PALUBA
June 05, 2024, 06:13:21 am *
Welcome, Guest. Please login or register.

Login with username, password and session length
News: Važno - Prilikom registracije lozinka mora da sadrži najmanje osam karaktera, od toga jedno veliko slovo, i bar jedan broj, u protivnom registracija neće biti uspešna
 
   Home   Help Login Register  
Del.icio.us Digg FURL FaceBook Stumble Upon Reddit SlashDot

Pages:  1 ... 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 [15] 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 ... 29   Go Down
  Print  
Author Topic: Naši kućni ljubimci  (Read 133276 times)
 
0 Members and 1 Guest are viewing this topic.
trpe grozni
Stručni saradnik - KoV
kapetan korvete
*
Offline Offline

Gender: Male
Posts: 6 208



« Reply #210 on: February 24, 2013, 03:56:39 pm »

Je** te patak, a bre Pero, cime ranis ovog crnca, vidi ga koliki je, ljubi ga majka.  Shocked Shocked  Grin Grin
Logged
wermez
potporučnik
*
Offline Offline

Gender: Male
Posts: 2 847



« Reply #211 on: February 24, 2013, 04:14:54 pm »

Nikako ne zakopavajte mrtve kućne ljubimce na indijanskom groblju mrtvih kućnih ljubimaca. Nije vredno toga!
Logged
Pero™
vodnik
*
Offline Offline

Posts: 400



« Reply #212 on: February 24, 2013, 09:44:42 pm »

Je** te patak, a bre Pero, cime ranis ovog crnca, vidi ga koliki je, ljubi ga majka.  Shocked Shocked  Grin Grin

Mački je bila idealna težina 3 kg, neki put je imala više, neki put manje. Mačku je bila idealna težina 7 kg (i kusur), obično je imao i više, do skoro 9kg. Kod žene (kde sam preko noči imam još dva), postaviču jednom slike. Recimo taj mačak nije mali, ali ipak je obična kučna serica, plaši se i svoje senke.

Crni je imao i sestru i brata, pa su svi tri bili veliki. Izgleda da je genetski, ne u hrani. Od početka je jeo običnu hranu za mačke, malo konzervi, brikete i neki put malo mesa za desert. Kasnije, kad je več odavno bio odrastao dobio je neku kožnu alergiju, pa su mi veterinari savetovali da izbacim konzerve, pa je jeo samo meso i specijalne antialergene brikete.

Još nešto, pogrešno je mišlenje da je mleko dobro za mačke. Naravno da ga vole kao i mi ono što može da nam šteti. Mnogi mački su alergični i ne prebavljajo dobro laktozu. Ako jim dajete mleko obavezno ga razredite sa vodom i posmatrajte mačka, ako dobije proljev ukinite mu mleko i mlečne proizvode.
Logged
kumbor
Stručni saradnik - opšti
kapetan bojnog broda
*
Online Online

Gender: Male
Posts: 17 583


« Reply #213 on: February 24, 2013, 11:44:38 pm »

Mleko je dobro za mačiće. Najbolje je naravno ono koje mače sisa od majke. Posle 6 meseci uzrasta mačkama treba izbaciti mlečne proizvode, sem ako se živuljka baš navadi pa ih zavoli. Tako kažu veterinari.
Logged
Pero™
vodnik
*
Offline Offline

Posts: 400



« Reply #214 on: February 25, 2013, 12:46:22 am »

Naravno da je od početka najbolje mleko od ''mame mačke''. Ionako drugo ne mogu još da jedu. U slučaju da treba da jih se ručno hrani, postoji za to mleko za (mlade) mačke. Pitajte kod veterinara, ili u specializiranim trgovinama. Teoretski bi moglo i po pošti, ali neznam kakvi su u vašim državama propisi oko uvoženja hrane, pa možda i lekova itd.

Nisu sve mačke netolerantne za laktozu, ali mnoge jesu. A takav problem postoji i kod ljudi. Inače ukus im odgovara pa ga piju, ali ipak može da šteti zdravlju. Kupujte hrane koje su prilagođene njihovim godinama i aktivnostima. Mačke su mesojede životinje (psi su svejedi). Ne hranite mačke ljudskom hranom, možda samo od vremena na vreme kao desert, ali nikako stvari sa začinima i solima. I naviknite jih da ne jedu ''sa stola'' dok vi jedete. Kasnije neče ni tražiti. Skupe konzerve ne znače bolje. Mačke se ne bune kako izgleda konzerva. A i prave se od jeftinih ostataka. Recimo mačkama treba više kalcija nego nama jer bi u prirodi pojele celu pticu ili miša sa kostima kde ima kalcij, a u mesu ga nema dosta, njima ne smeta holesterol, ostanki od mesa, recimo trebaju jim jeftine vlaknine (iako jih ne prebave) itd...

