PALUBA
June 08, 2024, 01:28:34 pm *
Welcome, Guest. Please login or register.

Login with username, password and session length
News: Važno - Na forumu Paluba.Info novoregistrovane članove odobravamo ručno, to može potrajati do 24 h, ali je neophodno da novoregistrovani korisnik aktivira svoj nalog koji će dobiti putem e-pošte u navedenom vremenu
 
   Home   Help Login Register  
Del.icio.us Digg FURL FaceBook Stumble Upon Reddit SlashDot

Pages: [1]   Go Down
  Print  
Author Topic: Savremeni islamski terorizam (pomoć oko diplomskog)  (Read 5466 times)
 
0 Members and 1 Guest are viewing this topic.
Rocker
stariji vodnik I klase
*

Karma: +0/-0
Offline Offline

Gender: Male
Posts: 1 059


Palubin savetnik za hardver


« on: March 10, 2010, 12:17:44 am »

Dobio sam ovu temu za diplomski. Zamolio bih svakog ko zna neku dobru knjigu koja se bavi ovom tematikom da mi je preporuči. Znam da je tema obimna i izuzetno aktuelna i da samim tim ima more literature na tu temu, pa bih zato želeo da čujem vaše preporuke nekih boljih knjiga i poznatijih autora. Unapred hvala na pomoći. Smiley

P.S. Ako imate neku knjigu vezanu za ovu tematiku u el. varijanti, javite mi se na privatnu poruku.  Smiley
Logged
Brok
Administrator
kapetan bojnog broda
*

Karma: +5769/-0
Offline Offline

Gender: Male
Posts: 19 242


Jednakost, Bratstvo, Sloboda


WWW
« Reply #1 on: March 10, 2010, 01:06:42 am »

Ne znam koliko će ovo da ti igra ulogu. Od kada je zaživeo Gugl prevodilac, često idem po ekstremističkim sajtovima i forumima (koji su u 90 posto slučajeva na arapskom) pa onda samo treba naći pojam, uneti ga u Gugl za početak, a posle imao toliko toga.

Evi ti recimo "sveti ratnici", مجاهدون
Uneseš u pretraživač i potraži malo.
Dobro je pitanje koliko imaš vremena za ovako nešto.


Logged
Rocker
stariji vodnik I klase
*

Karma: +0/-0
Offline Offline

Gender: Male
Posts: 1 059


Palubin savetnik za hardver


« Reply #2 on: March 10, 2010, 01:55:23 am »

U pravu si, ograničen sam i vremenom i obimom rada koji treba da svedem na 20-30 stranica. Tu naravno treba najviše mesta da se nađe za knjige mog mentora Grin , tako da nemam baš mnogo prostora i ne bi trebalo preterano da zalazim u detalje. Zato su mi potrebni "sažvakani" radovi, tj. studije malo poznatijih autora. Tu je i pitanje tehničkog karaktera, tj. sve te knjige moram da navedem u spisku korišćene literature, tako da u obzir dolaze samo knjige i eventualno doktorske disertacije i naučni radovi, sa godinom i mestom izdanja. Razni pamfleti i novinski članci mi baš i ne znače previše. Pogledaću ja svakako i neke forume i sajtove u informativne svrhe i da se malo dublje upoznam sa stavovima samih protagonista, ali mi je ipak potrebno nešto "opipljivije". Smiley
Logged
Bozo13
Stručni saradnik - KoV
kapetan bojnog broda
*

Karma: +1/-0
Offline Offline

Gender: Male
Posts: 16 530



« Reply #3 on: March 10, 2010, 02:37:16 am »

Za početak pročitaj Dzumbin teks, koji pokriva osnovne pojmove. Tekst možeš nači na https://www.paluba.info/smf/specijalne-jedinice/protviteroristicka-i-protivpobunjenicka-dejstva-osnovni-pojmovi/

Mislim da je to dobra osnova iz koje možeš iči dalje u terorizam.

