PALUBA
June 05, 2024, 03:52:23 pm *
Welcome, Guest. Please login or register.

Login with username, password and session length
News: Važno - Prilikom registracije lozinka mora da sadrži najmanje osam karaktera, od toga jedno veliko slovo, i bar jedan broj, u protivnom registracija neće biti uspešna
 
   Home   Help Login Register  
Del.icio.us Digg FURL FaceBook Stumble Upon Reddit SlashDot

Pages:  1 ... 24 25 26 27 28 29 30 31 32 33 34 35 [36] 37 38 39 40 41 42 43 44 45 46 47 48 ... 66   Go Down
  Print  
Author Topic: Split na novijim fotografijama  (Read 364601 times)
 
0 Members and 2 Guests are viewing this topic.
leut
Počasni član foruma
kapetan bojnog broda
*
Offline Offline

Gender: Male
Posts: 10 721



« Reply #525 on: January 30, 2013, 06:44:40 pm »

Ovako je izgledalo krajem 60-tih i početkom 70-tih godina. [ Attachment: You are not allowed to view attachments ] i danas [ Attachment: You are not allowed to view attachments ] Križanje ulice Brune Bušića i Poljičke ceste.

Ispričavam se za quotanje, ali htio sam reći kolegi kanaderu da su obe slike sa skyscraper foruma, pa bi možda to trebalo napisati uz njih, osobito stoga što slike koje se odavde postaju na taj forum imaju vidljiv natpis.  pravilo

Uređeno. Naveden izvor.
« Last Edit: January 30, 2013, 07:29:10 pm by leut » Logged
leut
Počasni član foruma
kapetan bojnog broda
*
Offline Offline

Gender: Male
Posts: 10 721



« Reply #526 on: January 31, 2013, 10:28:04 pm »

 Cheesy

[ Attachment: You are not allowed to view attachments ]


* semafor.jpg (223.22 KB, 946x743 - viewed 186 times.)
Logged
Solaris
kapetan bojnog broda
*
Offline Offline

Gender: Male
Posts: 12 357


#vragu i rat#


« Reply #527 on: January 31, 2013, 10:31:23 pm »

 
Genijalno, prije nego su stavili tendu.

Logged
jadran2
Stručni saradnik - istorija RM
kapetan bojnog broda
*
Offline Offline

Posts: 13 153



« Reply #528 on: January 31, 2013, 10:43:22 pm »

Ja za tendu i ne znam.  Cool Ovo je sami kraj '60-tih ili koja godina iza.
Logged
Jester
Počasni član foruma
poručnik bojnog broda
*
Offline Offline

Posts: 5 327



« Reply #529 on: January 31, 2013, 10:56:44 pm »

Ovo je po meni sredinom sedamdesetih a možda čak i kasnije Wink
Logged
Solaris
kapetan bojnog broda
*
Offline Offline

Gender: Male
Posts: 12 357


#vragu i rat#


« Reply #530 on: January 31, 2013, 10:59:56 pm »

Ovo je sami kraj '60-tih ili koja godina iza.

A bjeli digitalac  Smiley

poz.
Logged
leut
Počasni član foruma
kapetan bojnog broda
*
Offline Offline

Gender: Male
Posts: 10 721



« Reply #531 on: January 31, 2013, 11:01:29 pm »

Pomažu li frizure u traženju točke na vremenskoj liniji...  laugh
Logged
ORIĆAREB
In memoriam
kapetan fregate
*
Offline Offline

Posts: 7 364



« Reply #532 on: February 01, 2013, 10:19:23 am »

Ja za tendu i ne znam.  Cool Ovo je sami kraj '60-tih ili koja godina iza.

I ja mislom da je pre ovo vremensko razdoblje.
Svi su kosmati... Grin
Logged
jadran2
Stručni saradnik - istorija RM
kapetan bojnog broda
*
Offline Offline

Posts: 13 153



« Reply #533 on: February 01, 2013, 12:11:20 pm »

Sa prilicnom sigurnoscu bih mogao ustvrditi da je mladic koji stoji u tamnoj kosulji Slobodan Doric, a drugi s brcima i "kosom" koji sjedi - Tonci Stipisic iz "Cire" (Gamulina).
Logged
lovac
Stručni saradnik za brodska oružja i sisteme
kapetan fregate
*
Offline Offline

Gender: Male
Posts: 7 442


« Reply #534 on: February 01, 2013, 03:07:38 pm »

Ne mogu da se orijentišem - gde je nastala ova fotografija, koji je to disco club na slici?

