PALUBA
May 20, 2024, 10:39:55 pm *
Welcome, Guest. Please login or register.

Login with username, password and session length
News: Važno, dopuna Pravilnika foruma PALUBAinfo, tačka 22
 
   Home   Help Login Register  
Del.icio.us Digg FURL FaceBook Stumble Upon Reddit SlashDot

Pages:  1 ... 36 37 38 39 40 41 42 43 44 45 46 47 [48] 49 50 51 52 53 54 55 56 57 58 59 60 ... 127   Go Down
  Print  
Author Topic: Izbor novog aviona za V i PVO Srbije  (Read 543103 times)
 
0 Members and 2 Guests are viewing this topic.
Deligrad
zastavnik
*
Offline Offline

Gender: Male
Posts: 1 241


Нема дoбрих закoна без дoбрo наoружане војне силе


« Reply #705 on: June 29, 2012, 11:33:33 am »

Nekada su velike sile stavljale pod svoju kontrolu manje zemlje vojnom silom danas se to radi suptilnije. Daju vam kredite i poklone oružje.
Logged
Ed Norton
mladji vodnik
*
Offline Offline

Posts: 209


« Reply #706 on: June 29, 2012, 11:41:03 am »

Posto kazes da ne mozes da verujes kako ovde niko ne zna da ruski drzavni vrh ima eksplicitno pravo da pod povoljnim uslovima ustupi nama neku vojnu tehniku koja je u upotrebi u ruskoj vojsci ja te pitam.Da li su se u odnosu na novonastalu politicku situaciju u zemlji stvari po tom pitanju promenile s obzirom da su kako kazes "prepreke" koje su za to postojale sada uklonjene ?
Logged
markantun
desetar
*
Offline Offline

Posts: 127


« Reply #707 on: June 29, 2012, 12:57:14 pm »

Ukratko, nema primjera da je Rusija svoje suvremene borbene zrakoplove ikome na svijetu poklonila, donirala. Sve nabrojano je trla-baba-lan i nerealizirane osobne želje pojedinaca, kolega sa foruma. Bez uvrijede.
Logged
Deligrad
zastavnik
*
Offline Offline

Gender: Male
Posts: 1 241


Нема дoбрих закoна без дoбрo наoружане војне силе


« Reply #708 on: June 29, 2012, 01:33:46 pm »

Markantun dati su Suhoji Kazahstanu besplatno i to upravo na caku na koju će biti sigurno ponuđeni i Migovi 29 Srbiji e sad pogledaj kako su Suhoji dati Kazahstanu. Drugo je da li će srpska vlada to prihvatiti. Eritreja, Etipoija i Uganda doduše nisu dobili besplatno Su-27 ali je cena takva kao da jesu. Te cene bi i Srbija bez problema prihvatila. Nuđeni su besplatno evo na primer samo da navedem Libanu i verovao ti ili ne Meksiku. Na konkursu u Meksiku Su-27 je pobedio Gripena međutim Meksikanci su navodno zbog para stopirali narudžbinu do daljnjeg a Rusi su im ponudili džabe eskadrilu. Al na neviđeno vršitanje Amera Meksikanci su odbili ponudu al je narudžba koliko znam još na snazi samo se zvanično trenutno nema para. I Severna Koreja je dobila određenu količinu Migova 29 poslednjih godina besplatno premda Rusi to zvanično demantuju.
Logged
Deligrad
zastavnik
*
Offline Offline

Gender: Male
Posts: 1 241


Нема дoбрих закoна без дoбрo наoружане војне силе


« Reply #709 on: June 29, 2012, 01:40:48 pm »

Da ne zaboravim Mig 29 je nuđen besplatno i Kipru a i Mozambiku. Na pritisak Turaka Rusi su posle odustali kod Kipra al su za uvrat Turci propustili južni tok kroz njihove vode i praktično odustali od američke alternative južnom toku. E tu imaš klasičan primer gde se trgovina oružja koristi za vršenje pritiska. Tu su Rusi ucenili Turke ili će da puste južni tok kroz svoje teritorijalne vode ili će Kipar da dobije Mig 29 i S-400 a već ima S-300.
Logged
markantun
desetar
*
Offline Offline

Posts: 127


« Reply #710 on: June 29, 2012, 01:47:38 pm »

Ponavljam, nema zabiljezene donacije borbenih lovaca od strane Rusije ikome. ovo o cemu pisete su informacije, vecina od toga tek poluinfrmacije, ali u svakom slucaju niti jedan Migonja nije poletio pod zastavom donacije.
Logged
kilezr
poručnik fregate
*
Offline Offline

Posts: 4 608



« Reply #711 on: June 29, 2012, 01:55:44 pm »


 A kakva je " zastava doacije"?  Razlikuje se od neke druge?
Logged
Deligrad
zastavnik
*
Offline Offline

Gender: Male
Posts: 1 241


Нема дoбрих закoна без дoбрo наoружане војне силе


« Reply #712 on: June 29, 2012, 01:59:16 pm »