LPB
Logged
dexy
kapetan korvete
*

Karma: +0/-0
Offline Offline

Gender: Male
Posts: 6 662



« Reply #4 on: March 10, 2010, 02:52:51 am »

Ja ti predlažem da pogledaš i wikipediju, možda ćeš u referencama pronaći ono što ti treba:
http://en.wikipedia.org/wiki/Islamic_terrorism
Logged
Rocker
stariji vodnik I klase
*

Karma: +0/-0
Offline Offline

Gender: Male
Posts: 1 059


Palubin savetnik za hardver


« Reply #5 on: March 13, 2010, 04:15:33 pm »

Hvala gospodo! Smiley Ako neko pronađe još nešto zanimljivo, slobodno neka okači...za sada samo prikupljam materijal, neću početi da pišem baš uskoro.
Logged
Boro Prodanic
Počasni global moderator
kapetan bojnog broda
*

Karma: +4558/-0
Offline Offline

Gender: Male
Posts: 15 204


« Reply #6 on: March 13, 2010, 10:47:49 pm »

@Rocker, prema mom iskustvu, ako imaš gotovu ideju (a imaš), kad prikupiš materijal koji ti pokriva celu oblast rada, završio si 90 % posla. Meni je obično prikupljanje materijala odnosilo daleko više vrmena nego pisanje, tako da ti savetujem da skupljaš sve što nađeš, i to bar na dva medijuma - hard i fleš ili CD, lako ćeš odbaciti ono što ti ne bude trebalo.

Pozdrav i srećan rad!
Logged
Daba82
razvodnik
*

Karma: +0/-0
Offline Offline

Posts: 70



« Reply #7 on: March 14, 2010, 02:12:09 pm »

Потражи књигу проф. Драгана Симеуновића -"Тероризам" , општи део , издање правног факултета у Београду из 2009.
Друго поглавље које се зове Савремени тероризам састоји се од три дијела:Идеолошко мотивисани тероризам , Етносепаратистички тероризам и Вјерски фундирани тероризам (стр.196-235).Трећи дио би могао да ти користи.
Logged
ZastavnikDjemo
poručnik korvete
*

Karma: +0/-0
Offline Offline

Posts: 3 509



« Reply #8 on: March 15, 2010, 10:22:11 pm »

Potraži po sajtovima američkog Ministarstva odbrane, oni objave sijaset projekata i disertacija o toj tematici godišnje.
Evo par primera:
Potpukovnik Christopher Wicker, INTERNATIONAL LESSONS LEARNED AND RECOMMENDATIONS FOR
COMBATING DOMESTIC ISLAMIC TERRORISM, objavljeno 28. Marta 2007.
http://www.dtic.mil/cgi-bin/GetTRDoc?AD=ADA469645&Location=U2&doc=GetTRDoc.pdf

Major Michael E. Carter, Islamic Terrorism in Southeast Asia: An Effects-Based U.S. Regional Strategy against Jemaah Islamiyah and Abu Sayyaf, objavljeno u Aprilu 2005:
http://www.dtic.mil/cgi-bin/GetTRDoc?AD=ADA437439&Location=U2&doc=GetTRDoc.pdf

Magistarski rad pakistanskog majora Irfana Ahmeda Malika, odbranjen u komandno-štabnoj školi Vojske SAD u Fort Leavenworthu, ISLAM, TERRORISM, AND THE STRATEGY OF ENLIGHTENED MODERATION, objavljen 2005.
http://www.dtic.mil/cgi-bin/GetTRDoc?AD=ADA437501&Location=U2&doc=GetTRDoc.pdf

Nadam se da će ti ovo nekako pomoći.
Logged
Brok
Administrator
kapetan bojnog broda
*

Karma: +5769/-0
Offline Offline

Gender: Male
Posts: 19 242


Jednakost, Bratstvo, Sloboda


WWW
« Reply #9 on: April 02, 2010, 09:20:29 pm »

Rocker, imaš privatnu poruku.
Logged
Rocker
stariji vodnik I klase
*

Karma: +0/-0
Offline Offline

Gender: Male
Posts: 1 059


Palubin savetnik za hardver


« Reply #10 on: April 20, 2010, 07:08:53 am »

Потражи књигу проф. Драгана Симеуновића -"Тероризам" , општи део , издање правног факултета у Београду из 2009.
Друго поглавље које се зове Савремени тероризам састоји се од три дијела:Идеолошко мотивисани тероризам , Етносепаратистички тероризам и Вјерски фундирани тероризам (стр.196-235).Трећи дио би могао да ти користи.
To mi je osnovna literatura, pošto diplomski radim upravo kod prof. Simeunovića. Smiley

Hvala svima na pomoći i savetima. Ako naletite na još nešto interesantno, molim vas da okačite. Smiley
Logged
Pages: [1]   Go Up
  Print  
 
Jump to:  

Powered by MySQL Powered by PHP Powered by SMF 1.1.19 | SMF © 2013, Simple Machines
Simple Audio Video Embedder

SMFAds for Free Forums
Valid XHTML 1.0! Valid CSS!
Page created in 0.022 seconds with 21 queries.