PALUBA
April 27, 2024, 06:07:57 pm *
Welcome, Guest. Please login or register.

Login with username, password and session length
News: Važno - Pravilnik foruma PALUBAinfo
 
   Home   Help Login Register  
Del.icio.us Digg FURL FaceBook Stumble Upon Reddit SlashDot

Pages:  1 ... 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 [20] 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 31 32 ... 46   Go Down
  Print  
Author Topic: Uspomena iz JRM  (Read 243565 times)
 
0 Members and 1 Guest are viewing this topic.
ML
kapetan korvete
*
Offline Offline

Posts: 6 798



« Reply #285 on: June 14, 2014, 04:55:58 pm »

Moja klasa 28 klasa MVA 1973-1977g, je 1976 polagala vozački  ispit, pola nas je bilo u Kraljevu na obuci, a pola u Titogradu. Obuku smo imali na FAP-ovima i TAM 5000, kao i Tamiću. Koliko se sjećam petnajstak dana smo imali obuku iz vožnje, dnevnu i noćnu. U Kraljevu smo obuku počeli na kružnoj pisti. Pored toga imali smo i vožnje u koloni van kasarne. Dobijali smo vojnu dozvolu koja je u civilu bila B;C I D.
Logged
zpetrov9
In memoriam
kapetan bojnog broda
*
Offline Offline

Gender: Male
Posts: 9 844



« Reply #286 on: June 14, 2014, 07:50:11 pm »

Moja klasa 28 klasa MVA 1973-1977g, je 1976 polagala vozački  ispit, pola nas je bilo u Kraljevu na obuci, a pola u Titogradu. Obuku smo imali na FAP-ovima i TAM 5000, kao i Tamiću. Koliko se sjećam petnajstak dana smo imali obuku iz vožnje, dnevnu i noćnu. U Kraljevu smo obuku počeli na kružnoj pisti. Pored toga imali smo i vožnje u koloni van kasarne. Dobijali smo vojnu dozvolu koja je u civilu bila B;C I D.

Prema svemu do sada napisanom čini mi se da bi se moglo zaključiti da su završeni pitomci mornaričke srednje škole polagali vozački ispit
samo za B kategoriju i to pred civilnom komisijom, a završeni pitomci mornaričke akademije su išli u vojne saobračajne centre gdje su imali
obuku i polagali ispit ispit za B, C i D kategoriju. Oni su to polagali u cca 23. godini života, a završeni srednjoškolci su tada imali cca 19
godina, pa su vjerovatno i bili premladi za polaganje C i D kategorije.
Logged
ML
kapetan korvete
*
Offline Offline

Posts: 6 798



« Reply #287 on: June 15, 2014, 09:50:27 am »

Evo nađoh i vozačku, ubio se od posla, pa da je postavim.
Polagali smo za vojnu B, sve vrste putničkih,terenskih, teretnih, vučnih i specijalnih avtomobila i autobusa, sa priključnim vozilima ili bez njih. [ Attachment: You are not allowed to view attachments ] [ Attachment: You are not allowed to view attachments ] [ Attachment: You are not allowed to view attachments ] [ Attachment: You are not allowed to view attachments ] [ Attachment: You are not allowed to view attachments ]


* 20140615_102000.jpg (239.17 KB, 800x450 - viewed 86 times.)

* 20140615_102008.jpg (256.38 KB, 800x450 - viewed 131 times.)

* 20140615_102025.jpg (207.82 KB, 800x450 - viewed 74 times.)

* 20140615_102046.jpg (198.63 KB, 800x450 - viewed 113 times.)

* 20140615_102056.jpg (243.05 KB, 800x450 - viewed 106 times.)
Logged
zpetrov9
In memoriam
kapetan bojnog broda
*
Offline Offline

Gender: Male
Posts: 9 844



« Reply #288 on: June 15, 2014, 11:31:24 am »

Evo nađoh i vozačku, ubio se od posla, pa da je postavim.
Polagali smo za vojnu B, sve vrste putničkih,terenskih, teretnih, vučnih i specijalnih avtomobila i autobusa, sa priključnim vozilima ili bez njih. [ Attachment: You are not allowed to view attachments ] [ Attachment: You are not allowed to view attachments ] [ Attachment: You are not allowed to view attachments ] [ Attachment: You are not allowed to view attachments ] [ Attachment: You are not allowed to view attachments ]


