PALUBA
March 29, 2024, 02:21:34 pm *
Welcome, Guest. Please login or register.

Login with username, password and session length
News: Važno - Obavezno proverite i neželjenu (junk/spam) e-poštu da bi ste našli svoj aktivacioni link te aktivirali svoj nalog
 
   Home   Help Login Register  

Prijatelji

▼▼▼▼

Mesto za Vaš baner

kontakt: brok@paluba.info

Del.icio.us Digg FURL FaceBook Stumble Upon Reddit SlashDot

Pages:  1 2 3 4 [5]   Go Down
  Print  
Author Topic: Učešće RČ-305 u potapanju razarača Eilat?  (Read 43755 times)
 
0 Members and 1 Guest are viewing this topic.
MOTORISTA
Počasni global moderator
kapetan bojnog broda
*
Offline Offline

Gender: Male
Posts: 62 007



« Reply #60 on: July 03, 2011, 08:55:09 am »

Samo je pitanje gde je zaturen ''brodski gnjavnik'' Grin

Kako stvari stoje kod nas, verovatno je izgubljena sva dokumentacija. Mada....postoji nada da je možda prebačena za Tivat.
Logged
ORIĆAREB
In memoriam
kapetan fregate
*
Offline Offline

Posts: 7 364



« Reply #61 on: July 03, 2011, 09:16:19 am »

Samo je pitanje gde je zaturen ''brodski gnjavnik'' Grin
Kako stvari stoje kod nas, verovatno je izgubljena sva dokumentacija. Mada....postoji nada da je možda prebačena za Tivat.
Tu se uglavnom treba usmjeriti prema institucijama u Belom gradu. Kako bilo da bilo u svim razdobljima dokumentacija bilo kakvog oblika usmjeravala se prema tamo. Pa i ona koja je prebacivana za vrijeme Balkanskog cunamija. Netvrdim da možda nije nešto negdje i ostalo, ali samo iz razloga što se zaturilo. A po pitanju BEZBEDONOSNIH organa, a tu nema dvojbe, samo gore i nigde više. I po mome, ako su ti organi uzeli tu "OBK", samo je gore i samo gore. Angry
Logged
kpecotic
In memoriam
razvodnik
*
Offline Offline

Posts: 67



« Reply #62 on: March 18, 2012, 06:16:02 pm »

Štovani "ORIĆAREB"

Vaš osvrt na moju tvrdnju o učešću RČ-305 u potapanju Izraelskog razarača u najmanju ruku je vrlo neobičan. Tvrdite da ste od 1967 do 1980 godine prisutni u luci Lora i u tom periodu kako tvrdite:

- niste čuli ni slovceta o takvom slučaju, a družili ste se svakodnevno sa ljudima sa RČ koji bi zbog odnosa sa SSSR-om imali razloga da o tome pričaju a ne šute,
- skloni ste vjerovati da su nam Rusi podmetnuli OBK a ne podastrli pravu,
- vjerovati će te u istinitost kada Vam se podastre podatak iz ozbiljne arhive u protivnom radi se o senzacionalističkom činu
- o podacima o prijemu u flotnu listu RČ-305 također treba zaviriti u arhivu koju poslije "Balkanskog cunamija" kako ga Vi zovete bog zna gdje je, i
- sve je to bez dokumenta ofrlje prisjećanje nekog pojedinca koji može pogriješiti i po koju godinu.

Pokušat ću Vam ponešto razjasniti redom pa Vas molim da to tako i čitate a ne na preskok. Idemo redom:

1. VPA (vojnopomorsku akademiju) sam završio 10.rujna 1967.godine i zatim upućen u Divulje na dodatnu specijalizaciju za raketno oružje. (Predavači su mi bili Mile Kandić, Zvonko Rajniš i dr.). Specijalizaciju završavam 31.kolovoza 1968.godine i dobivam raspored za pomoćnika komandanta na MTOP-160 gdje se moram javiti 1.10.1968.godine. Navedenog datuma se javljam u tadašnju flotilu (1.divizion MTOP, 2. divizion MTOP, 3. divizion TČ-Higinsi i 4.mješoviti divizion RČ-TČ) i oni me upućuju u 4. mješoviti divizion RČ-TČ čiji je zapovjednik bio tada kapetan korvete Ljubivoje Jokić, a njegov zamjenik poručnik bojnog broda Vjekoslav Čulić, a budući ste i Vi tada bili u Lori za ove moje tvrdnje Vam potvrda, ako Vas pamćenje služi, ne treba,

