PALUBA
June 04, 2024, 11:29:33 am *
Welcome, Guest. Please login or register.

Login with username, password and session length
News: Važno - Pravilnik za prenošenje vesti na forumu PalubaInfo
 
   Home   Help Login Register  
Del.icio.us Digg FURL FaceBook Stumble Upon Reddit SlashDot

Pages:  1 2 3 4 5 6 7 8 9 [10] 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 ... 54   Go Down
  Print  
Author Topic: Teroristički napadi u Francuskoj  (Read 160935 times)
 
0 Members and 1 Guest are viewing this topic.
dark-bullet
zastavnik I klase
*
Offline Offline

Gender: Male
Posts: 1 532



« Reply #135 on: January 11, 2015, 06:50:02 pm »

А зашто би бирао страну? Може да буде неутралан. К'о Швајцарска и Србија. Ђе'ш бољих узора.

Може као и Бора Тодоровић у "Балкан експресу" да виче: "Ово није наш рат!!!"

Naravno da može. Svako može reći, da je neutralan. Jedino ne znam kako namjerava o tome obavijestiti bilo koga, da to bude i ispoštovano.
Logged
Boris P
zastavnik
*
Offline Offline

Posts: 1 238


« Reply #136 on: January 11, 2015, 06:50:18 pm »

Zamislite "satiriče" anegdote iz rata.

Drugog na primer.

O banalnoj stvari, mršavljenju na primer.

Pa da to predstavimo na primer Jevrejima.

Geografski to je daleka zemlja.
Logged
lovac
Stručni saradnik za brodska oružja i sisteme
kapetan fregate
*
Offline Offline

Gender: Male
Posts: 7 442


« Reply #137 on: January 11, 2015, 06:51:03 pm »

Bullet, ne znam da li ovaj tvoj kometar da shvatim kao provokaciju!?
Ili, nisi sasvim dobro pročitao i nisi shvatio što sam napisao. Proičitaj još jednom, pažljivo, pa ćeš videti da tamo nema ništa što izlazi iz okvira normalnog razmišljanja.

Naglasio sam da su svi ratovi počeli i završili pregovorima. Ono između pregovora - bila je kataklizma, stradali su ljudi, najviše nevini!
Nisam za rat, prevalio sam preko svojih leđa dva, kao aktivni oficir JRM. Jesam za pregovore, po svaku cenu!

I ne želim sa tobom da diskutujem na ovaj način!

Topic je posvećen terorističkom napadu u Parizu. Hajde da konstruktivno diskutujemo o uzrocima, zašto se to desilo, zašto baš u Parizu i zašto baš na redakciju satirističnog lista?
Hajde da pokušamo predvideti, da li će se desiti još takvih napada, zbog čega, kada i gde?
Logged
dark-bullet
zastavnik I klase
*
Offline Offline

Gender: Male
Posts: 1 532



« Reply #138 on: January 11, 2015, 06:52:46 pm »


Ako je tako onda ćeš morati izabrati stranu u tom sukobu.

Ti si davno već izabrao stranu prepoznatljivu i na forumu. Neznam zašto bi se i ostali opredeljivali.
Normalnom čovjeku u ovakvoj situaciji je sasvim pristojno da ostane neutralan i samo tako može
adekvatno procenjivati situacije. Ovo je za sada rat koji nikada nisu ni želeli ni započinjali Balkanski
stanovnici. A to što po  neko u njemu učestvuje, toga je uvijek bilo i biće. I u Španiji, i kog Staljingrada,
i u Siriji i tako, dalje i tako dalje.....

Ja sam uvijek za to da se uhvatimo za ruke i zapjevamo pjesmu svjetskom miru. Međutim, ovaj forum je posvećen znamo čemu. Jer sloboda se brani oružjem.
Logged
Adler
potporučnik
*
Offline Offline

Posts: 2 160


« Reply #139 on: January 11, 2015, 06:56:52 pm »

Ол ви а сејинг из гив пис а ченс...  Grin

Слобода се брани оружјем, а ко је то напао Словенију/Србију/Хрватску/Црну Гору/Македонију/Босну и Херцеговину па да ми сад треба да заузимамо стране, копамо ровове и гледамо се преко нишана?

Нисмо ни Французи ни исламисти и њихов сукоб нема везе ни са киме од нас.
Logged
milena braco
stariji vodnik
*
Offline Offline

Posts: 703


« Reply #140 on: January 11, 2015, 07:00:19 pm »

 Terorista iz super-marketa je ostavio iza sebe video-poruku. Na snimci se vidi CZ 858 sa cijevi od 152 mm.
Logged
Adler
potporučnik
*
Offline Offline

Posts: 2 160


« Reply #141 on: January 11, 2015, 07:01:26 pm »

Terorista iz super-marketa je ostavio iza sebe video-poruku. Na snimci se vidi CZ 858 sa cijevi od 152 mm.