Zanimljivo je da je ondašnji SUP upisao službenu bilješku o izdavanju civilne vozačke dozvole na mjestu predviđenom za prekršaje i kazne.
Pretpostavljam da u knjižici vojne vozačke dozvple nije bilo predviđeno neko drugo mjesto za službene bilješke.
Logged
dzumba
Stručni saradnik - specijalne jedinice
kapetan bojnog broda
*
Online Online

Posts: 22 409


« Reply #289 on: June 15, 2014, 03:10:10 pm »

Тако је. И на мојој војној возачкој дозволи је на крају, на истом месту уписано да ми је издата цивилна возачка дозвола.
Logged
zpetrov9
In memoriam
kapetan bojnog broda
*
Offline Offline

Gender: Male
Posts: 9 844



« Reply #290 on: July 20, 2014, 05:50:41 pm »

Kako nekadašnja XXI klasa pitomaca MTSVŠ u Puli nema svoju stranicu to bih bio slobodan postaviti ovu fotografiju sa svečanosti
proizvođenja pitomaca XXI klase u čin MT vodnika snimljenu na današnji dan točno prije 40 godina, a na što me je podsjetio i jedan
od bivših pitomaca te klase.

Kao sin četnog starješine i ja sam bio prisutan toj svečanosti, a bio sam i na logorovanju s tom klasom par dana i s njom proveo po
neki dan tijekom njihovog školovanja.

Inače to je bila prva klasa MTSVŠ koja se je školovala po četverogodišnjem programu i poslednja koja je završila školovanje u Puli.

Od starješina klase danas je (po mojim informacijama) živ samo ondašnji MT poručnik (danas pukovnik u mirovini) Ivan Lauš, a komandir
klase MT kapetan I kl. Zoran Tanasković i četni starješina MT zastavnik I kl. Todor Petrović više nisu živi. Isto više nije živ niti načelnik
MTSVŠ MT potpukovnik Branko Kuhta. Ondašnji načelnik cijelog Centra (Mašinske) MT pukovnik Anton Štercaj je živ i živi u Puli.

Ne znam da li je bila organizovana neka proslava četrdesetogodišnjice, ali uzimam si za slobodu da svima pripadnicima te klase čestitam
tu četrdesetogodišnjicu pa ma gdje se nalazili i da im svima poželim puno zdravlja, sreće i uspijeha. Da je pokojni otac živ siguran sam
da bi im i on to od srca poželio.


* Proizvođenje u čin vodnika XXI klase 20.07. 1974.jpg (602.76 KB, 1519x927 - viewed 109 times.)
Logged
Minolovac
Prijatelj foruma
zastavnik I klase
*
Offline Offline

Posts: 1 614


« Reply #291 on: July 20, 2014, 09:08:18 pm »

Moja klasa (XXVI kl MTSVŠ) je u dvije grupe polagala vozački ispit. Jedna grupa (u kojoj sam bio i ja) je bila u Slavonskoj Požegi, a druga u Titogradu (Podgorici) Po položenom ispitu, dobili smo VOJNU B KATrGORIJU tj za vozila točkaše. Provođenjem na civilnu automatski je prevođena kao B, C, i E kategorija.
Logged
zpetrov9
In memoriam
kapetan bojnog broda
*
Offline Offline

Gender: Male
Posts: 9 844



« Reply #292 on: July 25, 2014, 03:01:32 pm »

Kako nekadašnja XXI klasa pitomaca MTSVŠ u Puli nema svoju stranicu to bih bio slobodan postaviti ovu fotografiju sa svečanosti
proizvođenja pitomaca XXI klase u čin MT vodnika snimljenu na današnji dan točno prije 40 godina, a na što me je podsjetio i jedan
od bivših pitomaca te klase.

Kao sin četnog starješine i ja sam bio prisutan toj svečanosti, a bio sam i na logorovanju s tom klasom par dana i s njom proveo po
neki dan tijekom njihovog školovanja.

Inače to je bila prva klasa MTSVŠ koja se je školovala po četverogodišnjem programu i poslednja koja je završila školovanje u Puli.

Od starješina klase danas je (po mojim informacijama) živ samo ondašnji MT poručnik (danas pukovnik u mirovini) Ivan Lauš, a komandir
klase MT kapetan I kl. Zoran Tanasković i četni starješina MT zastavnik I kl. Todor Petrović više nisu živi. Isto više nije živ niti načelnik
MTSVŠ MT potpukovnik Branko Kuhta. Ondašnji načelnik cijelog Centra (Mašinske) MT pukovnik Anton Štercaj je živ i živi u Puli.

