PALUBA
June 08, 2024, 04:10:22 pm *
Welcome, Guest. Please login or register.

Login with username, password and session length
News: Važno - Na forumu Paluba.Info novoregistrovane članove odobravamo ručno, to može potrajati do 24 h, ali je neophodno da novoregistrovani korisnik aktivira svoj nalog koji će dobiti putem e-pošte u navedenom vremenu
 
   Home   Help Login Register  
Del.icio.us Digg FURL FaceBook Stumble Upon Reddit SlashDot

Pages:  [1] 2   Go Down
  Print  
Author Topic: Pomoć zbog požara: Hrvatska šalje dva helikoptera u Crnu Goru  (Read 7831 times)
 
0 Members and 1 Guest are viewing this topic.
Solaris
kapetan bojnog broda
*

Karma: +0/-0
Offline Offline

Gender: Male
Posts: 12 357


#vragu i rat#


« on: July 15, 2012, 02:01:49 pm »

Baš sam ih vidio kako preljeću dosta nisko i žurno prema dolje, mislio sam da je neka frka kod nas.
Odletjeli su onaj šareni i jedan u nato boji, valjda će pomoći, evo vijesti.

--------------------

Vlada Republike Hrvatske održala je danas telefonsku sjednicu, na kojoj je donijela odluka o upućivanju dva helikoptera Oružanih snaga Republike Hrvatske (OSRH) s dvije posade, od ukupno osam pripadnika OSRH u Crnu Goru, radi pružanja humanitarne pomoći u gašenju požara, priopćila je služba za Odnose s javnošću Vlade Republike Hrvatske.

"U svrhu pružanja humanitarne pomoći, radi gašenja požara na području sjevernog dijela Crne Gore, na lokaciji Crna Poda kod sela Dobrilovina i Kanjon Drage, upućuju se dva helikoptera OSRH tipa MI-8 MTV, s dvije posade od ukupno osam pripadnika OSRH, na razdoblje od tri dana", stoji u Vladinoj odluci.

Navodi se kako će odluku o upućivanju pripadnika OSRH u Crnu Goru, radi pružanja humanitarne pomoći, na temelju odluke Vlade Republike Hrvatske donijeti predsjednik Republike Hrvatske i vrhovni zapovjednik OSRH te se dodaje kako ova odluka stupa na snagu danom donošenja.

Na temelju Zakona o Vladi Republike Hrvatske, Zakona o obrani i Zakona o sudjelovanju pripadnika OSRH, policije, civilne zaštite te državnih službenika i namještenika u mirovnim operacijama i drugim aktivnostima u inozemstvu, a uz prethodnu suglasnost predsjednika Republike Hrvatske, Vlada Republike Hrvatske je na današnjoj sjednici donijela ovu odluku.

(Hina)  SD
Logged
Solaris
kapetan bojnog broda
*

Karma: +0/-0
Offline Offline

Gender: Male
Posts: 12 357


#vragu i rat#


« Reply #1 on: July 15, 2012, 02:16:14 pm »

O, izgleda da je dolje veselo  Tongue

---------------

Požari širom Crne Gore (VIDEO)

Quote
U Crnoj Gori izbilo nekoliko požara. U Danilovgradu trenutno gori na dve lokacije, manji požari zahvatili su okolinu Podgorice, dok na području cetinjske opštine bukti nekoliko velikih požara.
Logged
kopriva
mladji vodnik
*

Karma: +0/-0
Offline Offline

Posts: 285


« Reply #2 on: July 16, 2012, 09:49:24 am »

Nemam ja ništa protiv da se pomaže susjedima..
Samo nije li to dosta da RH bude dežurni vatrogasac po BiH i CG....
Zašto CG ne kupi barem dva CL-415 nije baš toliko "siromašna"
Logged
Solaris
kapetan bojnog broda
*

Karma: +0/-0
Offline Offline

Gender: Male
Posts: 12 357


#vragu i rat#


« Reply #3 on: July 16, 2012, 09:54:06 am »

Nemam ja ništa protiv da se pomaže susjedima..


