PALUBA
May 23, 2024, 05:11:40 am *
Welcome, Guest. Please login or register.

Login with username, password and session length
News: Donirajte Palubu
 
   Home   Help Login Register  
Del.icio.us Digg FURL FaceBook Stumble Upon Reddit SlashDot

Pages:  1 ... 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 [28] 29 30 31 32 33 34 35 36 37 38 39 40 ... 1797   Go Down
  Print  
Author Topic: Rat u Ukrajini  (Read 2165312 times)
 
0 Members and 1 Guest are viewing this topic.
BSD
vodnik
*
Offline Offline

Posts: 384



« Reply #405 on: February 25, 2014, 01:23:40 am »

Posle Jeljcina tesko se kola zaustavljaju, sada su jos krenula polako uz brdo! Da je neki poput Jeljcina na vlasti ne bi ovi Rusi u Ukrajini trazili da se pripoje rusiji nego bi zajedno sa nacistima u EU.
Logged
Bozo13
Stručni saradnik - KoV
kapetan bojnog broda
*
Offline Offline

Gender: Male
Posts: 16 530



« Reply #406 on: February 25, 2014, 01:27:49 am »

Ruska interesna sfera je toliko daleko, koliko je jaka Ruska ekonomska moč. Jedno su želje, a drugo realnost i mogučnost. Verujem da Rusija nebi to dopustila, da je ekonomski dovolno jaka da zaustavi "trulu" EU.

Logged
motorista 57 klasa
Prijatelj foruma
poručnik korvete
*
Offline Offline

Gender: Male
Posts: 3 080


Да ли ћемо још коме сметати зато што смо своји?


« Reply #407 on: February 25, 2014, 07:22:23 am »

Ruska interesna sfera je toliko daleko, koliko je jaka Ruska ekonomska moč. Jedno su želje, a drugo realnost i mogučnost. Verujem da Rusija nebi to dopustila, da je ekonomski dovolno jaka da zaustavi "trulu" EU.


Ja nisam shvatio da neko pominje "trulu" evropu (malo e je moj lični stav). U eu ima malo slobodnih para a postoje, Grčka, Portugalija, Španija i još po neka zemlja kojima su potrebne pare iz kase u Briselu, koju uglavnom pune Nemci pa teško da će odvojiti nešto da daju Ukraincima. Verovatno će se to zadržati na obećanjima.
Uostalom molim naše kolege iz eu da nam kažu, ukoliko je taj podatak dostupan koliko dobijaju a koliko daju eu.

Ovo što se dešava u Ukraini je scenario do sada viđen mnogo puta, osetili smo to i na našoj koži.
Pokušaj, koji je za sada uspeo, da se plasira ekonomski uticaj na ovu stranu sveta jer su uništene ekonomije u okruženju eu
pa i u njoj samoj postale nesposobne da daju dovoljno prihoda.

Imam utisak da Rusiju pljuju najviše oni koji su je videli samo na karti.
Sticajem okolnosti mnogo nas je osetilo, opet kažem na svojoj koži, poštenu eu, pa imamo iskustva koliko su spremni da pomognu.

A mi na forumu opet radimo stvari koje nisu primerene, ponašamo se kao navijači koji mere čiji je veći.


Logged
Wallberg
razvodnik
*
Offline Offline

Posts: 72


« Reply #408 on: February 25, 2014, 07:48:55 am »



Ovo što se dešava u Ukraini je scenario do sada viđen mnogo puta, osetili smo to i na našoj koži.
Pokušaj, koji je za sada uspeo, da se plasira ekonomski uticaj na ovu stranu sveta jer su uništene ekonomije u okruženju eu
pa i u njoj samoj postale nesposobne da daju dovoljno prihoda.

Imam utisak da Rusiju pljuju najviše oni koji su je videli samo na karti.
Sticajem okolnosti mnogo nas je osetilo, opet kažem na svojoj koži, poštenu eu, pa imamo iskustva koliko su spremni da pomognu.



Sve je to tacno, ali ne smijemo zaboraviti da je pomoci od strane EU bilo, samo je problem sto vladajuca garnitura je tu pomoc rascerdala na kojesta, pa na kraju imamo novu generaciju tajkuna, koju do 2000. godine bukvalno pas nije imao za sta da ujede.
Tako da prije nego krenemo da blatimo EU, mogli da se osvrnemo i na pomenuti momenat. I na kraju, i dalje postoji spremnost da se pomogne Srbiji, samo koje su garancije da se opet nece desiti isto?
Na zalost, ista je stvar u Ukrajini. Promjene nakon sto je Kucma otisao sa vlasti, bile su samo promjene u preraspodjeli bogatstva u privatne dzepove, dok je prosjecan stanovnik Ukrajine nastavio da zivi jednako lose, kao sto ce i dalje zivjeti lose.
Opet postoje projekti i sredstva kojima EU planira da pomogne Ukrajini, radi se o infrastrukturnim projektima...zbog posla znam da se pripremaju tj pripremali su se projekti u oblasti energetike tj ulaganja u toplifikaciju gradova.
Cini mi se da su Rusi odabrali loseg "menadzera" u Ukrajini.