Za mojeg boravka u Splitu (74. - 79.) ne sećam se da je postojao ovaj disco. A sudeći po garderobi i po izgledu omladine na slici, čini mi se da je u pitanju početak osamdesetih godina.

Čini mi se da je na fotosu kafić - klub, preko puta glavne pošte ......

Za orijentaciju o vremenu nastanka fotografije: digitalni satovi sa LED displejem su se pojavili kod nas oko 75. godine. Satovi sa LCD displejem - koju godinu kasnije.
Sećam se, ja sam svoj seiko sa LCD kupio 1977. godine u Tripoliju za 150 $. To je bilo prilično skupo. Tek koju godinu kasnije, kada je cena takvih satova pala, pojavili su se masovno kod nas....  
Logged
jadran2
Stručni saradnik - istorija RM
kapetan bojnog broda
*
Offline Offline

Posts: 13 153



« Reply #535 on: February 01, 2013, 03:21:20 pm »

...tako je, preko puta glavne poste. A, sto se vremena nastanka tice ---- moguce je i da je i do sredine sedamdesetih, ali nikako dalje.
Logged
Plavnik
In memoriam
vodnik I klase
*
Offline Offline

Posts: 635


« Reply #536 on: February 01, 2013, 03:44:52 pm »

Lovac, pa to ti je Semafor. Malo si zaboravio, jel?
Logged
Jester
Počasni član foruma
poručnik bojnog broda
*
Offline Offline

Posts: 5 327



« Reply #537 on: February 01, 2013, 06:36:08 pm »

Kad smo se već dotakli "Semafora" koje je inače kultno mjesto Splita evo par podataka :

Naime krajem 1969. godine diskoklub "Semafor" otvara Josip Radeljak Dikan, u to vrijeme vođa sastava Batali. U "Semaforu" su se organizirale promocije ploča, što je odredilo i klijentelu ovog kluba koji je isprva bio okupljalište novinara, glazbenika i drugih celebrityja. Ivica Flesch, novinar "Slobodne" i vlasnik jedne od prvih "Semaforovih" članskih iskaznica, reći će kako je svatko tko je nešto značio u bivšoj državi kad bi dolazio u Split morao svratiti i do "Semafora".
Odlaskom u Italiju, Dikan prepušta vođenje kafića svom polubratu Željanu Radmanu koji proširuje klub na baštu... Jedan od onih kojima je kava u "Semafora" svojevrsni ritual je i premijer dr. Ivo Sanader. Radman preuzima “Semafor” 1. prvoga 1972. godine. Prije toga “Semafor” je dvije godine bio disko klub.

Te jedan isječak iz intervju pokojnog novinara Milorada Bibića - Mosora i Željana Radmana :
 Semafor i Pimpinella

» Sad, kad smo takli sedandesete godine prošloga stoljeća, ajmo malo ostat u njima: ti si početkon sedandesetih posta vlasnik ‘Semafora’, koji je poslin posta kultna spliska kafana...
- Ja san preuzeja “Semafor” 1. prvoga 1972. godine. Prije mene je “Semafor” dvi godine bija disko klub. Pante se odlični disk džokeji, najduže je bija Joško Vrandečić Mess, pa onda Ivica Znaor, Ivica Matić, jedan put je gostova poznati disk džokej iz “Arkade” Domagoj Veršić, uskaka je i Marko Lalin. Ja san umisto disko kluba odlučija “Semafor” pritvorit u kafanu, umisto noćnog đira, forsirat dnevni đir...

»... Malo pomalo Semafor je posta najpoznatija spliska kafana!

- Sićan se da se tad u Splitu jedino u “Semafora” mogla popit velika kafa sa šlagon, svugdi drugo su posluživali samo obični espresso. Od pića smo uveli viski-kolu, votka-đus, džin-tonik, rum-kolu... Pa vruću čokoladu. Od spize smo uveli topli sendvič. To je prije 40 godina bila mala ugostiteljska revolucija. U “Semafora” su počele dolazit najpoznatije Splićanke, najugledniji Splićani, najbolje je reć – najpopularniji svit u Splitu!