Ne znam da li je bila organizovana neka proslava četrdesetogodišnjice, ali uzimam si za slobodu da svima pripadnicima te klase čestitam
tu četrdesetogodišnjicu pa ma gdje se nalazili i da im svima poželim puno zdravlja, sreće i uspijeha. Da je pokojni otac živ siguran sam
da bi im i on to od srca poželio.

Vezano uz postavljenu fotografiju imao bih jedno pitanje ako mi netko od tada prisutnih pripadnika XXI klase može pomoći. Kontraadmiral
u sredini, da li je to bio Žutić ili Vranješ?  Znam sigurno da je drugi kontraadmiral (nije na ovoj slici) bio Miodrag Radosavljević, ali ovdje
nisam baš siguran i ako prije mislim da je bio Žutić.
Logged
duje
kapetan bojnog broda
*
Offline Offline

Gender: Male
Posts: 17 876



« Reply #293 on: July 25, 2014, 03:19:34 pm »

Svakako Vranješ.
Logged
zpetrov9
In memoriam
kapetan bojnog broda
*
Offline Offline

Gender: Male
Posts: 9 844



« Reply #294 on: August 10, 2014, 03:05:04 pm »

Postavio bih jedno pitanje na više mjesta i foruma, u stvari molba za informacijom. Da li netko zna da još neka od bivših klasa Mornaričke Podoficirske škole Pula i kasnije Mornaričke Srednje tehničke Vojne škole ima svoju stranicu?

Na Palubi ima XIV klasa, a na Facebook-u ima XXI klasa. Bilo bi zanimljivo znati ako ima, pretpostavljam da od starijih klasa od XIV teško
da se netko bavi internetom (svakako dužno poštovanje izuzecima), ali što s klasama XV pa do predzadnje XX?


* MAŠINSKA Pula danas.jpg (323.34 KB, 1600x893 - viewed 80 times.)
« Last Edit: August 10, 2014, 03:08:36 pm by zpetrov9 » Logged
Karlo
potporučnik
*
Offline Offline

Posts: 2 101



« Reply #295 on: August 31, 2014, 08:06:53 pm »

Prilažem fotku djela XII kl.MTPEŠ-a u prvoj godini.Klasa je imala 20 pitomaca od kojih je završilo 17 školovanje.Prvi slijeva je neki Panić koji je otpušten na kraju prve godine.Do njega je Gerić Ivan koji je kasnije bio i podmorničar.Iza njega je Ožić Ivan koji je takodjer bio i podmorničar.Mislim da je završio pravo.U bjelom odelu je desetar Krstić M.(X kl.).Izmedju njega i drugog desetara (ne sjećam mu se imena)je Malešev Jovan Makedonac.Poslije desetara je Brandl Alojz koji je također bio i podmorničar na  Sutjesci,Heroju i Uskoku.Zadnji stoji Koprivica Dragiša bio na Sutjesci i Heroju te kasnije na Spasiocu.Čuče: Bjelanović Đuro koji je odmah posle škole iz Divulja otišao u trgovačku mornaricu,te Repac Milan koji je ostao u MEZ-u.Leže:Kursan Ante (podmorničar),Legin Vladimir (podmorničar),te ovaj sa "prstom" Šinka Branko.

Ne samo da nismo mogli polagati vozački nego smo svu odjeću prali na ruke sami ribaćom četkom i sapunom.Od deterdženata je bio "Radion" i "Mica". Odjeću smo prali na malom krugu na nekakvim betonskim dugim"posudama" iznad kojih se nalazilo desetak česmi sa hladnom vodom.Ove "posude" su se nalazile sa lijeva i desne strane od ulaza prednje strane zgrade.
Pitomačko odjelo je bilo kaki i zimsko i to od čoje.Dok se u svim prilikama nosilo samo mornarsko:bjelo,tamno plavo(zimsko) i ovo na fotci radno.
Jedinu privilegiju koju smo imali na predhodne klase je,što su baš tada izbacili slamarice i uveli one dušeke iz tri dijela.