I sve ovo nema veze, jer igranka tek pocinje.
Logged
kumbor
Stručni saradnik - opšti
kapetan bojnog broda
*
Offline Offline

Gender: Male
Posts: 17 558


« Reply #409 on: February 25, 2014, 08:46:15 am »

Zapad je davno usao u rusku interesnu sferu i nista se nije desilo.

Па шта је требало; да се исполивамо атомским бомбама, шта ли? Русија деведесетих није била способна да се брани. Зато су врло пажљиво пратили шта се догађа. Имају изреку: "све канцеларија пише, пише да се запамти". Онолика недогледна поља плодне земље као у Украјини не постоје нигде више. Па опет, слабо се живи.
Logged
motorista 57 klasa
Prijatelj foruma
poručnik korvete
*
Offline Offline

Gender: Male
Posts: 3 080


Да ли ћемо још коме сметати зато што смо своји?


« Reply #410 on: February 25, 2014, 08:50:57 am »

Putovao sam od Donjecka u Mriupolj sa kolegom Švajcarcem. Njegov komentar na ta polja je bio:
"Kakvo bogatstvo" a zemlja neuzorana i zapuštena. Tada je Julija bila na carstvu.
Sada kada eu počne da im gradi infrastrukturne projekte pa nijedna ukrainska firma ne bude mogla da učestvuje na tenderima
poznat scenario iz Srbije, opet gladni i besposleni ljudi.
Logged
torpedo011
poručnik bojnog broda
*
Offline Offline

Posts: 5 222


« Reply #411 on: February 25, 2014, 08:57:51 am »

Nije tacno. Amerikanci su trazili od Jeljcina odobrenje da Poljska udje u NATO i on je dao. Rusija je mogla da utice na sirenje Alijanse na istok, ali Jeljcin nije hteo da se suprostavlja Zapadu. Rusija je mogla da ulozi veto na sankcije SRJ i opet nije. Nisu Rusima toliko bile vezane ruke. Na forumu je neko napisao da je Jeljcin odbio da primi Krim nazad u Rusiju '91 vec ga je prepustio Leonidu Kravcuku.

Sto se tice pomoci Evropske unije Srbija je primila novac i dalje ga prima, ali niko ne govori o tome da smo morali da pogasimo najjace drzavne banke posle 2000-te, da nam je taj isti Zapad uveo sankcije i tusiranje uranijumom. Steta od bombardovanja je preko 60 milijardi dolara. Zasto su uveli potpunu ekonomsku blokadu '92 ako su imali najbolju nameru?
Logged
kumbor
Stručni saradnik - opšti
kapetan bojnog broda
*
Offline Offline

Gender: Male
Posts: 17 558


« Reply #412 on: February 25, 2014, 09:19:13 am »


Zato što nisu imali najbolju nameru. Mi smo za njih "nakot", ne narod. A tek 46 miliona Ukrajinaca! Narod je samo zapadno od Kijeva.
Logged
Рашо
Stručni saradnik - RV i PVO
kapetan korvete
*
Offline Offline

Gender: Male
Posts: 6 903



« Reply #413 on: February 25, 2014, 09:21:18 am »

Nije tacno. Amerikanci su trazili od Jeljcina odobrenje da Poljska udje u NATO i on je dao. Rusija je mogla da utice na sirenje Alijanse na istok, ali Jeljcin nije hteo da se suprostavlja Zapadu.

Није хтио зато што није могао. Давањем уступака он је спашавао Русију, која је тада била, чини ми се, на свом историјском минимуму. Када се човјек подробно информише о приликама у Русији 90-их година прошлог вијека, све му постане јасно.



Rusija je mogla da ulozi veto na sankcije SRJ i opet nije. Nisu Rusima toliko bile vezane ruke.

Што се овога тиче, потпуно разумујем зашто су нас "пустили низ воду". Чиме су га то Срби задужили да им помогне? Можда сврставањем на страну Јељцинових противника у августу 1991. године и опет у септембру и октобру 1993. године кад је Јељцин укидао совјете.
Logged
Wallberg
razvodnik
*
Offline Offline

Posts: 72


« Reply #414 on: February 25, 2014, 10:04:26 am »


Sto se tice pomoci Evropske unije Srbija je primila novac i dalje ga prima, ali niko ne govori o tome da smo morali da pogasimo najjace drzavne banke posle 2000-te, da nam je taj isti Zapad uveo sankcije i tusiranje uranijumom. Steta od bombardovanja je preko 60 milijardi dolara. Zasto su uveli potpunu ekonomsku blokadu '92 ako su imali najbolju nameru?

