PALUBA
April 29, 2024, 03:40:48 am *
Welcome, Guest. Please login or register.

Login with username, password and session length
News: Važno - Obavezno proverite neželjenu (junk/spam) e-poštu da bi aktivirali svoj nalog
 
   Home   Help Login Register  
Del.icio.us Digg FURL FaceBook Stumble Upon Reddit SlashDot

Pages:  1 [2]   Go Down
  Print  
Author Topic: Split odbio domaćinstvo velike transjadranske regate jedrenjaka!?  (Read 9123 times)
 
0 Members and 1 Guest are viewing this topic.
Patriot
vodnik I klase
*
Offline Offline

Posts: 590


WWW
« Reply #15 on: May 27, 2010, 11:04:49 am »

Heheh, nikad nece prestati da krste S/B "Jadran" kao svoj... Smiley
Ja bi to kazao u jednini, novinar je taj koji je tu glupost napisao. A "Jadran" je - iako s matičnom lukom Splita (Lore) - najvjerojatnije teoretski svačiji, a praktično crnogorski ... Osobno mislim da on Hrvatskoj ne treba.
Logged
Orion
vodnik I klase
*
Offline Offline

Gender: Male
Posts: 578



« Reply #16 on: May 27, 2010, 11:12:11 am »

Stavio sam to u mnozinu, zato sto se ne radi o prvom (a verujem ni o poslednjem) slucaju prisvajanja S/B "Jadran".
U svakom slucaju, mislim da je najpametnije da zatvorimo tu temu...
Logged
Patriot
vodnik I klase
*
Offline Offline

Posts: 590


WWW
« Reply #17 on: May 27, 2010, 11:15:59 am »

Nisam za zatvaranje teme, neće nikom pasti dlaka s glave ako se pokoji put spomene što nerazjašnjeno. Jadran plovi, a to je bolje nego da trune kao dobar dio ostatak nekadašnje ratne flote. Puno je veći problem što se ovakve za Hrvatsku potrebite promotivne priče propuštaju, a o svemu odlučuje politikantstvo, a ne politika. I zdrav razum ...

Zamislite punu Loru jedrenjaka u četverovezu, ili bokom, jedan uz drugog ...
Logged
brodarski
Stručni saradnik - istorija RM
kapetan bojnog broda
*
Offline Offline

Posts: 12 255



« Reply #18 on: May 27, 2010, 11:41:23 am »

Da je RH računala na Jadran ne bi se napravila Kraljica. To je bar jasno.
Logged
Patriot
vodnik I klase
*
Offline Offline

Posts: 590


WWW
« Reply #19 on: May 27, 2010, 11:55:25 am »

Hrvatska se u mnoštvo stvaripreračunala, ili loše računala, no glede Jadrana je ipak u računu bil anepogrešiva: Jadran nikad neće ponijeti vojnopomorsku zastavu HRMa ... Razlog aje više, no oni ovom prigodom i nisu bitni ...
Logged
brka-65
vodnik
*
Offline Offline

Gender: Male
Posts: 421



« Reply #20 on: May 27, 2010, 12:28:34 pm »

Kada bi Jadran mogao da se iseče na par delova,a da ostane plovan,to bi bilo pravo rešenje  Grin.
Mislim da sve države koje su činile kraljevinu Jugoslaviju imaju deo njega ali takve priče nas nikada nisu odvele na dobar put...Važno je da on plovi a globalizacija će već učiniti svoje  Wink

[ Attachment: You are not allowed to view attachments ]


* jadran.jpg (104.44 KB, 500x375 - viewed 104 times.)
Logged
Patriot
vodnik I klase
*
Offline Offline

Posts: 590


WWW
« Reply #21 on: May 27, 2010, 01:19:46 pm »

Ja sam za to da ode ili ostane kod onog koji će ga održavat i gdje će ploviti, a ne (is)trunut ...
Logged
ML
kapetan korvete
*
Offline Offline

Posts: 6 798



« Reply #22 on: May 31, 2010, 06:52:17 pm »

Potpuno ispravno Patriot, svi mi koji smo bili povazani sa njim bi bili najsrečniji da brod bez obzira na zastavu plovi u svoj lijepoti. Istorija je zapisana na njemu samom i uvijek če biti dio nas.
Što se tiče Keruma dovoljno je pogledati njegov govor na otvaranju nautičkog sajma u Splitu i sve je jasno. Velika šteta za Split. Odbiti ovakvu manifestaciju ne baca baš najljepše svijetlo na pomoračku svjest. Jasno mi je da se tu radi o pojedincima a ne o građanima Splita.
Logged
Pages:  1 [2]   Go Up
  Print  
 
Jump to:  

Powered by MySQL Powered by PHP Powered by SMF 1.1.19 | SMF © 2013, Simple Machines
Simple Audio Video Embedder

SMFAds for Free Forums
Valid XHTML 1.0! Valid CSS!
Page created in 0.024 seconds with 22 queries.