Izgleda da imaš.

Situacija je takva kakva je, treba pomoći, a možda i oni jednog dana nabave nešto tehnike, pa uskoče nama.

poz.
Logged
Jester
Počasni član foruma
poručnik bojnog broda
*

Karma: +0/-0
Offline Offline

Posts: 5 327



« Reply #4 on: July 16, 2012, 09:58:41 am »

Treba pomoći susjedima to je plemenito i ljudski !
Logged
maxo
stariji vodnik
*

Karma: +0/-0
Offline Offline

Posts: 753


« Reply #5 on: July 16, 2012, 10:22:15 am »

Dva helikoptera HRZ i PZO upućena u Crnu Goru na gašenje požara

Dva transportna helikoptera Mi-8 MTV1 s ukupno 8 pripadnika Hrvatskog ratnog zrakoplovstva i protuzračne obrane upućena su dana 15. srpnja 2012. godine u Crnu Goru sa zadaćom ispomoći u gašenju velikog šumskog požara koji je zahvatio područje kanjona rijeke Tare.

Helikopteri su s helidroma u Divuljama pored Trogira poletjeli prema Crnoj Gori u 14:13 sati.

Odluku o upućivanju dva helikoptera s dvije posade od ukupno osam pripadnika OSRH  u Crnu Goru radi pružanja humanitarne pomoći u gašenju požara donijela je Vlada RH na telefonskoj sjednici 15. srpnja 2012. godine.

Posade helikoptera čine piloti Zoran Maranović, Nikola Gažo, Filip Petrinjak i Goran Petrović, te tehničari Dalibor Filipović, Domagoj Čulin, Mladen Delić i Boris Melvan.

morh.hr
« Last Edit: July 16, 2012, 10:29:30 am by leut » Logged
kanader41
stariji vodnik I klase
*

Karma: +0/-0
Offline Offline

Gender: Male
Posts: 1 065


" Use, nase,podase"


« Reply #6 on: July 16, 2012, 10:35:31 am »

Crnogorske novine o požarima. [ Attachment: You are not allowed to view attachments ]   http://www.vijesti.me/vijesti/sumsko-blago-gori-jer-je-vlada-prodala-sve-helikoptere-clanak-82947


* Magical Snap - 2012.07.16 11.21 - 001.png (8.85 KB, 575x163 - viewed 256 times.)
« Last Edit: July 16, 2012, 10:55:19 am by kanader41 » Logged
kanader41
stariji vodnik I klase
*

Karma: +0/-0
Offline Offline

Gender: Male
Posts: 1 065


" Use, nase,podase"


« Reply #7 on: July 16, 2012, 10:58:10 am »

[ Attachment: You are not allowed to view attachments ]   http://www.pobjeda.me/2012/07/16/odbrana-prasume-pozar-se-i-dalje-siri-kanjonom-tare/


* Magical Snap - 2012.07.16 11.56 - 002.png (7.62 KB, 647x127 - viewed 258 times.)
Logged
pvanja
kapetan korvete
*

Karma: +0/-0
Offline Offline

Gender: Male
Posts: 6 288



« Reply #8 on: July 16, 2012, 01:41:27 pm »

Iz ovih se clanaka vidi da CG ima avione dromader (MUP) ali da nisu adekvatni zbog konfiguracije terena. Helikopteri su adekvatniji.

Angazovani su helikopteri MUP-a Srbije. Mi-8 iz HR su vece nosivosti i verovatno su zatrazeni zbog sirenja pozara.