[ Attachment: You are not allowed to view attachments ]



* Dio XII kl e.jpg (60.23 KB, 545x461 - viewed 176 times.)
« Last Edit: August 31, 2014, 08:14:11 pm by Karlo » Logged
zpetrov9
In memoriam
kapetan bojnog broda
*
Offline Offline

Gender: Male
Posts: 9 844



« Reply #296 on: September 01, 2014, 08:47:03 am »

Prilažem fotku djela XII kl.MTPEŠ-a u prvoj godini.Klasa je imala 20 pitomaca od kojih je završilo 17 školovanje.Prvi slijeva je neki Panić koji je otpušten na kraju prve godine.Do njega je Gerić Ivan koji je kasnije bio i podmorničar.Iza njega je Ožić Ivan koji je takodjer bio i podmorničar.Mislim da je završio pravo.U bjelom odelu je desetar Krstić M.(X kl.).Izmedju njega i drugog desetara (ne sjećam mu se imena)je Malešev Jovan Makedonac.Poslije desetara je Brandl Alojz koji je također bio i podmorničar na  Sutjesci,Heroju i Uskoku.Zadnji stoji Koprivica Dragiša bio na Sutjesci i Heroju te kasnije na Spasiocu.Čuče: Bjelanović Đuro koji je odmah posle škole iz Divulja otišao u trgovačku mornaricu,te Repac Milan koji je ostao u MEZ-u.Leže:Kursan Ante (podmorničar),Legin Vladimir (podmorničar),te ovaj sa "prstom" Šinka Branko.

Ne samo da nismo mogli polagati vozački nego smo svu odjeću prali na ruke sami ribaćom četkom i sapunom.Od deterdženata je bio "Radion" i "Mica". Odjeću smo prali na malom krugu na nekakvim betonskim dugim"posudama" iznad kojih se nalazilo desetak česmi sa hladnom vodom.Ove "posude" su se nalazile sa lijeva i desne strane od ulaza prednje strane zgrade.
Pitomačko odjelo je bilo kaki i zimsko i to od čoje.Dok se u svim prilikama nosilo samo mornarsko:bjelo,tamno plavo(zimsko) i ovo na fotci radno.
Jedinu privilegiju koju smo imali na predhodne klase je,što su baš tada izbacili slamarice i uveli one dušeke iz tri dijela.

[ Attachment: You are not allowed to view attachments ]



Zanimljiva fotografija iz "davnih" vremena u Mašinskoj. Snimljena je vjerovatno u jesen 1961. ili na proljeće 1962. godine. Lijepo je vidjeti
da se i bivši pitomci "starijih" klasa MTPŠ-a javljaju. Ne znam da li klasa ima svoju stranicu na internetu. Bili ste jedna od najmanjih klasa,
mislim da je najmanja bila XV klasa koja se je školovala od 1964. do 1967. i mislim da su svi bili samo elektro struke. Za Vašu XII klasu
nisam pronašao fotografije u arhivi pokojnog oca, možda i neke jesu s Vama ali na negativima ništa ne piše. Ne znam da li je otac bio neki
od starješina u Vašoj klasi, ne sjećam se da je govorio o njoj, ali i ja vjerovatno sve nisam zapamtio.
Logged
Karlo
potporučnik
*
Offline Offline

Posts: 2 101



« Reply #297 on: September 01, 2014, 09:54:28 am »


Hvala @zpetrov 9!

Nemamo mi malobrojni preživjeli sajt.Pokušao sam sa dvojicom koji su mi u blizini da ih zainteresujem za internet ali oni to ne smatraju interesantnim,čak šta više smatraju to gubljenjem vremena i nepotrebnim.

Od ovih ovdje na fotci a za koje ja znam nisu među živima Gerić,Ožić i Bjelanović.Živi su Repac i Koprivica  a sa ostalima sam izgubio vezu još kad sam otišao iz Splita.Predpostavljam da i među njima ima i sa jedne i druge strane.Ovo isto važi i za one koji nisu na fotci i čak je više onih koje znam otišlo na onaj svjet nago što ih ima među živima a neznam da li su živi.Tako da predpostavljam da živih ima možda niti za prst jedne ruke i to razbacanih koje kuda.

Mi nismo imali podoficire kao starješine,nego pored ovih desetara, por.Voju Brankovića koji je bio vjerovatno klasni i četni (pominje se i kod XIV kl.na logorovanju i na ukrcanju),i načelnika našeg djela škole pbb Levstek Franca.

Nego evo i Vama pitanje da li postoje ta betonska korita u malom krugu,jer je to bilo veoma masivne gradnje i teško za rušenje?