Markantun ja tebe ne razumem o čemu ti pričaš jel ti misliš da je trgovina aviona pijačna prodavnica pa se govori ko koliko stvarno plaća avione i kome poklanja. Od onog što je javno poznato Su-27 je poklonjen Kazahstanu a ako Su-27 koji je plaćen 3 do 5 miliona dolara nije poklonjen onda ne znam šta je. A ovo su plaćale neke zemlje.
Jedna je stvar šta piše u javnom ugovoru a drugo šta se stvarno plati. Jel ti misliš da bi Rusi došli u Beograd i rekli evo vam 20 Migova besplatno. Dal je moguće da ti misliš da se to tako radi. Čak kad bi bili toliko glupi i to uradili to ni jedna srpska vlada pa ni vlada Voje Šešelja ne bi prihvatila. Ako tako misliš da se to tako radi onda se molim te ne javljaj više na ovu temu.
Logged
Ed Norton
mladji vodnik
*
Offline Offline

Posts: 209


« Reply #713 on: June 29, 2012, 02:10:59 pm »

Quote
Eritreja, Etipoija i Uganda doduše nisu dobili besplatno Su-27 ali je cena takva kao da jesu. Te cene bi i Srbija bez problema prihvatila

 

Samo da nama ne prodaju ovako povoljno Grin Poslednja zemlja koju si naveo je potrosila trecinu svojih drzavnih rezervi kako bi kupila sest aviona SU-30 koje je platila 740 miliona dolara.Doduse sa troskovima obuke, odrzavanjem i nesto naoruzanja, ali opet je cena ogromna za taj tip aviona koji ima radni vek zmaja od 25 godina i 3000 sati resursa, a i nije neki poslednji krik tehnologije da se ne lazemo.Za prve dve zemlje ne znam sta i za koliko.
« Last Edit: June 29, 2012, 02:16:58 pm by Ed Norton » Logged
Deligrad
zastavnik
*
Offline Offline

Gender: Male
Posts: 1 241


Нема дoбрих закoна без дoбрo наoружане војне силе


« Reply #714 on: June 29, 2012, 02:20:16 pm »

Pa vidiš Ed i mi ćemo verovatno zvanično da platimo 200 miliona dolara za 12 Mig 29 al u stvari to nije tako. Takav je slučaj i sa Ugandom nije to bilo kao što zapadna štampa piše.
On tebi kaže recimo ovih dvanaest aviona košta 200 miliona dolara, za to ćete nam dati smederevsku železaru za 100 miliona dolara i daće te nam pravo za izgradnju gasne elektrane još 150 miliona dolara za tu razlliku od 50 miliona imate 4 godine održavanja aviona. E sad pošto bi bilo previše očigledno onda ti izvršiš transkaciju i uplatiš tih 200 miliona a oni tebi to vrate tako što ti tu isti sumu uplate za železaru i gasnu elektranu. Naravno ja sam ovde dosta to uprostio al to je to. Kad je u pitanju Uganda Rusi su bili zainteresovani za druge stvari ovo je bilo samo ispiranje para i zamazivanja očiju.
Logged
Deligrad
zastavnik
*
Offline Offline

Gender: Male
Posts: 1 241


Нема дoбрих закoна без дoбрo наoружане војне силе


« Reply #715 on: June 29, 2012, 02:22:13 pm »

Da ne bude zabune mi bi njima sad da li i džabe smederevsku železaru kao i pravo da izgrade gasnu elektranu. Il ćeš da zatvoriš železaru il ćeš da je pokloniš nekom.
Logged
Ed Norton
mladji vodnik
*
Offline Offline

Posts: 209


« Reply #716 on: June 29, 2012, 02:29:58 pm »

Odlicno znam zasto su rusi zainteresovani za Ugandu, ali isto tako i zasto su zainteresovani za nas.Mogli bi da budu malo manje zainteresovani da ne izvucemo mi deblji kraj na kraju.
Logged
proxy1969
potporučnik
*
Offline Offline

Posts: 2 170


« Reply #717 on: June 29, 2012, 02:33:35 pm »

Markantun dati su Suhoji Kazahstanu besplatno i to upravo na caku na koju će biti sigurno ponuđeni i Migovi 29 Srbiji .......

Čisto radi informacije (ovo je pouzdano iz prve ruke) kolika je ruska nacionalna manjina u Kazkhstanu, koji je drugi službeni jezik u Kazakhstanu, koliko nafte i plina kola između te dvije države, gdje je ono ruski kozmodrom, koliko vojnika ima Rusija u toj državi....? Tako da ta caka neće ići kod Srbije, neka druga možda da, ali po tom obrascu neće sigurno.
Logged
Bozo13
Stručni saradnik - KoV
kapetan bojnog broda
*
Offline Offline

Gender: Male
Posts: 16 530



« Reply #718 on: June 29, 2012, 02:37:32 pm »

A ne treba zaboraviti i Baikonur. Wink
Logged
markantun
desetar
*
Offline Offline

Posts: 127


« Reply #719 on: June 29, 2012, 03:02:12 pm »

Deligrad-sokole nebeskih visine, orle stari,.... to sto si napsiao ja uopce ne mislim, dapace, vec to misle neki koji ovdje pisu. Ja sam teska suprotiva tome, niti imam iluzija po tom pitanju. Bojim se da si me krivo skonto.
Logged
Pages:  1 ... 36 37 38 39 40 41 42 43 44 45 46 47 [48] 49 50 51 52 53 54 55 56 57 58 59 60 ... 127   Go Up
  Print  
 
Jump to:  

Powered by MySQL Powered by PHP Powered by SMF 1.1.19 | SMF © 2013, Simple Machines
Simple Audio Video Embedder

SMFAds for Free Forums
Valid XHTML 1.0! Valid CSS!
Page created in 0.025 seconds with 24 queries.