Koje su to tacno najjace drzavne banke ugasene?

I nemoj da petljas rat u ovo. Rat je nesto drugo, kao i period od 1991-1999. ostavimo to po strani.
Logged
motorista 57 klasa
Prijatelj foruma
poručnik korvete
*
Offline Offline

Gender: Male
Posts: 3 080


Да ли ћемо још коме сметати зато што смо своји?


« Reply #415 on: February 25, 2014, 11:20:20 am »

Jedna od državnih banaka odnosno banka privrednika Beograda, Beobanka, osnovana kapitalom beogradskih
ozbiljnih preduzeća naročito iz građevinske operative je jedna od tih. Oterana u likvidaciju kad i još neke
druge banke, nekako u vreme kada su se nakotile banke koje rade pod kišobranom i imenom matičnih banaka iz eu,
a probajte da ostvarite svoja prava u tim bankama koje imaju isto ime kao i banke u eu po osnovu računa koji ste
otvorili bilo gde u inostranstvu. Uz put pogledajte ako možete ko sedi u upravnim odborima tih banaka i ko su im direktori.

Ja imam račun u banci sa dva čekića otvoren u Salcburgu i ovde mogu samo da
zviždim u prste sa tim računom, u banci sa istim imenom, znakom i grbom.

To rade zato što im odgovara raslojavanje u društvu kako bi sutra mogli da upravljaju jeftinom radnom snagom
koja će da pristane na sve uslove kako bi prehranila porodice. Takav scenario se priprema i u Ukraini.
Logged
Boris P
zastavnik
*
Offline Offline

Posts: 1 238


« Reply #416 on: February 25, 2014, 02:01:49 pm »

  Svaka ti Č A S T "motoista....."

Srpske banke su uništene sa jasnom namerom, smišljeno, organizovano, paralelno sa njima su stvarane nove demokratske banke, delom da kroz vraćanje stare dev štednje malo mažu oči
a delom da se demokrate omaste.

Priča sa bankama nije jedini način demokratizacije i podjarmljivanje pojedinca i države.

To je jedan od načina u nizu ima ih puno, različite partije, nvo, prodaja zemlje, vode, uništavanje svih oblika privredne i vojne delatnosti, gmoVNa...

Neko je jako lepo opisao trenutno stanje u eVROPI, "Ono što nemačka nije učinila oružjem i gasnim komorama, dovršila je novcem".

I ako smem da odem malo dalje u prošlost, jedna od većih Ruskih grešaka je što su dozvolili ponovno spajanje obe nemačke (ma kakva situacija tada bila).

  
Logged
Jester
Počasni član foruma
poručnik bojnog broda
*
Offline Offline

Posts: 5 327



« Reply #417 on: February 25, 2014, 02:32:08 pm »

Ja isto mislim da su Švabe krive za sve ,ma dajte ljudi malo ozbiljnosti ,po tome ispada oni jedini pametni a svi ostali glupi ? Svak je kovač svoje sreće, za osobni neuspejh kriviti drugoga je u najmanju ruku nezrelo, ostavimo se teorija urote i sličnih opsjena mada o ovome svemu bi se dalo razglabati danima al držimo se mi zadane teme Smiley
Logged
torpedo011
poručnik bojnog broda
*
Offline Offline

Posts: 5 222


« Reply #418 on: February 25, 2014, 03:03:32 pm »

Jugobanka, Beobanka, Investbanka. Eto koje.

Jester znam da smo malo skrenuli, ali ne moze se bez toga.

Danas citam da Putin podrzava Juliju, a da je Janukovica pustio niz vodu jos 2009. Nista mi vise nije jasno.
Logged
Boris P
zastavnik
*
Offline Offline

Posts: 1 238


« Reply #419 on: February 25, 2014, 03:04:28 pm »

Slažem se.

Definitivnim padom Berlinskog zida, ujedinjenjem-prestankom kažnjavanja i krajem hladnoratovskog uređenog sistema dobili su krila.

Treći put i BOG pomaže.

Ali kome.
Logged
Pages:  1 ... 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 [28] 29 30 31 32 33 34 35 36 37 38 39 40 ... 1797   Go Up
  Print  
 
Jump to:  

Powered by MySQL Powered by PHP Powered by SMF 1.1.19 | SMF © 2013, Simple Machines
Simple Audio Video Embedder

SMFAds for Free Forums
Valid XHTML 1.0! Valid CSS!
Page created in 0.029 seconds with 21 queries.