Postojala su dva ulaza u zgradu jedan na prednjem djelu kao glavni i drugi na zadnjem djelu zgrade kroz koji se moglo proći iza zgrade.Kad se prođe bio je teren u nivou donjeg djela zgrade jedno desetak metara po cjelog dužini zgrade a iza toga visoki zid od opeke do nivoa brda.Koliko se ja sjećam sa te strane nije bilo stuba za silaz sa brda.Međutim na nekim fotkama se vidi da je i iza zgrade parking i kao da se ulazi i sa te strane. Dakle zanima me da li su i sa te strane napravljene stube i da li se ulazi i sa te strane?

Koliko me sjećanje služi ispod nivoa zgrade u prvom djelu bio je još jedan nivo u kojem nam je bila kuhinja jer smo davali trpezarce(prali sami svoje posuđe),Ne sjećam se da li je u tom nivou bilo isto i u svim djelovima zgrade(svugdje okolo)?

Poz
Logged
zpetrov9
In memoriam
kapetan bojnog broda
*
Offline Offline

Gender: Male
Posts: 9 844



« Reply #298 on: September 01, 2014, 05:21:52 pm »


Hvala @zpetrov 9!

Nemamo mi malobrojni preživjeli sajt.Pokušao sam sa dvojicom koji su mi u blizini da ih zainteresujem za internet ali oni to ne smatraju interesantnim,čak šta više smatraju to gubljenjem vremena i nepotrebnim.

Od ovih ovdje na fotci a za koje ja znam nisu među živima Gerić,Ožić i Bjelanović.Živi su Repac i Koprivica  a sa ostalima sam izgubio vezu još kad sam otišao iz Splita.Predpostavljam da i među njima ima i sa jedne i druge strane.Ovo isto važi i za one koji nisu na fotci i čak je više onih koje znam otišlo na onaj svjet nago što ih ima među živima a neznam da li su živi.Tako da predpostavljam da živih ima možda niti za prst jedne ruke i to razbacanih koje kuda.

Mi nismo imali podoficire kao starješine,nego pored ovih desetara, por.Voju Brankovića koji je bio vjerovatno klasni i četni (pominje se i kod XIV kl.na logorovanju i na ukrcanju),i načelnika našeg djela škole pbb Levstek Franca.

Nego evo i Vama pitanje da li postoje ta betonska korita u malom krugu,jer je to bilo veoma masivne gradnje i teško za rušenje?

Postojala su dva ulaza u zgradu jedan na prednjem djelu kao glavni i drugi na zadnjem djelu zgrade kroz koji se moglo proći iza zgrade.Kad se prođe bio je teren u nivou donjeg djela zgrade jedno desetak metara po cjelog dužini zgrade a iza toga visoki zid od opeke do nivoa brda.Koliko se ja sjećam sa te strane nije bilo stuba za silaz sa brda.Međutim na nekim fotkama se vidi da je i iza zgrade parking i kao da se ulazi i sa te strane. Dakle zanima me da li su i sa te strane napravljene stube i da li se ulazi i sa te strane?

Koliko me sjećanje služi ispod nivoa zgrade u prvom djelu bio je još jedan nivo u kojem nam je bila kuhinja jer smo davali trpezarce(prali sami svoje posuđe),Ne sjećam se da li je u tom nivou bilo isto i u svim djelovima zgrade(svugdje okolo)?

Poz

Poštovani Karlo,

Kade koje pominjete još postoje u dvorištu i još se i mogu koristiti. Inače ako vas zanima ja sam na stranici XXI klase MTSVŠ na facebooku
postavio nešto slika i malih videa zgrade ex Mašinske iznutra i izvana pa i unutarnje dvorište. Postavit ću link pa probajte pogledati, a ako
ne ide onda ću ja to (barem par videa) probati postaviti ovdje ako uspijem. Za sada Vam postavljam par fotografija Mašinske na kojima se
vide i te kadice ili korita za koja mislim da ih spominjete.

A skoro sam zaboravio da postavim link na stranicu XXI klase na Facebook-u;  https://www.facebook.com/groups/357981807656448/



Pozdrav,


* MAŠINSKA 15 DVORIŠTE Pogled na Zapad 05-2013.jpg (445.42 KB, 1500x1125 - viewed 104 times.)

* UNUTARNJE DVORIŠTE POGLED W-E 2007.jpg (590.41 KB, 1648x1236 - viewed 111 times.)

* Mašinska 19082014 pogled na istočni bočni ulaz.jpg (586.05 KB, 1714x1286 - viewed 71 times.)

* Mašinska 19082014pogled s glavnog ulaza na kapiju i prijavnicu.jpg (564.28 KB, 1464x1098 - viewed 99 times.)

