагандном снимку. Изузетно мале.

Sve što kažeš može biti istina ali ja i dalje mislim da je video sa obuke i da pogotovo što ga širi potparol izraelskog premijera (a ima li ko pristrasniji) da je lažan. Na stranu što se u komentarima na X mreži i sami izraelci javljaju i govore da je fejk pa se javljaju i drugi kojima ne smeta i ako je laž jer treba uterati teroristima strah u kosti, rat je ne mora se sve otkrivati kaže tamo neko!

Na stranu svi komentari koji ne moraju biti istiniti, meni šta ne štima - militant komplet obučen u debelu odeću urban kamo a videsmo ovih dana kako skuču ovi sa RPG iz tunela, rupa u zemlji i ruševina u majicama, adidas trenerkama i patikama, zašto nije naoružan ako je već militant, desna ruka mu je slobodna ali nema se čime odbraniti, zašto je u potpunom mraku (ok možda se krije) a opet zašto pas ima lampu na sebi i zar se tako pas ne otkriva pre vremena sa tim svetlom (ok možda zbog kamere, šta bi snimio u mraku) ....

Evo i u svojim nevericama gore iznetim postavio sam i sam sebi još pitanja i možda sam sebe pobio u nekim razmišljanju ali možda je to plus više da je video prevara?!

Нисам сигуран колико је људи који коментаришу снимак на X имало прилике да тренира псе да гризу. Ја сам имао прилике и да их тренирам и да им маркирам, и то професионално. Пас се учи да напада руку, али инстиктивно скаче на најистуренији део тела. Угриз пса за подлактицу ће задржати нападнуту особу, евентуално покидати неке мишиће, ако је лоше среће може да му пробије вену и то је то. Угриз пса за прсте може довести до губитка прстију. Прва ствар коју научиш када маркираш псе је да прсти и шака морају бити заштићени. Друга ствар коју научиш је да слободну руку која није заштићена не приближаваш псу који је загризао заштићену руку, јер у пар секунди може да дохвати ту руку и да те остави без прстију. Подрукав (рукав преко кога се облачи нормално одело) може да се сакрије испод одеће коју је носила нападнута особа, али он би морао да штити прсте и шаку.

Не мислим да би било ко нормалан ризиковао здравље свог маркиранта са оваквим нападом. (Осим ако за маркиранта не користе затвореника или заробљеника, па им је свеједно шта ће бити са њим.)

Светло апсолутно није потребно псу. Међутим, потребно је камери која снима тунел. Задатак пса у оваквим ситуацијама није само да нападне прву особу на коју наиђе, него и да сними терен, односно у овом случају унутрашњост тунела.

Зашто се особа на снимку не брани? Бол који изазива ујед може да паралише човека који није трениран да се суочава са тим. Поред тога, да ли је код себе имао нож или пиштољ (репетиран и откочен)? Дуже оружје је у оваквој ситуацији прилично бескорисно.

Уколико је снимак аутентичан, зашто је тај хамасовац био у тунелу у пуној унифоми, са борбеним прслуком и маском на лицу? Не знам, признајем да је чудно, али могу само да нагађам. Било би ми чудније да маркирант маркира без заштите за прсте. То нису пси за спортска такмичења, којима је рукав плен, па после ”напада” могу весело да шетају поред маркиранта. Није се једном десило да најбоље обучен пас нападне особу коју гони и онда на земљи пусти руку и скочи на лице.
Logged
gocemk
potporučnik
*
Offline Offline

Posts: 2 650


« Reply #3536 on: November 06, 2023, 01:19:02 am »

Logged
dzumba
Stručni saradnik - specijalne jedinice
kapetan bojnog broda
*
Offline Offline

Posts: 22 415


« Reply #3537 on: November 06, 2023, 08:29:58 pm »

Војни пси у тунелима?

На свом званичном Х налогу, Офир Генделман (Ofir Gendelman), портпарол израелског премијера за арапске медије, објавио је снимак напада војног пса у хамасовим тунелима: https://x.com/ofirgendelman/status/1720844002520396222?s=20

Неко је пренео видео на Јутјубу:



Извор

Могуће је да се пси користе и у таквим условима, али их за то треба обучити. А то не може за пар дана. Потребни су месеци. Сумњам да Израелска војска има десетине паса спремних за тунелску претрагу. Друго, пас има своју динамику. Неће он да ради када је преморен или преплашен као човек.
Logged
dzumba
Stručni saradnik - specijalne jedinice
kapetan bojnog broda
*
Offline Offline

Posts: 22 415


« Reply #3538 on: November 06, 2023, 08:43:57 pm »

Према неким информацијама из Хамасових извора Израелска војска је данас имала веће губитке у људству и опреми. Наводно је на северозападу Газе страдао тим специјалних снага Израелске војске јер је био опкољен од стране Хамаса. Колико је ово тачно и ако је тачно у којој мери, питање је.
Logged
babaroga
vodnik I klase
*
Offline Offline

Posts: 506



« Reply #3539 on: November 06, 2023, 10:26:46 pm »


Уколико је снимак аутентичан, зашто је тај хамасовац био у тунелу у пуној унифоми, са борбеним прслуком и маском на лицу? Не знам, признајем да је чудно, али могу само да нагађам. Било би ми чудније да маркирант маркира без заштите за прсте. То нису пси за спортска такмичења, којима је рукав плен, па после ”напада” могу весело да шетају поред маркиранта. Није се једном десило да најбоље обучен пас нападне особу коју гони и онда на земљи пусти руку и скочи на лице.

Ono sto zaboravljate je da psi nisu bas favorizovani u Islamu i smatraju se "necistim" zivotinjama
Logged
Pages:  1 ... 224 225 226 227 228 229 230 231 232 233 234 235 [236] 237 238 239 240 241 242 243 244 245 246 247 248 ... 257   Go Up
  Print  
 
Jump to:  

Powered by MySQL Powered by PHP Powered by SMF 1.1.19 | SMF © 2013, Simple Machines
Simple Audio Video Embedder

SMFAds for Free Forums
Valid XHTML 1.0! Valid CSS!
Page created in 0.035 seconds with 23 queries.