Hteo sam samo da napomenem da kravlje mleko nije hrana za mačke, iako mnogi tako misle. To su mi rekli i veterinari, a ima dosta napisanog na internetu.

I još nešto za one sa manje prakse: dajte svojim mačkama i psima sa vremena na vreme nešto protiv buva. Buve prenose mnoge bolesti. Isto mogu i krpelji. A mogu da u skrajnom slučaju popiju toliko krvi da životinja umre. Ima jih i u večim gradovima. Ja jim dajem kapljice/ampule protiv buva, za vrat na svakih nekoliko meseci. I tablete protiv glista i trakulja (izraz na slovenačkom ali to je parazit koji radi na istom principu). Naravno ako mačak izlazi iz stana ili kuče. Ako je uvek unutra nema tih problema. I naravno pročitajte upute, poneki put se desi da mački loše prenose proizvode jedne firme, a od druge bez problema.
Logged
kilezr
poručnik fregate
*
Offline Offline

Posts: 4 608



« Reply #215 on: February 25, 2013, 01:07:59 am »


 Ako otvaramo novu temu o uzgoju i lečenju mačaka, da zamolim ženu da se registruje? Nije baš sve tako, ali, neka ostane. Kao i kod ljudi, jako je malo mačaka netolerantno na laktozu. Uostalom, mačka je tvrdoglava više nego ostale životinje. Navike su joj čudo. Zato, kad se navikne na nešto to traži da radi ili jede do kraja života. Postoje razne priče i o tome da ih treba hraniti jednom dnevno. Šta im se daje? Moje mačke dobojaju i ostatke od našeg obroka kao i mačiju hranu. Čak više vole ostatke nego "bombonice". Vakcina-injekcija protiv buva i krpelja je kod nas u Srbiji još dosta skupa( za naš standard) Zato postoje razni praškovi ili ogrlice protiv tih živuljki. Trakulj bi možda bila pantljičara?
Logged
Pero™
vodnik
*
Offline Offline

Posts: 400



« Reply #216 on: February 25, 2013, 01:37:52 am »

Ja mislim da ne trebamo novu temu. Ali pošto je ovo kao ''neozbiljan'' deo foruma i nije zapovedano da moraju samo da se lepe slike, što da ne podebatiramo o iskustvima oko životinja. Možda če nekome da koristi koji če tek sad da si omisli neku životinju za ljubimca ili možda radnog psa.

Nisam mislio vakcine. Kod nas se dobije kod veterinara plastične ampulice pa se otvore i stavi mačku na vrat i između leđatih nekoliko kapi, tako da ne može da se poliže. Slično je i za pse, samo što ide doza po težini životinje. Jedna doza košta od 5-6 eura dalje. iako piše da se ponavlja na mesec dana bez problema drži 2-3 meseca. A zimi i ne treba da se daje jer zbog hladnoče nema te gamadi. Tablete protiv unutrašnjih parazita su skoro besplatno, barem jih ja tako dobivam jer sam redovni gost veterinara. Inače možda 1 Euro. Po slikama bi mogla da bude pantljičara. Stvarno neznam pravi izraz na SH.

Ogrlice ne volim, jer postoji mogučnost da se mačak zakači i zadavi. Neki vole da se pentraju, pa dok ga nađeš, odavno je mrtav.   Pazite i na prozore koji se mogu  otvoriti samo gore na V. Često puta se mački zakače. Jednom se jedan zakačio kod susede u prizemlju, pa se udavio, a jednom je jedan moj jedva preživeo, veterinari su skoro hteli da ga odpišu jer mu nisu više radile zadnje noge. Ipak se izvukao uz puno našeg truda, sad se mu i ne vidi da je imao bilokakve probleme. A praškove sad više ne vidim po specializiranim trgovinama. Inače mislim da je i to dobar izbor.
Logged
Pero™
vodnik
*
Offline Offline

Posts: 400



« Reply #217 on: March 03, 2013, 12:32:10 am »

Je** te patak, a bre Pero, cime ranis ovog crnca, vidi ga koliki je, ljubi ga majka.  Shocked Shocked  Grin Grin

Teško jih je bilo uhvatiti na jednoj slici zajedno, bilo je samo nekih momenta. Nisu se baš voleli, ali su ipak živeli zajedno.

Evo Trpe, za tebe (i za druge) upoređenje veličine. Iako na ovoj slici izgleda veči nego što je bilo uživo. Ipak Maykl je bio velik mačor.

PS: za one mačke što još imam moram da smanjim slike. Nisam na mom kompu, pa mi fali nekoliko stvari.