Каква је то хаубица од 152 мм?!
Logged
brodarski
Stručni saradnik - istorija RM
kapetan bojnog broda
*
Offline Offline

Posts: 12 256



« Reply #142 on: January 11, 2015, 07:06:51 pm »

Žalosna je ovo situacija. Teroristički udar je bio dosta žestok. Francuska nije slučajno izabrana. Civilizacija je napadnuta a ne pojedina vlada, zemlja ili nekadašnji kolonizator.
Logged
dark-bullet
zastavnik I klase
*
Offline Offline

Gender: Male
Posts: 1 532



« Reply #143 on: January 11, 2015, 07:07:54 pm »

Bullet, ne znam da li ovaj tvoj kometar da shvatim kao provokaciju!?
Ili, nisi sasvim dobro pročitao i nisi shvatio što sam napisao. Proičitaj još jednom, pažljivo, pa ćeš videti da tamo nema ništa što izlazi iz okvira normalnog razmišljanja.

Naglasio sam da su svi ratovi počeli i završili pregovorima. Ono između pregovora - bila je kataklizma, stradali su ljudi, najviše nevini!
Nisam za rat, prevalio sam preko svojih leđa dva, kao aktivni oficir JRM. Jesam za pregovore, po svaku cenu!

I ne želim sa tobom da diskutujem na ovaj način!

Topic je posvećen terorističkom napadu u Parizu. Hajde da konstruktivno diskutujemo o uzrocima, zašto se to desilo, zašto baš u Parizu i zašto baš na redakciju satirističnog lista?
Hajde da pokušamo predvideti, da li će se desiti još takvih napada, zbog čega, kada i gde?

Kao prvo, sila boga ne moli. Pripadamo zapadnom kulturnom krugu koji ima svoje temelje na nauci, tehnici i bespoštednom propitivanju svih autoriteta. Zapad nema nikakvih problema da kritizira sam svoje vođe i greške. Ta sloboda na kojoj temelji zapadna civilizacija je toliko važna da netko tko gleda na to površno niti ne shvaća da kritika zapada nije nikada kritika te slobode. Zapadne demokracije se nikada neće odreći slobode i demokracije, svakako ne bez rata. Tko nije gledao film "Kraljev govor" možda je sada pravi čas da ga vidi.

Ne radi se, dakle, o tome da zapad svoja načela utvrđuje vojnim načinom, rat i nasilje je tu samo neizbježan "ultima ratio". Ti kao (nekadašnji?!) profesionalni vojnik bi trebao to znati.

Kada je u pitanju teroristični napad u Parizu, tada nam je svima jasno da postoji velika opasnost od ponavljanja takvih događaja. Zato treba biti pametan i ne bježati previše u ono što bismo voljeli da bide, nego treba na stvari gledati realno, otvorenih očiju i sve što se dešava ocjenjivati realno.

Pozdrav, pa bez ljutnje.
Logged
dark-bullet
zastavnik I klase
*
Offline Offline

Gender: Male
Posts: 1 532



« Reply #144 on: January 11, 2015, 07:14:12 pm »

Žalosna je ovo situacija. Teroristički udar je bio dosta žestok. Francuska nije slučajno izabrana. Civilizacija je napadnuta a ne pojedina vlada, zemlja ili nekadašnji kolonizator.

Francusku su "izabrali" Francuzi sami. Radi se o francuskim državljanima koji su povratnici iz Sirije.
Logged
milena braco
stariji vodnik
*
Offline Offline

Posts: 703


« Reply #145 on: January 11, 2015, 07:18:36 pm »

Cijev je duzine ili kratkoce 152 mm. Kalibar je 7,62 X 39.
Logged
dzumba
Stručni saradnik - specijalne jedinice
kapetan bojnog broda
*
Offline Offline

Posts: 22 470


« Reply #146 on: January 11, 2015, 07:50:48 pm »

Слажем се да је највећа вредност западне цивилзације, боље речено оне изникле на грчко-римско-хришћанској традицији, способност да преиспита своје слабости (искритикује себе) и да из сваког пораза изађе јача и узврати. Једна од битних претпоставки на којима се заснива та цивилизација је слобода удруживања (збора) и слобода говора. Слобода говора значи не само слободи исказа већ и (пре свега) толерисање тих исказа. Чак и када су нетолератни и представљају говор мржње за њих постоје санкције али сигурно не подразумевају убијање. Овде су људи убијени јер су писали и говорили, шта год то било. Убијање није "лек" ни начин да се њихов "говор" сузбије. И то је јасно и мислим да сви овде то прихватају. Али, то важи из друге сличне ситуације.