2. Javljanjem u divizion upućen sam u rezervnu posadu na čijem čelu je bio poručnik bojnog broda Milutin Dimitrijević i po formiranju posade u prosincu 1968.godine iz SSSR-a stiže RČ-305 i TČ-215 (čiji je komandant bio tada poručnik bojnog broda Stevan Jakovljević). Za ove činjenice ne trebaju mi nikakvi dokumenti jer se radi o mom prvom brodu a on svakako ostaje dugo u sjećanju. No da ne bi ostalo samo na mom kazivanju tu su još živi akteri tih događanja kao što su Stevan Jakovljević (Split), Jakopač Stjepan (Split), Ivica Barčot (Vela Luka), Gerić Vladimir (Čakovec) i dr. Za prijem RČ-305 posjedujem i fotografiju primopredaje i moju prvu Radnu bilježnicu (žutih korica) sa svim članovima posade meni podređenima u II.BO.

Da zaključim neka tvrdnja i bez dokumenata ne mora biti ofrlje prisjećanje nekog pojedinca. Ja ovo pišem na ovom topicu iz razloga što će se jednog dana otvoriti i Ruski arhivi i siguran sam da oni koji ih budu tada čitali ne će reći da je Pecotić lagao.
Logged
ORIĆAREB
In memoriam
kapetan fregate
*
Offline Offline

Posts: 7 364



« Reply #63 on: March 18, 2012, 08:04:37 pm »

Štovani "ORIĆAREB"

Vaš osvrt na moju tvrdnju o učešću RČ-305 u potapanju Izraelskog razarača u najmanju ruku je vrlo neobičan. Tvrdite da ste od 1967 do 1980 godine prisutni u luci Lora i u tom periodu kako tvrdite:
...............................
Da zaključim neka tvrdnja i bez dokumenata ne mora biti ofrlje prisjećanje nekog pojedinca. Ja ovo pišem na ovom topicu iz razloga što će se jednog dana otvoriti i Ruski arhivi i siguran sam da oni koji ih budu tada čitali ne će reći da je Pecotić lagao.
Evala Pecotiću moj,

Drago mi je da se javljaš povremeno na Palubi. Lično/osobno, s obzirom da se poznamo i s obzirom da nam se prošlost s vremena na vrijeme ispreplitala, cijenim tvoje dragocjene priloge. Bez licemerja, vrijedni su.

Što se ostalog tiče stvari stoje ovako:

Pod tačkom jedan, vjerujem ti da je stvarno tako bilo jer nevidim razloga da bi navodio bilo šta što nema veze sa stvarnošću. Dakle tu smo saglasni.  Wink

Pod tačkom dva, baš mi je drago da si naveo sve ove naše cijenjene starješine JRM. Lično sam ih poznavao kao i ti i danas smatram bez obzira ko je gde poslije svega završio da su časni i pošteni ljudi. Nažalost neki više nisu ni među živima. Sudbina je nemilosrdna.
I na kraju u potpunosti bi se složio sa ovim što si naveo:

" Da zaključim neka tvrdnja i bez dokumenata ne mora biti ofrlje prisjećanje nekog pojedinca. Ja ovo pišem na ovom topicu iz razloga što će se jednog dana otvoriti i Ruski arhivi i siguran sam da oni koji ih budu tada čitali ne će reći da je Pecotić lagao".

Dakle u svemu smo sada saglasni.  Wink

Na kraju veliki pozdrav i tebi i svima iz navedenog priloga i pozdravi ih ako koga sretneš.  laugh

PS: Pogledaj ovaj post, molim te, pa mi javi dali si prepoznao ovog drugara pa me potvrdi ili opovrgni. 
« Last Edit: March 18, 2012, 08:18:13 pm by ORIĆAREB » Logged
Pages:  1 2 3 4 [5]   Go Up
  Print  
 
Jump to:  

Prijatelji

▼▼▼▼

Prostor za Vaš baner

kontakt: brok@paluba.info

Powered by MySQL Powered by PHP Powered by SMF 1.1.19 | SMF © 2013, Simple Machines
Simple Audio Video Embedder

SMFAds for Free Forums
Valid XHTML 1.0! Valid CSS!
Page created in 0.022 seconds with 22 queries.