* IMG_0006.JPG (350.65 KB, 768x1024 - viewed 128 times.)
Logged
brodarski
Stručni saradnik - istorija RM
kapetan bojnog broda
*
Offline Offline

Posts: 12 256



« Reply #218 on: March 03, 2013, 09:54:03 am »

Prekjučer  je  Medo ( ima ga na topicu ) naišao  na gnijezdo gusjenica borova prelca.  Gusjenica ga ugrizla za jezik koji je za par minuta poplavio i otekao. Veterinar mu je dao 3 injekcije u vrat i za jedno desetak sati Medo je došao sebi. Cijeli tretman koštao je 247 kuna. Tog dana u veterinarskoj ambulanti bilo je desetak pasa s istim posljedicama. Čuvajte pse od gusjenica borova prelca. Od ugriza otekne jezik ili oko.
Logged
vitez koja
Stručni saradnik - istorija
poručnik korvete
*
Offline Offline

Gender: Male
Posts: 3 221



« Reply #219 on: March 03, 2013, 10:07:55 am »

Prekjučer  je  Medo ( ima ga na topicu ) naišao  na gnijezdo gusjenica borova prelca.  Gusjenica ga ugrizla za jezik koji je za par minuta poplavio i otekao. Veterinar mu je dao 3 injekcije u vrat i za jedno desetak sati Medo je došao sebi. Cijeli tretman koštao je 247 kuna. Tog dana u veterinarskoj ambulanti bilo je desetak pasa s istim posljedicama. Čuvajte pse od gusjenica borova prelca. Od ugriza otekne jezik ili oko.

Dobro je. Preteko znaci! Zelim mu brzi oporavak!
Logged
ORIĆAREB
In memoriam
kapetan fregate
*
Offline Offline

Posts: 7 364



« Reply #220 on: March 03, 2013, 11:11:46 am »

Prekjučer  je  Medo ( ima ga na topicu ) naišao  na gnijezdo gusjenica borova prelca.  Gusjenica ga ugrizla za jezik koji je za par minuta poplavio i otekao. Veterinar mu je dao 3 injekcije u vrat i za jedno desetak sati Medo je došao sebi. Cijeli tretman koštao je 247 kuna. Tog dana u veterinarskoj ambulanti bilo je desetak pasa s istim posljedicama. Čuvajte pse od gusjenica borova prelca. Od ugriza otekne jezik ili oko.

Isti k'o i gazda. Ponekad tura nos i gde netreba.. Grin
Ugodan ti vikend "brodarski".  Wink
Logged
brodarski
Stručni saradnik - istorija RM
kapetan bojnog broda
*
Offline Offline

Posts: 12 256



« Reply #221 on: March 03, 2013, 12:29:45 pm »

Hvala Ćiro. Sad sam očistio dimnjak od krova do glavnog kuhinjskog pogona. Nedilja počela kao nikad.
Logged
jadran2
Stručni saradnik - istorija RM
kapetan bojnog broda
*
Offline Offline

Posts: 13 153



« Reply #222 on: March 03, 2013, 01:03:58 pm »

Vrijedni Brodarski!

U nekim ranijim vremenima organizirano se unistavao taj borov prelac - skole, omladina...
http://fly.srk.fer.hr/~dajana/BorovPrelac.pdf

Sada ce taj borov prelac unistiti i ono malo neopozarenih suma.
Logged
brodarski
Stručni saradnik - istorija RM
kapetan bojnog broda
*
Offline Offline

Posts: 12 256



« Reply #223 on: March 03, 2013, 01:10:27 pm »

Dimnjak vuče ko na Partizanki.
Gnijezdo gusjenica je bilo veličine šake. Iz sredine bilog puta su izlazile gusjenice. Bilo ih je desetak metara.
Logged
kilezr
poručnik fregate
*
Offline Offline

Posts: 4 608



« Reply #224 on: March 03, 2013, 04:44:11 pm »


  [ Attachment: You are not allowed to view attachments ]
  [ Attachment: You are not allowed to view attachments ]
  [ Attachment: You are not allowed to view attachments ]

 Moje cice! Na poslednjoj je Dr.med. vet. spec . s jednom od životinja. Fali još moj Baki, lepi sivo beli mačak.


* IMG_6479.JPG (229.11 KB, 768x1024 - viewed 236 times.)

* IMG_6480.JPG (183.24 KB, 1024x768 - viewed 238 times.)

* IMG_6486.JPG (235.87 KB, 768x1024 - viewed 236 times.)
Logged
Pages:  1 ... 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 [15] 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 ... 29   Go Up
  Print  
 
Jump to:  

Powered by MySQL Powered by PHP Powered by SMF 1.1.19 | SMF © 2013, Simple Machines
Simple Audio Video Embedder

SMFAds for Free Forums
Valid XHTML 1.0! Valid CSS!
Page created in 0.026 seconds with 22 queries.