PALUBA
July 27, 2024, 02:57:30 am *
Welcome, Guest. Please login or register.
Did you miss your activation email?

Login with username, password and session length
News: Važno - Pravilnik za prenošenje vesti na forumu PalubaInfo
 
   Home   Help Login Register  
Del.icio.us Digg FURL FaceBook Stumble Upon Reddit SlashDot

Pages:  1 2 3 4 [5]   Go Down
  Print  
Author Topic: Elektro auto da ili ne?  (Read 19704 times)
 
0 Members and 1 Guest are viewing this topic.
Brok
Administrator
kapetan bojnog broda
*
Offline Offline

Gender: Male
Last Login:Yesterday at 10:26:42 pm
Location: iz grada Kraljeva
Posts: 19 662


Jednakost, Bratstvo, Sloboda


WWW
« Reply #60 on: Yesterday at 06:41:32 pm »

Da se i ja upišem. Smiley

Kada bi mi budžet to dozvoljavao ima bih i benzinsko i vozilo na struju (za po gradu).
Pošto to sada nije realno, mislim na budžet, onda definitivno benzinsko vozilo.
Sadašnji kompromis je da uglavnom vozim vozila TNG privatno i posao CNG, ali putnička vozila bar ona koja su u osnovi konstruisana da im je pogonsko gorivo motora na benzin ili dizel po pravilu nisu predviđena za TNG ili CNG sistema, jedino ako nemaju fabrički ugrađen sistem.
Nema kome ne gori žuta lampica upozorenja, iako TNG sistem prolazi reatest (mada ne prolazi tehnički zbog lampice koja gori, mora da se obriše) a da je TNG sistem ugradio u ovlašćenoj ili neovlašćenoj radnji/radionici.
Problem je dosta često kod senzora kiseonika čuveniji kao "lambda" sonda, jer zbog veće temperature sagorevanja plina jednostavno izgore pomenuti grejači senzora kiseonika koji sada šalje te greške u računar i odmah ne pravi smesu goriva kakva bi trebala biti po računaru.

Nedavno sam bio na kamionskoj turi sa drugarom. Psuje drug (profi je vozač) kada se pomenu kamioni na CNG. Imao je problema, negde na zapadu (možda uz Alpe, nisam siguran) kamionom sa prikolicom na metan, nije kamion mogao da izvuče pod teretom naravno.
Logged
Duki
Počasni član foruma
potporučnik
*
Offline Offline

Gender: Male
Last Login:Yesterday at 08:59:31 pm
Location: Paluba
Posts: 2 002



« Reply #61 on: Yesterday at 06:52:45 pm »

Posle 12 godina vratio sam se na benzin, uzeo sam 1.4 turbo benzinca i prezadovoljan sam.
Automobile na struju vam prodaju isti ljudi koji vam kažu da ne palite klima uređaje leti da bi štedeli struju i manje zagađivali.
Zelena agenda je prevara.

Ponoviću, gorivo (bliske) budućnosti je metan, bar za civilstvo.

Sve nove tehnologije prvo se implementiraju u vojsku, brodarstvo, kosmonautiku i u slučaju automobilima formulu 1. Da li mislite da će tenk ikad ići na struju? Kako ćete ga dopuniti i servisirati na terenu?
Logged
Boro Prodanic
Počasni global moderator
kapetan bojnog broda
*
Offline Offline

Gender: Male
Last Login:Yesterday at 08:58:52 pm
Location: Obrenovac - selo Mislođin
Posts: 15 451


« Reply #62 on: Yesterday at 07:28:36 pm »


Zelena agenda je prevara.


Osim što je prevara, još je i način zastrašivanja i manipulacije masama ljudi koji gutaju CNN "istine"
Logged
Brok
Administrator
kapetan bojnog broda
*
Offline Offline

Gender: Male
Last Login:Yesterday at 10:26:42 pm
Location: iz grada Kraljeva
Posts: 19 662


Jednakost, Bratstvo, Sloboda


WWW
« Reply #63 on: Yesterday at 07:37:15 pm »

Sve nove tehnologije prvo se implementiraju u vojsku, brodarstvo, kosmonautiku i u slučaju automobilima formulu 1. Da li mislite da će tenk ikad ići na struju? Kako ćete ga dopuniti i servisirati na terenu?
Grešiš, već ima besposadnih tenkova na struju i biće ih sve više, naričito u besposadnoj verziji, ali to nije zbog ekologije već zbog efikasnosti, ne čuju se, jako su brzi. Licemerno i nemoralno (što dokazuje da lažno i nametnuto) je da se pominje koliko tenk recimo tenk AbramsX svojim izduvnim gasovima zagađuje okolinu a sa druge strane napravili su tenk koji nije ni malo bezazlen. Ne znam da li su uzimali parametre kada dejstvuje ili samo izduvne gasove motora? Takođe njegovu štetnost kada bude pogođen i barijere koje štite posadu budu probušene i taj deo bude ozračen osiromašenim uranijumom.
Logged
Duki
Počasni član foruma
potporučnik
*
Offline Offline

Gender: Male
Last Login:Yesterday at 08:59:31 pm
Location: Paluba
Posts: 2 002



« Reply #64 on: Yesterday at 07:43:22 pm »

Sve nove tehnologije prvo se implementiraju u vojsku, brodarstvo, kosmonautiku i u slučaju automobilima formulu 1. Da li mislite da će tenk ikad ići na struju? Kako ćete ga dopuniti i servisirati na terenu?
Grešiš, već ima besposadnih tenkova na struju i biće ih sve više, naričito u besposadnoj verziji, ali to nije zbog ekologije već zbog efikasnosti, ne čuju se, jako su brzi. Licemerno i nemoralno (što dokazuje da lažno i nametnuto) je da se pominje koliko tenk recimo tenk AbramsX svojim izduvnim gasovima zagađuje okolinu a sa druge strane napravili su tenk koji nije ni malo bezazlen. Ne znam da li su uzimali parametre kada dejstvuje ili samo izduvne gasove motora? Takođe njegovu štetnost kada bude pogođen i barijere koje štite posadu budu probušene i taj deo bude ozračen osiromašenim uranijumom.
Ima veoma skupih besposadnih tenkova u ograničenom broju a ako nas je aktuelni sukob išta naučio to je da je dobra stara T-72 sa ''pobesneli maks'' modifikacijama daleko rentabilnija od najnovijeg Abrams budžibusa.
Rat ne pobeđuje najmodernije oružje nego logistika a tenk na struju je logistička noćna mora.
Logged
Brok
Administrator
kapetan bojnog broda
*
Offline Offline

Gender: Male
Last Login:Yesterday at 10:26:42 pm
Location: iz grada Kraljeva
Posts: 19 662


Jednakost, Bratstvo, Sloboda


WWW
« Reply #65 on: Yesterday at 07:56:54 pm »

I to je potpuno tačno, izvini nisam pomenuo da je reč o lakim i jeftinijim tenkovima. Ostaće i konvencionalnih tenkovi bez ikakvog remote rada pored ovih novotarija.
Logged
Pages:  1 2 3 4 [5]   Go Up
  Print  
 
Jump to:  

Powered by MySQL Powered by PHP Powered by SMF 1.1.19 | SMF © 2013, Simple Machines
Simple Audio Video Embedder

SMFAds for Free Forums
Valid XHTML 1.0! Valid CSS!
Page created in 0.016 seconds with 22 queries.