Naravno problem je $$$ za nabavku srednjeg visenamenskog helikoptera za VCG.
Logged
trpe grozni
Stručni saradnik - KoV
kapetan korvete
*

Karma: +0/-0
Offline Offline

Gender: Male
Posts: 6 208



« Reply #9 on: July 17, 2012, 04:22:47 pm »

Crna Gora ima i dva aviona Air Tractor, nabavljenih pre oko tri godina, malo pre nego sto je i Makedonija nabavila svoje Air Tractore.
Do duse ne znam u kakvom su stanju ti avioni i kolko lete, ali sa obzirom da su stigli pre samo tri godine, trebalo bi da su u odlicnom stanju.
Logged
kopriva
mladji vodnik
*

Karma: +0/-0
Offline Offline

Posts: 285


« Reply #10 on: July 19, 2012, 09:51:00 pm »

Nemam ja ništa protiv da se pomaže susjedima..


Izgleda da imaš.

Situacija je takva kakva je, treba pomoći, a možda i oni jednog dana nabave nešto tehnike, pa uskoče nama.

poz.

Naravno da imam jer se postavlja pitanje ko to sve plača...
Svake godine ista stvar i to tako godinama da je RH dežurni vatrogasac po BiH i CG .....
Sve se to plača iz proračuna RH....
Jučer iz BiH traže dva kanadera kao da je to onako ko u trgovini kada kupuješ čačkalice...

Nemam ja ništa protiv da se pomaže,ali to već traje godinama,a nisam čuo da je neko pitao jesmo li dužni barem za gorivo nešt...
Logged
Solaris
kapetan bojnog broda
*

Karma: +0/-0
Offline Offline

Gender: Male
Posts: 12 357


#vragu i rat#


« Reply #11 on: July 19, 2012, 10:22:36 pm »

Quote
Vlada Republike Hrvatske održala je danas telefonsku sjednicu, na kojoj je donijela odluka o upućivanju dva helikoptera Oružanih snaga Republike Hrvatske (OSRH) s dvije posade, od ukupno osam pripadnika OSRH u Crnu Goru, radi pružanja humanitarne pomoći u gašenju požara, priopćila je služba za Odnose s javnošću Vlade Republike Hrvatske.

Vraćamo se na isto, ti si protiv i to je tvoj stav.

Ok, ja nisam i volio bi, ako slučajno nama zatreba nešto, da dođu ljudi pomoći.

poz.
Logged
airbag
mladji vodnik
*

Karma: +0/-0
Offline Offline

Posts: 267


« Reply #12 on: August 30, 2012, 04:19:40 pm »

Kolko vidim Crna Gora gori sve u 16, dim se vidi iz satelita i pruža se skoro preko Otrantskih vrata sredozemlja do Libije...

[ Attachment: You are not allowed to view attachments ]

[ Attachment: You are not allowed to view attachments ]
A vijesti ćute ?!?!


* 8KPyM.jpg (299.59 KB, 832x612 - viewed 173 times.)

* wqEVU.jpg (104.63 KB, 458x918 - viewed 160 times.)
« Last Edit: August 30, 2012, 04:35:03 pm by SOLARIS 1972, Reason: slike ubačene u atačment » Logged
jadran2
Stručni saradnik - istorija RM
kapetan bojnog broda
*

Karma: +0/-0
Offline Offline

Posts: 13 153



« Reply #13 on: August 30, 2012, 06:01:41 pm »

Bogme, gori prestrasno. Onaj dim u lijevom dijelu je od poveceg pozara na Svilaji - onda je lako usporediti razmjere.
Logged
brodarski
Stručni saradnik - istorija RM
kapetan bojnog broda
*

Karma: +0/-0
Offline Offline

Posts: 12 256



« Reply #14 on: August 30, 2012, 06:47:37 pm »

Hmmm, gori u Crnoj Gori. Gadno. Počinju li oni paliti točno u 12.15 kao ovi naši piromani ili malo kasnije?
Vlada RH ima interesa gasiti požare u CG, prvenstveno u graničnom pojasu prema RH.
Logged
Pages:  [1] 2   Go Up
  Print  
 
Jump to:  

Powered by MySQL Powered by PHP Powered by SMF 1.1.19 | SMF © 2013, Simple Machines
Simple Audio Video Embedder

SMFAds for Free Forums
Valid XHTML 1.0! Valid CSS!
Page created in 0.026 seconds with 23 queries.