» Govorilo se i to da u ‘Semafora’ dolaze puvanderi i elita...

- Ma, to nije istina. Znan da se govorilo kako triba doć u “Semafora” da bi vidija i bija viđen, ali nije bila rič o puvanderima, nego o urbanon dilu Splita. Dolazili su tamo pivačice i pivači, glumice i glumci, balerine i baletani, sportašice i sportaši, novinari, likari, inžinjeri... Ali, šta je meni bilo najdraže, u čemu san najviše gušta, ulica u kojoj je Semafor, oni dil između Pisture i butige Brodomerkura, pritvorija se u – Pjacu! Mladi svit je počeja napuštat Pjacu, ona se primistila isprid “Semafora”. I to je duralo godinama. Ja ne znan kako je to toga došlo, ko je ti spliski đir doveja do “Semafora”, ali je činjenica da bi i liti i zimi spliska mladost dolazila tamo.

» Posebna atmosfera je krasila ‘Semafor’ u vrime spliskih festivala...

- Tad je cila bivša YU estrada dolazila u “Semafora”. Tamo su se održavale promocije ploča, mali milijun svita sta bi isprid “Semafora” za vidit te svoje pivačke idole.

» ‘Semafor’ je ka spliski đir nesta jednako ka i Pjaca...

- Ja ne znan objasnit kako je do tog đira došlo niti znan objasnit kako je on nesta. A pogotovo ne znan objasnit zašto je nesta lipi običaj da se svaku večer spliska mladost skuplja na Pjaci. Ne pripadan nostalgičarima bilo koje vrste, ali saću ništo reć šta mi je na srcu: Splite, vrati se na Pjacu!

Izvor : SD
http://www.slobodnadalmacija.hr/Spektar/tabid/94/articleType/ArticleView/articleId/141608/Default.aspx
http://arhiv.slobodnadalmacija.hr/20060808/split01.asp

Inače drugi gradovi Jugoslavije su kasnili šta se privatnih/modernih kafića tiče ,koliko znam prvi takve vrste u Beogradu je bio "Zlatni Papagaj" ?
Logged
ORIĆAREB
In memoriam
kapetan fregate
*
Offline Offline

Posts: 7 364



« Reply #538 on: February 01, 2013, 07:20:31 pm »

Lovac, pa to ti je Semafor. Malo si zaboravio, jel?

Sudeći po tekstu iz intervjua i po slici na kojoj je natpis "Disko Club" upak se radi o samom početku 70-desetih
godina.
Sat na ruci sa slike nemora uopšte da bude digitalac. Viđao sam ja takve sa takvom formom i klasične.
Logged
Solaris
kapetan bojnog broda
*
Offline Offline

Gender: Male
Posts: 12 357


#vragu i rat#


« Reply #539 on: February 01, 2013, 07:20:34 pm »

Malo o okruženju.

Poznati WC

[ Attachment: You are not allowed to view attachments ]
Pošta

[ Attachment: You are not allowed to view attachments ]
Mislim da je ovdje nekada bio restoran Zagreb

[ Attachment: You are not allowed to view attachments ]
I malo Semafora i ulica prema Grguru

[ Attachment: You are not allowed to view attachments ]
poz.


* st1.jpg (382.62 KB, 1024x768 - viewed 124 times.)

* st2.jpg (151.07 KB, 1024x683 - viewed 112 times.)

* st5.jpg (168.81 KB, 1024x683 - viewed 119 times.)

* st3.jpg (145.07 KB, 1024x682 - viewed 124 times.)
Logged
Pages:  1 ... 24 25 26 27 28 29 30 31 32 33 34 35 [36] 37 38 39 40 41 42 43 44 45 46 47 48 ... 66   Go Up
  Print  
 
Jump to:  

Powered by MySQL Powered by PHP Powered by SMF 1.1.19 | SMF © 2013, Simple Machines
Simple Audio Video Embedder

SMFAds for Free Forums
Valid XHTML 1.0! Valid CSS!
Page created in 0.027 seconds with 22 queries.