* Mašinska 19082014 pogled sa sjeverne strane 1.jpg (598.79 KB, 1954x1466 - viewed 84 times.)
Logged
zpetrov9
In memoriam
kapetan bojnog broda
*
Offline Offline

Gender: Male
Posts: 9 844



« Reply #299 on: September 01, 2014, 06:21:34 pm »


Hvala @zpetrov 9!

Nemamo mi malobrojni preživjeli sajt.Pokušao sam sa dvojicom koji su mi u blizini da ih zainteresujem za internet ali oni to ne smatraju interesantnim,čak šta više smatraju to gubljenjem vremena i nepotrebnim.

Od ovih ovdje na fotci a za koje ja znam nisu među živima Gerić,Ožić i Bjelanović.Živi su Repac i Koprivica  a sa ostalima sam izgubio vezu još kad sam otišao iz Splita.Predpostavljam da i među njima ima i sa jedne i druge strane.Ovo isto važi i za one koji nisu na fotci i čak je više onih koje znam otišlo na onaj svjet nago što ih ima među živima a neznam da li su živi.Tako da predpostavljam da živih ima možda niti za prst jedne ruke i to razbacanih koje kuda.

Mi nismo imali podoficire kao starješine,nego pored ovih desetara, por.Voju Brankovića koji je bio vjerovatno klasni i četni (pominje se i kod XIV kl.na logorovanju i na ukrcanju),i načelnika našeg djela škole pbb Levstek Franca.

Nego evo i Vama pitanje da li postoje ta betonska korita u malom krugu,jer je to bilo veoma masivne gradnje i teško za rušenje?

Postojala su dva ulaza u zgradu jedan na prednjem djelu kao glavni i drugi na zadnjem djelu zgrade kroz koji se moglo proći iza zgrade.Kad se prođe bio je teren u nivou donjeg djela zgrade jedno desetak metara po cjelog dužini zgrade a iza toga visoki zid od opeke do nivoa brda.Koliko se ja sjećam sa te strane nije bilo stuba za silaz sa brda.Međutim na nekim fotkama se vidi da je i iza zgrade parking i kao da se ulazi i sa te strane. Dakle zanima me da li su i sa te strane napravljene stube i da li se ulazi i sa te strane?

Koliko me sjećanje služi ispod nivoa zgrade u prvom djelu bio je još jedan nivo u kojem nam je bila kuhinja jer smo davali trpezarce(prali sami svoje posuđe),Ne sjećam se da li je u tom nivou bilo isto i u svim djelovima zgrade(svugdje okolo)?

Poz

Na drugi dio pitanja o ulazima mogu reći, da se u zgradu moglo uči s prednje (južne) strane kao glavni ulaz sa stepenicama ili iz unutarnjeg dvorišta po sredini više zgrade. Inače postojali su i dva bočna ulaza, istočni preko puta kojeg je ako se dobro sječam bilo sklonište u kojem
se čuvala municija i zapadni s pogledom prema luci i tzv. "maloj Mašinskoj". Iza više zgrade (u kojoj je uglavnom bila Akademija) je bio
cijelom duljinom kanal obzidan sa sjeverne strane, po sredini postoje stepenice za sići od parkinga u taj prolaz i tu je isto bio ulaz u zgradu
ali se je malo i rijetko koristio, bar se meni tako čini. Prilažem jedan link na Youtube gdje se vidi to stepenište i stražnji ulaz. Sada je taj ulaz zatvoren pa se može ući samo na glavni ulaz ili sa bočnog zapadnog ulaza pa kroz unutarnje dvorište opet na stubište kod glavnog ulaza.
To je valjda iz sigurnosnih razloga jer su na svakom katu tu (u zgradi srednje škole) kamere, da snimaju i da se spriječe razni vandali u
uništavanju.

Link je:  https://www.youtube.com/watch?v=3OKHxTebBHs&feature=youtu.be  ili 

« Last Edit: September 01, 2014, 06:26:47 pm by zpetrov9 » Logged
Pages:  1 ... 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 [20] 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 31 32 ... 46   Go Up
  Print  
 
Jump to:  

Powered by MySQL Powered by PHP Powered by SMF 1.1.19 | SMF © 2013, Simple Machines
Simple Audio Video Embedder

SMFAds for Free Forums
Valid XHTML 1.0! Valid CSS!
Page created in 0.033 seconds with 23 queries.