Међутим, део те "западне" цивилзације створио је двоструке аршине при чему је понекад, зависно од интереса не "демоса", већ владајуће олигархије, једно радио, друго чинио.  Заборавили су да не треба чинити оно што не желиш самом себи. Конкретно, та иста Француска је била коловођа напада на Либију. Она је увукла САД у тај сукоб. Она је најгласнија била и у сукобу у Сирији. При том нису били нападнути милитантни терористи већ секуларне владе које можда (заправо сигурно) нису биле најбоље, али свакако боље решење од онога које је следило.  Бацали су бомбе, разарали градове, индустрију, убијали што с намером што као "колатералну штету" грађане, обичне цивиле. Финасирали (углавном тајно), подстрекавали (и јавно и тајно), наоружавали чак и џихадистичке "ослободилачке покрете" који су има тада били добри савезници за рушење тих секуларних "ненародних", недомократких режима.Дакле, финасирали су и подстрекивали управо овакве као што извршиоци масакра верујући да ће они убијати "тамо неке, негде далеко". И јесу, убијали су грађане Либије, Сирије... И шта би грађани Либије, Сирије, Ирака требали да мисле о тој западној "цивилизацији" која им је тако уводила "демократију"? Да ли се демократија уводи бомбама? Да ли се после свега нешто променило на боље у Либији, Ираку, Авганистану, Сирији? Ко је оно беше дошао на валст или се бори за валст у овим државама? Неке демократе? Не, наравно, већ исламски ексремисти (већи или мањи) којима су бомбе и терор западних војски донеле симпатије обичних грађана у тим земљама, а богами и приличног броја муслимана и земљама западне "цивилизације".  Да, донели су им и оружје којим се ето сада пуца и по Паризу. Ето, помиње се у вестима да су ови што су начинили маскар новинара имали калашњикове пореклом са Балкана. Не знам колико је то тачно, али знам како је то оружје из, на пример Хрватске, отишло у Сирију. Писали смо о томе и овде. Не вољом грађана Хрватске већ прихватањем "бефела" најдемократскије државе на свету и њених савезница, са све Француском.  И сад, не би ме чудило да се Француска влада као ишчуђава и баца сумњичаве погледе на Балкан уместо да озбиљно преиспита своју политику пре свега према државама са муслиманском већином, а посебно према терористичким покретима чији год да су.

Такође, надам се да је данашње масовно окупљање грађана у Паризу и знак подршке невиним жртвама маскара исламских екстремиста и у Нигерији и Ираку и Сирији и свугде где страдају невини. Надам се да ће после овога барем Француска политика бити мање лицемерна и двоструких аршина и да ће то покренути неко ново "демкоратско пролеће" у целој западној цивилизацији.

 
« Last Edit: January 11, 2015, 08:00:44 pm by dzumba » Logged
Kuzma®
Počasni administrator
kapetan bojnog broda
*
Offline Offline

Gender: Male
Posts: 10 552



« Reply #147 on: January 11, 2015, 07:57:42 pm »


Такође, нада се да је данашње масовно окупљање грађана у Паризу и знак подршке невиним жртвама маскара исламских екстремиста и у Нигерији и Ираку и Сирији и свугде где страдају невини. Надам се да ће после овога барем Француска политика бити мање лицемерна и двоструких аршина и да ће то покренути неко ново "демкоратско пролеће" у целој западној цивилизацији.

 

Nada umire poslednja.
Logged
Rade
Administrator
kapetan bojnog broda
*
Offline Offline

Gender: Male
Posts: 17 064


« Reply #148 on: January 11, 2015, 08:00:06 pm »

Такође, нада се да је данашње масовно окупљање грађана у Паризу и знак подршке невиним жртвама маскара исламских екстремиста и у Нигерији и Ираку и Сирији и свугде где страдају невини. Надам се да ће после овога барем Француска политика бити мање лицемерна и двоструких аршина и да ће то покренути неко ново "демкоратско пролеће" у целој западној цивилизацији.

Jok, žale samo Francuze...

"Hundreds of thousands of people are attending a march through Paris to honour the 17 people killed in attacks which targeted a satirical magazine, a kosher supermarket and police."

Ni pomena ostalih žrtava... što i ne čudi, ipak je to zapadna civilizacija. Šta su za njih crnci iz Afrike?
Logged
Boris P
zastavnik
*
Offline Offline

Posts: 1 238


« Reply #149 on: January 11, 2015, 08:00:58 pm »

Ajde  Shocked
Logged
Pages:  1 2 3 4 5 6 7 8 9 [10] 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 ... 54   Go Up
  Print  
 
Jump to:  

Powered by MySQL Powered by PHP Powered by SMF 1.1.19 | SMF © 2013, Simple Machines
Simple Audio Video Embedder

SMFAds for Free Forums
Valid XHTML 1.0! Valid CSS!
Page created in 0.027 seconds with 22 queries.